Jasełka Bożonarodzeniowe 2018

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów  pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 15 grudnia, o godzinie 13.00 zebrali się zaproszeni goście, Burmistrz Bath, Radny Patrick Anketell-Jones wraz małżonką, ksiądz proboszcz Zbigniew Zybała, rodzice uczniów, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.  Dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zapewnili  nasi zdolni aktorzy oraz wokaliści przygotowani przez panie Agatę Janecką, Martę Jagielską, występ przedszkolaków  przygotowała pani Barbara Chmiel-Kamińska, kolędę „Cicha noc” wykonała klasa 0 pod kierunkiem wychowawcy – pani Sylwii Buchan.

Oglądając przedstawienie Jasełek , po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach przenocowali w stajni.  Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia dzieciątka przeplatana była znanymi kolędami: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”, „Świeć gwiazdeczko” itp.  Przedstawienie bardzo podobało się naszym gościom, Burmistrz był pod ogromnym wrażeniem. Po obejrzeniu przedstawienia życzenia wszystkim zebranym zlożyła Dyrektor szkoły Iwona Erturan, która podkresliła jak ważne jest aby zwracać uwagę na to co dobre a nie na to co nas dzieli. Następnie Burmistrz Bath, Radny Patrick Anketell-Jones, skierował do zgromadzonych kilka miłych słów. Ksiądz Zbigniew Zybała pobłogosławił wszystkim zebranym, po czym przełamaliśmy się opłatkiem.

Po części artystycznej nastąpił wspanialy poczęstunek, przygotowane przez rodziców uczniów oraz wolontariuszy szkoły znikały w mgnieniu oka.

Na koniec wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy gitarowym akompaniamencie Pani Barbary Chmiel-Kaminskiej i pana Andrzeja Kamińskiego.

Ogromne podziękowania dla wszystkich którzy przygotowali potrawy na stół świąteczny, dla pana Romana i pani Anny Chełstowskich za opiekę nad szkolnym stoiskiem z artykułami swiątecznymi, dla pani Angeliki Mazur za pomoc plastyczną przy produkcji kartek świątecznych, Dla pań Dominiki Elzanowskiej i Sylwii Buchan za opiekę nad stołem światecznym, dla naszych nauczycieli i wolontariuszy za ciągłą i nieustającą pomoc, dla wszystkich którzy pomogli przygotować salę na wydarzenie oraz pomogli sprzątać po nim.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.