Rok szkolny 2018/2019 w klasie 0

Wychowawca klasy: Sylwia Buchan

09.03.2019

Na początku lekcji powtórzyliśmy materiał z poprzednich zajęć, po czym przeszliśmy do omawiania naszego głównego tematu, gdzie zapoznaliśmy się z nowym słownictwem związanym z garderobą ( koszula, podkoszulek, sukienka, bluzka, kurtka, płaszcz, spodnie, czapka, rękawiczki, itp.)

Omówiliśmy jakie rzeczy są nam potrzebne latem a jakie zimą.
Poznaliśmy nową literę -J, j- na podstawie wyrazu jajko, oraz inne z głoską -j- w nagłosie tj. jabłko, jamnik, jogurt, jeż, jaszczurka, jagody.
Zapoznaliśmy się z zapisem graficznym litery, a także przećwiczyliśmy jej pisownię i czytanie, w połączeniu z samogłoskami ( ja, je, ju, jo, jy).

Na zakończenie zajęć obejrzeliśmy bajkę, z której dowiedzieliśmy się co przydarzyło się Jasiowi i Małgosi w lesie.

Praca domowa str.26-27

02.03.2019

Minione zajęcia rozpoczęliśmy od omówienia jak spędziliśmy wolny od szkoły czas. Wielu z nas zwiedziło ciekawe miejsca, oraz spędziło mile czas w domach z rodziną.

Następnie przeszliśmy do omówienia głównego zagadnienia związanego z sypialnią. Dzieci opowiadały co dzieje się na obrazku, do czego służy szafa, komoda, łóżko, lampka, budzik, oraz co Maja podkłada pod głowę, czym się przykrywa.

Kreśliliśmy wzory oraz dorysowywaliśmy brakujące elementy obrazka – ćwiczenie 3 i 4 str.14

Kreśliliśmy szlaczki z elementem litery – k- i kreśliliśmy literę ze zwróceniem uwagi na właściwy kierunek.

Uczniowie wykonali prace plastycze- Literę -k- wyklejaną plasteliną i rysunek swojej sypialni.

Praca domowa strona 18-19.

26.01.2019

Dzisiejszy temat lekcji: DOM. Uczyliśmy się o odpowiedzialności za ład i porządek, przyswajaliśmy także materiał słownikowy dotyczący pomieszczeń domu, w oparciu o ilustrację domu. Kreśliliśmy literę D i d w określonym kierunku, nastepnie kolorowaliśmy i szukaliśmy litery w zbiorach. Dzisiaj było bardzo dużo dyplomów za piękne czytanie, jeden z uczniów nauczył się na pamięć wierszyka pt.” Na podwórko już od rana”. Zrobiliśmy piękne prace plastyczne – bałwan.

Od następnej soboty, tj. od 2 lutego, pracujemy w drugiej części podręcznika.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.