Klasa I, Pasowanie na ucznia, 17 października 2020

W sobotę, 17 października 2020 roku, w naszej szkole, odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy pierwszej ubrały świąteczne stroje, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. 

Publiczność, uczniowie klasy 2 i 3 wraz z nauczycielami, nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania, którego dokonała wychowawczyni klasy Pani Urszula Łozińska.

Będę starał się być dobrym uczniem.
Będę szanował swoich rodziców i nauczycieli.
Będę uczył się tego, co piękne i mądre.
Będę kochał swoją Ojczyznę.
Chcę wyrosnąć na dobrego Polaka.
Ślubuję!

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Urszulę Łozińską. Ciepłe i miłe słowa skierowała do pierwszoklasistów i wszystkich zgromadzonych, Dyrektor Iwona Erturan. Pochwaliła umiejętności najmłodszych uczniów, życzyła Im samych miłych chwil w szkole.

Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”. 

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.