Rok szkolny 2013/2014, Klasa C

W roku szkolnym 2013/2014 wychowawcą klasy była mgr Agata Paliwoda.

W pierwszych tygodniach naszej pracy staraliśmy się zapoznać ze sobą nawzajem oraz wspólnym otoczeniem. Ze względu na różnice wiekowe i edukacyjne naszej grupy w tym krótkim roku szkolnym zajęcia miały charakter tematyczny m.in. na lekcjach rozmawialiśmy czym jest dom oraz nasza rodzina. Dowiedzieliśmy się także z jakimi zawodami mieliśmy do czynienia w życiu. Nasza grupa owocuje w duże ilości strażaków, lekarzy oraz policjantów.

Obchodziliśmy też, wiele uroczystości ( Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Dzień Taty) które połączyliśmy z tematami na zajęciach.

Omawialiśmy również tematykę związaną z Polską czyli naszą Ojczyzną. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o symbolach narodowych takich jak godło, flaga oraz hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie zapoznali się również z obrazem graficznym mapy Polski. Tym samym mogliśmy przybliżyć dzieciom poczucie tożsamości narodowej.

Poza omawianiem poszczególnych dziedzin uczniowie pracowali także na przygotowanych kartach pracy. Duży nacisk został położony na ćwiczenia, które przygotowywały do podjęcia nauki czytania i pisania. Głównym ich celem było doskonalenie percepcji wzrokowej i słuchowej a także ćwiczenie motoryki i ręki dominującej.

Obok nauki dzieci mogły się także wykazać swoimi zdolnościami plastycznymi i technicznymi ( jeżyki z masy solnej, wyklejanki, pieczątki, ozdabianie i inne.) Możemy się pochwalić, że w naszej grupie rośnie nam wiele artystycznych talentów.

Mamy nadzieję, że nadchodzące bardzo szybko wakacje pozwolą nabrać dużo sił, aby w nowym roku szkolnym nasi uczniowie mogli zdobyć jeszcze więcej wiedzy i umiejętności w pisaniu i mówieniu w języku polskim.