30 kwietnia 2016

Nasz dzień  rozpoczęliśmy od przypomnienia wiadomości z poprzednich zajęć, chętne osoby przeczytały pięknie czytankę zpodręcznika, a następnie przeszliśmy do omawiania głównego tematu związanego z literką – f- na przykładzie wyrazu flaga, następnie uczniowie zostali zapoznani z informacjami na temat nadchodzących świąt, czyli Dniem Flagi Narodowej oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypomnieliśmy sobie treść filmu pt. Polak mały, który podpowiedział nam jakie symbole narodowe występują w naszej Ojczyźnie, po czym dzieci miały za zadanie pokolorować Flagę oraz Godło Polski.

Wykonaliśmy ćwiczenia z podręcznika związane z analizą głoskowo-sylabową wyrazów oraz ćwiczyliśmy czytanie na str 73 .

Ostatnie 20 minut zajęć poświęciliśmy na obejrzenie bajki o Franklinie , który  nauczył nas o wybaczaniu 🙂

Praca domowa w zeszytach, a dla osób chętnych nauczenie się wiersza Polak Mały.