Rok szkolny 2016/2017 w Klasie A

28.01.2017

Przywitaliśmy się naszą ulubioną piosenką “Witaj”, po czym przeszliśmy do tematu naszych zajęć, którym był OGIEŃ.

Opowiadaliśmy sobie jaki jest ogień i gdzie go możemy zobaczyć. Wiemy, że jest niebezpieczny ale bardzo potrzebny. Obejrzeliśmy bajkę “Strażak Sam- Pożar w lesie”.

Trochę się pobawiliśmy w zabawy na dywanie, oraz mieliśmy ćwiczenia na sali gimnastycznej.

21.01.2017

Po powitaniu, śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki.

Obejrzeliśmy bajkę “Świnka Pepa”. Jako pracę plastyczną, dzisiaj również, wykonaliśmy kartkidla Babć i Dziadków.                                                                                 Przy okazji piosenki ” Pociąg”, wyjaśniliśmy sobie co to jest Warszawa i wiemy już, że jest to najważniejsze i największe miasto w Polsce.

14.01.2017

Po powitaniu i zabawach na dywanie, rozmawialiśmy o naszych Babciach i Dziadkach. Powiedzieliśmy sobie jacy są i gdzie mieszkają.

Następnie, z zapałem, zabraliśmy się do pracy. Wykonaliśmy dzisiaj przepiękne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Pogoda pozwoliła nam na wyjście na przyszkolny plac zabaw, co dzieciom bardzo się podobało.

Jak zawsze śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki przedszkolaka.

07.01.2017

Przywitaliśmy się śpiewając piosenkę “Witaj”, po czym zjedliśmy przekąskę, ponieważ dzieci były głodne.

Po czym ćwiczyliśmy motorykę małą, wykonując metodą wydzieranki pracę plastyczną “Tęczowy piesek” .                                                                                     Wspólnie śpiewaliśmy piosenki: “Panie Janie”, “Ślimak”, “Wlazł kotek na płotek”…

Po długiej przerwie dołączyliśmy do pozostałych uczniów na sali gimnastycznej, gdzie wzięliśmy udział w Apelu, podczas którego otrzymaliśmy Dyplomy za wspaniałą pracę. Zaśpiewaliśmy także “Sto lat” koleżankom i kolegom obchodzącym urodziny.                                                                                               Bawliśmy się w “śpiące niedźwiedzie”, “lokomotywę”, a na koniec dnia przyszła do nas w gościnę Klasa B, aby pobawić się ciastoliną.

Wszyscy byli dla siebie niezwykle uprzejmi, chętnie dzielili się i czekali na swoją kolej. Brawo!

10.12.2016

Braliśmy dzisiaj udział w próbie Jasełek. Po próbie odwiedził nas Święty Mikołaj, który wreczył wszystkim prezenty.

Po przerwie wykonalismy Mikołaje z papierowych talerzykow, papieru kolorowego i waty.

03.12.2016

Na dzisiejszych zajęciach mówiliśmy o zimie i śniegu. Śpiewaliśmy piosenkę ” Hu hu ha, nasza zima zła”.

Ze styropianowych kuleczek, wykałaczek i ziaren pieprzu robiliśmy piękne bałwanki. Z kolorowych gazet z motywami świątecznymi robiliśmy wydzieranko-wyklejankę.

26.11.2016

Dzisiaj gościliśmy uczniów klas II i III, którzy dołączyli do nas aby wspólnie tworzyć z masy solnej. Powstało wiele pięknych dzieł na kiermasz świąteczny.

19.11.2016

Dzisiaj uczyliśmy się jak wykonać masę solną. Łączyliśmy wszystkie składniki, a następnie wyrabialiśmy masę, co było bardzo wyczerpującym zajęciem, ale bardzo nam się to podobało. Gdy masa była gotowa, wykonaliśmy z niej aniołki, które zostały wysuszone w piekarniku. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i bawiliśmy się w różne zabawy na dywanie.

12.11.2016

Nasze prace plastyczne zajęły nam dzisiaj dużo czasu. Z kolorowego papieru imitujacego witraż, stworzyliśmy lampiony. Ozdobiliśmy je cekinami, lakierem i brokatem. Jak zawsze mieliśmy zabawy przy muzyce. Uczyliśmy się także nazw miesięcy, śpiewajac piosenkę “Miesiące”.

05.11.2016

Dzisiaj byliśmy “W  Krainie Wiatru”.

Omówiliśmy rodzaje wiatru (zefirek, halny, huragan, wichura), wiemy że wiatr może być ciepły bądź zimny. Słuchaliśmy dźwięku wiatru o różnym natężeniu.

Udawaliśmy drzewa podczas wiatru.

Dmuchaliśmy na piórka umieszczone w butelkach i obserwowaliśmy jak się zachowują, oraz słuchaliśmy dźwięku jaki przy tym powstawał. Z zebranych liści stworzyliśmy jesienne drzewa.

15.10.2016

Temat naszych zajęć to: “My i nasze emocje”.

Powiedzieliśmy sobie jak się zachowujemy gdy jesteśmy weseli, smutni, zdenerwodani, lub gdy się złościmy.                                                                 Malowaliśmy, na balonikach, buźki odzwierciedlające nasze humory.

08.10.2016

Woda była tematem dzisiejszych lekcji.

Obejrzeliśmy bajkę “Ulica Sezamkowa, Świat Elmo- Woda-O wodzie”. Dowiedzieliśmy się, że kostki lodu to zamarznięta woda, oraz obserwowaliśmy jak sie rozpuszczają. Zobaczyliśmy, jak podczas gotowania woda paruje. Przypomnieliśmy sobie, że deszcz i śnieg to także woda.

Śpiewliśmy piosenkę ” Pada deszczyk”. Techniką origami, przy pomocy pań nauczycielek, wykonaliśmy łódki.

01.10.2016

Dzisiaj w naszej klasie królowały owoce, które wszyscy kochamy jeść. Po powitaniu obejrzeliśmy film “Sałatka owocowa” a następnie pracowicie przystąpiliśmy do przygotowania takiej właśnie, przepysznej sałatki owocowej 🙂

Wykonaliśmy prace plastyczne z owocami w roli głównej, oraz staraliśmy się nauczyć wierszyka “Spadła gruszka”.

Posłuchaliśmy kilku piosenek o owocach, kolorach i smakach. Bawiliśmy się w zabawę “Stary niedźwiedź”  i inne. To był radosny dzień!

24.09.2016

Nasze zajęcia dotyczyły części ciała. Śpiewaliśmy piosenki “Głowa, ramiona, kolana, pięty” oraz ” Uczymy sięczęści ciała”.

Dzisiaj odwiedziła nas pani Stomatolog, która opowiadała nam jak dbać o zęby, następnie wszyscy starannie myliśmy zęby aby pokazać pani Kamili jak pięknie i dokładnie potrafimy o nie zadbać.

Kolorowaliśmy obrazki oraz wyklejaliśmy domek.