16 stycznia 2016

W minioną sobotę zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie materiału słownikowego z poprzednich lekcji, a naszym nowym  tematem było wszystko to , co jest związane z domem.

Omówiliśmy ilustracje z podręcznika przedstawiającą cały schemat mieszkania. Nazwaliśmy wszystkie pomieszczenia oraz dokładnie opowiedzieliśmy, co się znajduje w warsztacie samochodowym naszych tatusiów oraz  jakie narzędzia używa podczas  prac wykonywanych w naszych domach. Następnie po długiej przerwie poznaliśmy nową literkę – d- na przykładzie wyrazu dom. Wymieniliśmy bardzo dużo innych słów rozpoczynających się tą głoską w nagłosie np: dinozaur, drabina, dach, drzewo, deszcz itp… wspólmie ćwiczyliśmy naukę pisowni małej i dużej lietry – d-.  W ramach nauki czytania każdy z Nas trenował swoje umiejętności przy tablicy krótkich zdań tj. To domy.  To dymy. A co tu tak dymi. Natomiast wielu uczniów podjęło także próbę czytanki z elementarza  Mariana Falskiego.

Ostatnią godzię przeznaczyliśmy na omówienie zblizającego się święta Dnia Babci i Dziadka, dla których przygotowaliśmy przepiękne kartki.

Przypominamy, że na następne zajęcia przynosimy drugą część naszego podręcznika Kubuś Idzie do szkoły.