Zapraszamy na Polish Heritage Day in Bath/ Dzień Polski w Bath, 6 May 2017

Na zaproszenie Ambasady Polski w Londynie, przyłączamy się do organizacji, Polish Heritage Day/ Dnia Polskiego w pierwszy weekend maja.

6 maja  w naszej szkole odbędzie się Dzień Polski. WSTĘP BEZPŁATNY

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej”

Wydarzenie zaczniemy o 13.00 Mszą Świętą w języku polskim, którą celebrowal będzie Proboszcz Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Trowbridge, ksiądz Zbigniew Zybała.

Oficjalne rozpoczęcie o 14.00.

Następnie odbędzie się część artystyczna, wystąpią: uczniowie naszej szkoły, Klub Piosenki pani Agnieszki Dudy, Zespół Pieśni i Tńca ”Kujawy” z Trowbridge, Chór Polski w Bath, szkoła Taekwon-do “White Eagle”.

Przez cały dzień grał będzie dla nas DJ Sax.

Po czym można będzie posmakować przepysznych potraw kuchni polskiej, zjeść kiełbaskę z grilla, bedzie też popcorn i inne przekąski.

Będzie z nami Piekarnia i cukiernia ”Sweet Corner” gdzie nabyć można będzie pyszne pieczywo i ciasta. Cukiernia zaprasza także na wyśmienite lody.
Sklep “Smak Polski” sprzedawał będzie polskie produkty między innymi polskie piwo, które można będzie spożywać podczas imprezy.

Przewidzieliśmy stoiska z rękodziełem, biżuterią i kosmetykami.

Przybędzie również 303 Sqadron Team ze swoimi Gokartami 🙂 Straż Pożarna, a także Policja, S.A.R.I., Opoka Bristol

Nie zabraknie innych atrakcji dla dzieci, pośród których będzie zamek do skakania, malowanie buziek, tatuaże, loteria ……

W załączeniu list Arkadego Rzegockiego, Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

We are inviting everyone to join us on 6th May and celebrate our

Polish Heritage Day / Dzień Polski

The event will be held at St. John’s Catholic Primary School, Oldfield Lane, Bath, BA2 3NR. FREE ENTRY

We are going to begin the day at 1pm with a Holy Mass in Polish.

Official opening at 2pm, and then there are going to be performances by: our school’s pupils, Agnieszka Duda’s Song Club, “Kujawy” Polish Folk Dancers  from Trowbridge, and Bath Polish Choir, “White Eagle” Taekwon-do school.
DJ Sax is going to play live music all day.

Then you can try tasty Polish Cuisine- pierogi and bigos, polish sausages, kaszanka from barbecue.

Polish bakery ”Sweet Corner” is going to sell fresh, beautiful and tasty cakes and bread, they are also inviting you for delicious ice cream.

Polish shop “Smak Polski” is having their stall, where will be sold Polish beer and many more products. Beer can be consumed on site.

There will be stalls with handmade stuff, jewellery and beauty products.

303 Sqadron Team is coming with their gocarts. :), also Fire Engine and Police, S.A.R.R., Opoka Bristol.

We are planning many attractions for children, bouncy castle, face painting, tattoos, raffle with soft prizes ….

List Ambasadora A. Rzegockiego ws. Polish Heritage Day

Wydarzenie na Facebook: