Dzień Otwarty 13 czerwca 2015

Dzień Otwarty w naszej szkole był wydarzeniem szczególnym, ponieważ świętowaliśmy Dzień Mamy, DzieńTaty i Dzień Dziecka w jednym.

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowali dla rodziców część artystyczną: recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Na koniec dzieci wręczyły Rodzicom prezenty. Niewątpliwie życzenia płynące z małych, ale jakże gorących serduszek wywołały radość i wzruszenie na twarzach dumnych Rodziców. Mamusie otrzymały przepiękne kwiatuszki wykonane z odrysowanych na kolorowym papierze, dłoni i stópek dzieci oraz biżuterię, natomiast Tatusiowie kubeczki własnoręcznie przez nie ozdobione, a niektórzy czapki-sombrero. Wszystkie dzieci przygotowały kartki-laurki z życzeniami dla swoich ukochanych Rodziców i Opiekunów.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z chustą animacyjną Klanza, dzieci świetnie sie bawiły! Maluchy mogły pobawić się w basenie z kolorowymi piłeczkami, co ochoczo czyniły.

W międzyczasie częstowaliśmy się różnego rodzaju ciastami oraz kubkiem kawy. Można było, także zakupić sobie „na później” trochę smakołyków takich jak: małe i duże: serniki, tarty cytrynowe czy tarty migdałowe. Dla smakoszy ;), na zewnątrz przygotowano pachnące kiełbaski i burgery z grilla, których sprzedaż cieszyła się dużą popularnością, bo zapach kusił ogromnie.

Pokaz szkoły Taekwondo White Eagle, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły, poprowadził instruktor Grzegorz Siembida. Pan Grzegorz przeprowadził, także kilka zabaw sportowych, a dzieci z radością w nich uczestniczyły. Po zabawach uczestnicy zostali zaproszeni na kawałek przepysznego i pięknego tortu wykonanego przez mamę jednego z naszych uczniów.

Rodzice obejrzeli krótki filmik,  z odważniejszymi uczniami w rolach głównych, specjalnie na tą okazję przygotowany przez Studio Ange.

Niespodziewanie odwiedził nas Klaun Dyzio ze swoją papugą, a dzieci powitały ich z entuzjazmem i chętnie się z nim bawiły. Troszkę go wymęczyły i przeczołgały po podłodze, ale chyba był z tego zadowolony?! Kolejną atrakcją dla dzieci była wizyta obwoźnej lodziarni. Każde dziecko, małe i duże, chciało zjeść pyszne lody. Buzie dzieciom malowała Pani Angelika z Art.hand-made ange dzięki czemu powstawały, jak zawsze w jej wykonaniu, małe dzieła sztuki. Nie zabrakło, także kolorowych tatuaży, czy tak uwielbianych przez dzieci baniek mydlanych.

Fotorelację z naszej uroczystości wykonała Pani Beata z Beata Cosgrove Photography, która oferuje sesje fotografii rodzinnej i dziecięcej.

Ten dzień upłynął wszystkim bardzo miło i szybko. W dzisiejszych czasach, kiedy dorośli są zabiegani, często brakuje czasu na wszystko, to była wspaniała okazja aby oderwać się od obowiązków i spędzić czas w rodzinnym gronie.

*Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym małym świętowaniu!
Dziękujemy wolontariuszom, tym pomagającym regularnie i tym, którzy poświęcili swój czas aby pomóc w przygotowaniach oraz sprzątaniu po wydarzeniu.
Dziękujemy Pani Angelice z Art.Hand Made Ange- za przepiękne malowanie buziek, Pani Beacie z Beata Cosgrove Photography- za fotorelację oraz Panu Grzegorzowi z White Eagle -za pokaz Taekwondo i poprowadzenie zabaw.

Szczególne podziękowania i ogromne brawa dla naszych uczniów za wzruszający występ.

Zysk z imprezy wyniósł £89.35 Dziękujemy!