Neurodydaktyka w nauczaniu, warsztaty dla naszych wolontariuszy 11.03.2017

Neurodydaktyka to dyscyplina bazująca na wiedzy o budowie i funkcjach mózgu. Bada wpływ stresu na poszczególne rodzaje pamięci, procesy uczenia się w tym funkcje wykonawcze. Optymalizuje środowisko i zmienne wpływające na proces zdobywania wiedzy.

Nasi nauczyciele i pozostali wolontariusze wezmą udział w warsztatach, które poprowadzi zespół The Future of Education.

Cele:

• Zapoznanie się z wiedzą o mózgu.

• Wykorzystanie potencjału mózgu w procesie uczenia się.

Treści:

• Mity dotyczące mózgu.

• Struktura mózgu i jej konsekwencje.

• Plastyczność mózgu.

• Mózg nauczyciela i mózg ucznia – dlaczego trudne jest się im porozumieć.

• Odkrzesławianie edukacji. Proste sposoby na uczenie się uczniów.

• Trening mózgu, jak uczy się mózg. Jak wykorzystać nowe technologie do uczenia się.

Prowadzący:

Agata Majda, pedagog,  certyfikowany terapeuta eegbiofeedback i Metody Warnkego, coach, trener edukacji włączającej, doradca zawodowy, specjalista od ADHD i zachowań trudnych, załozyciel Polskiego Towarzystwa ADHD w Polsce.

Justyna Korolewicz, pedagog, kulturoznawca, terapeuta kinezjologii edukacyjnej, edukator.