Rok szkolny 2019/2020 w Klasie 3

Wychowawca klasy – Mgr Dominika Elzanowska

 

09.11.2019

Na dzisiejszych zajeciach omwialiśmy Święto 11 listopada. Dzieci poznały historię odzyskania przez Polskę Niepodległości. Omówiliśmy rodzaje zdań oraz znaki przestankowe.

Zadanie domowe wpisane jest do zeszytów.

Proszę aby uczniowie biorący udział w Jasełkach ćwiczyli swoje role.

26.10.2019

Na dzisiejszych zajęciach omawialiśmy Wszystkich Świętych, Dzień Zduszny oraz Halloween oraz różnice w ich obchodzeniu. Bardzo mnie ucieszyła szeroka wiedza dzieci na ten temat. Powtórzyliśmy wiedzę na temat sylaby. Dzieci swietnie sobie z tym poradziły. Odbyliśmy również próbę Jasełek. Jestem dumna, że tylu uczniów mojej klasy bierze udział w przedstawieniu.

14.09.2019

Wspomnienia z wakacji. Polska-ojczyzna wszystkich Polaków.

Na dzisiejszej lekcji uczniowie zapoznali się z nowym słownictwem związanym z położeniem geograficznym Polski w świecie. Uczniowie poznali symbole narodowe Polski. Przypomnielimśy sobie wiedzę na temat głoski i litery.

Zadanie domowe na 21.09: jeżeli niedokończone-dokończyć przepisywanie zdań, książka str. 8; napisać w zeszycie 3 zdania-czym dla Ciebie jest ojczyzna; ćwiczenia gramatyka i ortografia str. 2; str. 4 zad. 1 i 2; str. 5 zad. 3 i 4.

Dla chętnych dodatkowe zadanie na str. 13.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.