Rok szkolny 2016/2017 w Klasie II

12.11.2016

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel, w którym wszyscy wzięliśmy udział, a po krótkiej przerwie ćwiczyliśmy przedstawienie Jasełek oraz śpiewanie kolęd.                                                               Następnie odbyły się zajęcia w klasie, podczas których wykonywaliśmy ćwiczenia w naszych zeszytach ćwiczeń.                                                                          Obejrzeliśmy krótki film “Polskie Symbole Narodowe – Polak Mały”.                               Na koniec dnia wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne związane z nadchodzącymi Świętami.

22.10.2016

Na pierwszej lekcji przeczytalimy czytankę z podręcznika, zatytułowaną “Legenda o chryzantemie złocistej”. Wprowadziła nas ona w nastrój nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych oraz Zaduszek.

Na kolejnych lekcjach rozmawialiśmy o polskich zwyczajach związanych z tymi świętami (sprzątamy cmentarze, zapalamy na grobach znicze). Wykonaliśmy także kilka ćwiczeń związanych z tematem lekcji.

Olivia B. i Kuba K. brawa za najlepsze czytanie czytanki na głos.

17.09.2016

Dzisiaj przypomnieliśmy sobie co to jest alfabet, oraz porównywaliśmy czym różni się alfabet polski od alfabetu angielskiego.

Wiemy, że samogłoska to litera podczas wymowy której słyszymy jeden tylko dźwięk. Pamiętamy, kiedy należy używać zmiękczenia przez kreskę, a kiedy przez literę i.

Na zakończenie zajęć, jako pracę plastyczną, wykonaliśmy przepiękne sowy. 🙂

Praca domowa: Przeczytać czytankę “Rady dla uczniów klasy II” str.11 , następnie wykonać ćwiczenia: od 7 str.10 do 11 str.12

10.09.2016

Nasze pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy od przedstawienia się. Ustaliliśmy także reguły, które powinny panować podczas lekcji. Zapoznaliśmy się z kilkoma wierszami poświęcomymi tematyce wakacyjnej („Lato, nie odchodź” Józefa Baranowskiego, „Powrót z wakacji” Ewy Skarżyńskiej). Rozmawialiśmy o tym,jak można spędzic wakacje oraz pamiątkach jakie możemy ze sobą przywieźć. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą aktywnością w trakcie lekcji. Zajęcia zakończyliśmy kolorowaniem kolorowanki w tematyce wakacyjnej.