Polonijny Dzień Dwujęzyczności 20.10.2018 / Polish Bilingual Day 20.10.2018

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności to  święto od czterech lat obchodzone na całym świecie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polonia.  

Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Dobra Polska Szkoła, natomiast w Wielkiej Brytanii wydarzenia koordynują PracowniaTerapeutyczna Alfa oraz The Future of Education OWL. 

Już po raz drugi wspólnie z koordynatorami zorganizowaliśmy Seminarium w Bath.

Dzień ten rozpoczęliśmy wernisażem artysty-grafika Bogusława Anopa, którego prace podziwiać można było już od 13.00. Pan Bogusław obecy był przez całe wydarzenie i z przyjemnością opowiadał o swoich pracach. Tematyka prac jest bardzo obszerna, wykonane są techniką cyfrową. Autor ma na swoim koncie pokaźną kolekcję dzieł i tworzy je z pasją, co jest widoczne w gamie barw i radości z jaką o nich mówi.

Po wernisażu obejrzeliśmy występy dzieci, nasi uczniowie zatańczyli Poloneza i zaśpiewali piosenkę „Trzy słowa” – oficjalną piosenkę Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. 

Następnie odbyła się  prelekcja ,,Dlaczego dwujęzyczność jest tak ważna we współczesnym świecie’’, którą w imieniu dr Katarzyny Zechenter poprowadziła dla nas prof Anne White. Po prelekcji zadawaliśmy pytania, wywiązała się żywa dyskusja odnośnie doświadczeń związanych z dwujęzycznością.                                                Pod linkiem można pobrać „ Po polsku na Wyspach.  Poradnik dla rodziców dzieci dwujęzycznych”

Po krótkiej przerwie kawowej wróciliśmy na warsztat poświęcony  dwujęzyczności. Warsztat  poprowadziły Justyna Korolewicz i Agata Majda z The Future of Education OWL. Uczestnicy bardzo zaangażowali się w dyskusję, wymieniali doświadczeniami.

Dla rodziców, którzy przybyli ze swoimi pociechami, przygotowaliśmy specjalny kącik zabaw, gdzie dzieci mogły się zająć pracami plastycznymi. Były dziurkacze, kolorowanki i wyklejanki, oraz niezastąpiona ciastolina.

Sponsorzy zaprezentowali swoje produkty. Bardzo Wam dziękujemy!

  • Firma Energize Your Life przedstawiła suplementy, które pomagają aby nasze organizmy lepiej funkcjonowały.
  • Pani  Monika Kukczyńska z kosmeceutykami TianDe, była na Polonijnym Dniu Dwujęzyczności w naszej szkole już drugi raz. Każdy mógł skorzystać ze spa na dłonie, dzięki czemu doświadczaliśmy wspaniałego ich dziełania na własnej skórze.
  • Pani Aneta Grzegorczyk zaprezentowała urządzenie wielofunkcyjne Thermomix. Poczęstowała nas przygotowanym przy pomocy urządzenia ciastem i przyrządziła pyszną mrożoną kawą Frappuccino, była też nalewka bardzo pyszna…
  • Marta Biskup, która zadbała o nasze mięśnie, wykonując masaż głowy, ramion i dłoni.
  • Angelika Mazur zaprezentowała swoje piękne kartki okolicznościowe i bizuterię.

W kuluarach pamiątkowe zdjęcia, dyplomy, nowe kontakty, ogólnie tylko pozytywna energia i radość ze spotkania!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze wydarzenie: naszym prelegentom, rodzicom, uczestnikom, sponsorom, wolontariuszom za pomoc przy przygotowaniach i sprzątaniu bydynku po wydarzeniu  i wszystkim tym, którzy byli z nami.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.