Rok szkolny 2016/2017 w Klasie VI

11.02.2017

Na dzisiejszych zajęciach powtorzyliśmy zasady “ó”. Następnie przypomnieliśmy sobie, kiedy piszemy literę “u”. Później zastosowaliśmy zasady pisowni w praktyce. Wykonywaliśmy ćwiczenia od strony 64 do strony 67.

Zadanie domowe: dokończyć ćwiczenia.

4.02.2017

Dzisiaj powtarzaliśmy zasady pisowni ”ó”.

Wykonywaliśmy ćwiczenia w naszych zeszytach ćwiczeń od strony 59 do 63.

Zadanie domowe:                                                                                                          ćwiczenia które nie zostały zrobione podczas lekcji

Zadanie dla chętnych: część druga ćwiczenia 2.

21.01.2017

Podczas pierwszej lekcji, nauczyliśmy się jak tworzyć kartki okolicznościowe przy użyciu programu Microsoft Publisher.

Powtórzyliśmy oraz usystematyzowaliśmy zasady pisowni RZ. Pamiętamy kiedy piszemy RZ po spółgłoskach i w zakończeniach, oraz kiedy jest ono wymienne i niewymienne.

Napisaliśmy kartkówkę – słowa z RZ.

Praca domowa: ćwiczenia ze stron 78-83.

22.10.2016

Nasze dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od napisania dyktanda.                                   Następnie powtórzyliśmy wiadomości dotyczące znaków przestankowych (.), (,), (:), (?), (!). oraz wykonaliśmy kilka ćwiczeń praktycznych na zastosowanie tych znaków.                                                                                                                               Przypomnieliśmy sobie także rodzaje zdań, a następnie odczytaliśmy list znajdujący się na stronie 38 podręcznika. Był on dla nas wstępem do rozmowy na temat tego, jak powinniśmy pisać listy. Nasze zajęcia zakończyliśmy tworzeniem kartek świątecznych.                                                                                                                  Wszyscy bardzo aktywnie brali udział w lekcji.