Rok szkolny 2019/2020 w Klasie B

Wychowawca klasy Katarzyna Elliot

29.02.2020

Dzisiaj poznaliśmy literę M. Uczyliśmy się także o porach roku, rozmawialiśmy o ubraniach jakie nosimy w różnych porach roku.

Podczas katechezy z Panią Magdą  poznaliśmy znaczenie Wielkiego Postu i Środy Popielcowej.

15.02.2020

Podczas katechezy uczyliśmy się o dobych uczynkach. Powiedzieliśmy sobie czym są dobre uczynki w codziennym życiu .

Rozpoznawaliśmy kolory po polsku i znaczenia kolorów w języku polskim. Oczywiście nie zabrakło zabaw plastycznych, kolorowaliśmy i wycinaliśmy owoce i warzywa.

16.11.2019

Dzisiaj rozmawialiśmy o owocach, jakie mają kolory, kształty, czy są słodkie, czy może kwaśne. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych owocach.

Rysowaliśmy owoce, jak również wyklejaliśmy bibułą kształt jabłuszka.

26.10.2019

19.10.2019

5.10.2019

28.09.2019

21.09.2019

Dzisiaj dopisała pogoda, korzystaliśmy więc z  naszego szkolnego placu zabaw.     Pracowaliśmy troszkę w podręcznikach, tańczyliśmy i kreśliliśmy nasze imiona na czystych kartkach papieru.

Odiwdziła nas dzisiaj Pani Basia, która przy dźwiękach gitary śpiewała z nami piosenki przedszkolaków.

14.09.2019

Czytaliśmy książki o zwierzątkach w dżungli, dzieci nazywały zwierzątka i opowiadały jak wygladają, wydawały dzwięki zwierzątek. Po przerwie bawiliśmy się w „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Muzyczne krzesełka”, ” Idzie lisek koło drogi” – zabawa ta była nowa dla dzieci, więc uczyliśmy się rymowanki. Bawiliśmy się również w chowanego, dzieci mogły praktykować liczenie do 10. Na koniec kolorowaliśmy obrazki zwierzątek i kwiatków.