Polish Heritage Day 2022 / Dzień Polski 2022 w Bath

Dzień Polski, który odbył się 21 maja 2022, był wielkim sukcesem! Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na naszym kanale YouTube. Występy uczniów były przepiękne, niektórym z oglądających kilka razy zakręciła się łezka w oku. Goście dopisali, a pogoda była idealna na wydarzenie w plenerze. Zespół Heliot w składzie Justyna, Robert, Grzegorz i Robert zadbał o dąbrą zabawę, zapewniając muzykę na żywo, przy której były nawet tańce!

Gościliśmy Panią Burmistrz Bath – Radną June Player z towarzyszącą Jej Panią Chloe Ovens, Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Londynie – Panią Elżbietę Barrass, Zastępcę Konsula Honorowego RP – Panią Annę Czerwińską, Profesor Anne White oraz księdza Zbigniewa Zybałę – proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Trowbridge.

Były z nami przedstawicielki Avon and Somerset Police, PCSO Anna Dziurdzikowska i PCSO Rebecca Manley, które z radością rozmawiały z młodszymi i starszymi uczestnikami naszego wydarzenia.

Straż pożarna przyjechała wozem strażackim i zaprezentowała część wyposażenia, a dzieci z radością korzystały z wody z węża strażackiego bo dzień był gorący.

Serwowane były pyszne kiełbaski, kaszanka i burgery z grilla, można było się napić polskiego piwa. Uczestnicy festynu cieszyli się piękną pogodą biesiadując pod gołym niebem. Kuchnia natomiast zapewniła przepyszny bigos, pierogi, ciasta, pajdę babuni – czyli chleb ze smalcem i ogórkiem, oraz duży wybór ciast. Dziękujemy za wsparcie Panu Tomkowi z Polish Lime Deli z Devizes, oraz Pani Małgosi z „Sweet Corner” Polska Cukiernia z Bristolu która zapewniła świeżutkie pieczywo.

Pan Tomek z Coffee Trike parzył pachnącą kawę, a pyszne lody dla ochłody zapewnił Pan Mariusz z MKWhippy99

Zamek dmuchany i malowanie buziek zapewnił Bouncers , a piękne kreacje z balonów zpewniła Georgina z Balloonitude.

SuperPirates zorganizowali dla naszych najmłodszych uczestników to, co zwykle organizują na jedne z najlepszych festiwali w kraju. Była cała masa dmuchanych pierścieni, zajęcia cyrkowe, dyskoteka, 7-metrowy namiot z tęczowym dzwonem, zabawy, bałagan, mnóstwo zabawek, miliony bąbelków, mnóstwa dzikich gier grupowych i ogólnie wspaniała zabawa na świeżym powietrzu! To był HIT!!!

Stoisko plastyczne dla dzieci poprowadziła Pani Basia z Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży UK i Handmade with love „Scrabasie” – Barbara Kras.

Przepiękne, kolorowe produkty folk z Polski można było zakupić na stoisku PolFolkUK, które miało duży wybór produktów firmy Folkstar z Łowicza. Natomiast Pani Aleksandra z WILL DO STUDIO prezentowała piękne wyroby wypalane w drewnie, które mogą być personalizowane według indywidualnej potrzeby. Na obydwu tych stoiskach można było znaleźć wiele inspiracji na prezenty na różne okazje.

Na stoisku Peace for Ukraine Pani Agnieszka tworzyła z dziećmi o dorosłymi piękne wianuszki kwiatowe, a całkowity zysk z tego sstoska przeznaczony został na wsparcie dla Ukrainy.

Ogromne dzięki dla każdego kto wsparł nas choć w niewielki sposób, przygotowując przepyszne potrawy do naszej kuchni, obsługując jedno ze stoisk czy też pomagając w ustawieniu i sprzątnięciu terenu wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!

Wydarzenie znajdziecie na FB pod linkiem  https://www.facebook.com/events/903589240062039

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.