Polish Heritage Day 2019 Bath / Dzień Polski 2019 Bath, 04.05.2019, 13.00-17.00

4 maja 2019, podczas Dnia Polskiego,  Integracyjna Szkoła Sobotnia im. Fryderyka Chopina w Bath świętowała 5 lat działalności.

Rozpoczęliśmy uroczystym przemówieniem Dyrektor Iwony Erturan, która powitała wszystkich zgromadzonych.

W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Bath, Radny Patrick Anketell-Jones z Małżonką Deirdre Anketell-Jones, pani Maja Żywioł – przedstawicielka Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, Radny Shaun Stephenson McGall oraz nasi goście z Polski : pani Małgorzata Tomczak – prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie GNIAZDO.PL, pani Krystyna Lubińska-Palicka –Prezes Klubu Amazonek w Gnieźnie i pani Marta Rominiecka członkini KNPPiP GNIAZDO.PL w Gnieźnie.

Burmistrz pogratulował szkole, rodzicom i uczniom wytrwałości i zaangażowania w dbałość o język polski i polskie tradycje. Prezes KNPiP wręczyła zasłużonym nauczycielom pamiątkowe medale oraz listy gratulacyjne od Prezydenta Gniezna – pierwszej stolicy Polski pana Tomasza Budasza oraz Starosty Gnieżnieńskiego pana Piotra Gruszczyńskiego jak również od Zarządu KNPiP GNIAZDO.PL.

Po części oficjalnej nastąpiły występy uczniów. Wiersze zostały odczytane po polsku i po angielsku. Przedszkolaki zaśpiewły piosenki Jadą, jadą misie i „Płynie wisła płynie”, klasy 0 i 1 zatańczyły Oberka, klasa 3 przygotowała piosenkę „Czerwone jabłuszko, natomiast przedstawicielki klasy 4 zatańczyły do piosenki Blah Blah do którego to występu przygotowały choreografię. Wisienką na torcie był występ – niespodzianka, przygotowany przezprzyjaciół szkoły i Tatusiów naszych uczniów.

Po występach przenieśliśmy się na plac przyszkolny, na którym mieściło się wiele atrakcji.

Oprawę muzyczną i wspaniałą zabawę zapewnił zespół HELIOT z Trowbridge.

Można było zjeść kielbaski, burgery i kaszankę z grilla, przepyszne potrawy kuchni polskiej: pierogi różnego rodzaju, bigos, fasolkę, sałatki, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, a także smakowite ciasta.

Pani Greta Kania przygotowywała smakowite sałatki w urządzeniu wielofunkcyjnym Thermomix.

Kawa i herbata serwowana była przez pana z Coffee Bike, wachlarz smaków niesamowity.

Pop Flos Fun spowodował, że dzieci ustawiły się w kolejce, bo wspaniały zapach waty cukrowej i popcornu rozchodził się bardzo daleko.

Był z nami Colin Ważny – młody i utalentowany kierowca rajdowy ze swoim gokartem, w którym dzieci mogły usiąść i zrobić sobie zdjęcie. Colin zaprezentował nam jak wspaniałym jest kierowcą wykonując kilka okrążeń po placu.

Uczniowie szkoły Taekwon-do „White Eagle pod kierunkem trenera Grzegorza Siembidy  zaprezentowali swoje umiejętności.

Pani Monika Kukczyńska polecała i prezentowała świetne kosmeceutyki firmy TianDe. Warto się z nimi zapoznać, mogą pomóc w wielu problematycznych sprawach kosmetyczno-zdrowotnych.

Były loterie, gdzie można było wylosować wiele ciekawych nagród: płyty, książki, misie, wouczery na zajęcia Taekwon-do i mnóstwo innych.

Stoisko Folk cieszyło się wielkim powodzeniem, bo koszulki z łowickim kogutkiem czy łowiczanką, notesy w ludowe wzory, ściereczki i inne gadżety zawsze są popularne.

Dzieci mogły poskakać na zamku dmuchanym, zrobić sobie brokatowy tatuaż czy pojeździć na zebrach, jednorożcach i kucykach z Magical Mini Mounts.

Wóz strażacki był z nami krótko, ale dzieci miały wystarczająco dużo czasu aby go zwiedzić.

Policjanci odpowiadali na pytania zainteresowanych uczestników.

Pani Urszula z Planet Play natomiast jak co roku tworzyła na buźkach naszych milusińskich małe dzieła sztuki.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w jakikolwiek sposób, przygotowując potrawy i ciasta, pomagając w przygotowaniu wydarzenia i po nim sprzątając. Wielu rodziców angażuje się i nam pomaga, dziękujemy serdecznie.

Dziękujemy właścicielom Cukierni Sweet Corner z Bristolu za pieczywo, drożdżówki i pączusie  na to wydarzenie, ale także za wsparcie nas na wielu poprzednich imprezach szkolnych.

Dziękujemy właścicielom Sklep Smak Polski w Bath za wspieranie naszej szkoły.

Dziękujemy właścicielowi i managerowi Henrietta House bed and breakfast w Bath za wielokrotne wsparcie.

Dziękujemy pani Angelice Mazur za każde wsparcie.

To był wspaniały dzień!!!  🙂

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

https://www.facebook.com/events/1076112882564532/

List Ambasadora RP z okazji Dni Dziedzictwa Polskiego 

 

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.