Rok szkolny 2020/2021 w Kasie IV

Wychowawca klasy: mgr Dominika Elzanowska, dominika.elzanowska@sp-bath.org.uk

3.07.2021

12.06.2021

22.05.2021

15.05.2021

08.05.2021 Dzisiaj uczniowie, którzy zaangażowali się w dodatkowe zadania zostali nagrodzeni dyplomami. Gratulacje dla wszystkich

01.05.2021

27.03.2021

Na dzisiejszych zajęciach omówiliśmy sylwetki dwóch wybitnych malarzy polskich, Jana Matejkę i Stanisława Wyspiańskiego. Prowadziliśmy dyskusję na temat roli wyobraźni w sztuce i życiu. Ćwiczyliśmy czytanie indywidualne na podstawie czytanki oraz gromadziliśmy słownictwo związane z malowaniem i sztuką. Powtarzaliśmy informacje na temat liczebnika głównego oraz wykonywaliśmy ćwiczenia związane z liczebnikiem porządkowym. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne związne ze Świętami Wielkanocy.
Zadanie domowe str. 145 zad.2; str. 147 zad. 5; str 148 zad. 6. Przygotuj się do dyktanda czytanka str. 142. Zadanie dla chętnych, projekt gazetki o Janie Matejce lub Stanisławie Wyspiańskim, krótki życiorys i największe dzieła.
Drodzy rodzice, z okacji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chciałabym Wam złożyć życzenia spokoju oraz wypoczynku. Mam nadzieję, że uda wam się spędzić ten czas w gronie rodzinnym. 
Do zobaczenia w kwietniu.

20.03.2021

Tematem dzisiejszej lekcji była Wiosna. Przypomnieliśmy sobie wiosenne miesiące oraz ich etymologię. Zbieraliśmy również słownictwo związane z wiosną – skojarzenia. Poznaliśmy również bliżej sylwetkę Mikołaja Kopernika – rozmowa, jak zmienił świat. Ćwiczyliśmy również czytanie indywidualne oraz powtórzyliśmy wiadomości na temat liczebnika głównego, wykonując zadania w ćwiczeniach.

27.02.2021

30.01.2021

23.01.2021

9.01.2021

12.12.2020

5.12.2020

21.11.2010 Na dzisiejszych zajęciach omawialiśmy stopniowanie przymiotnika oraz uczyliśmy się czym jest i jaką funkcję pełni przyimek. Dzieci wykazały się duża uwagą i szybko pojęły nowe zagadnienia. Zadania domowe jak zwykle zapisane są w zeszycie. Chciałabym również pochwalić całą klasę za pięknie napisane dyktanda. Tak trzymać kalsa IV.

14.11.2020

7.11.2020 Na dzisiejszych zajęciach omawialiśmy liczbę mnogą oraz formę męską, żeńską i nijaką rzeczownika. Poznaliśmy odmianę rzeczownika przez przypadki. Zaczęliśmy również omawiać miasta Polski, Lublin, Wrocław oraz Zakopane. Uczniowie pracowali z przyniesionymi mapami oraz książkami na temat tych miast. Udało nam się bliżej poznać miasto Lublin, omawiając czytankę „Czarcia Łapa”. 

17.10.2020 Dzisiejsze zajęcia minęły bardzo szybko. Przeprowadziliśmy dzisiaj dyskusję na temat pracy i roli nauczyciela. Uczniowie wypowiadali się na temat pracy nauczyciela, kto może być nauczycielem i czy uczymy się tylko w szkole.

Poznaliśmy dzisiaj również historię poznańskich koziołków. Pracowaliśmy z książką. Pani Basia przeprowadziła lekcję muzyki. Na ostatniej godzinie lekcyjnej przeprowadziliśmy zajęcia plastyczne. Dzieci przygotowały prace związane z Halloween, które zabrały do domu. Życzę wszystkim udanej przerwy w nauce i do zobaczenia 7.11.2020.

10.10.2020 Dzisiaj poznaliśmy bliżej polskie morze – Bałtyk, oraz miejscowości nadbałtyckie. Poznaliśmy historię księżniczki Juraty i jej ojca Neptuna. Na podstawie tej legendy dzieci wypowiadały się na temat posłuszeństwa wobec rodziców i muszę przyznać, że zdania były podzielone 🙂 . Przypomnieliśmy sobie czym jest legenda. Oraz odświeżyliśmy wiedzę na temat rzeczownika. Na koniec zajęć zagraliśmy w kilka gier słownych by utrwalić wiedzę na temat rzeczownika.

3.10.2020 Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy osobę Janusza Korczaka jego zyciorys i  twórczość. Prowadziliśmy klasową dyskusję na temat różnicy w znaczeniu słow, myśleć, rozmyślać, dumać, filozofować i marzyć. Omawialiśmy to na przykładzie Króla Maciusia I autorstwa Janusza Korczaka. Przypomnieliśmy sobie czym jest sylaba i jak dzielimy wyrazy na sylaby. Pracowaliśmy też w ćwiczeniach.

26.09.2020 Dzisiaj mieliśmy kolejny udany dzień w polskiej szkole. Jestem bardzo dumna z moich uczniów, że tak sobie świetnie radzą w nowych warunkach. Wszyscy tęsknimy za poprzednią siedzibą ale w nowych okolicznościach również bardzo dobrze sobie radzimy. Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy pochodzenie nazw miesięcy: wrzesień, październik i listopad. Zapytajcie się dzieci czy pamiętają skąd pochodzą nazwy. Poznaliśmy również sąsiadów Polski i granice nas dzielące. Dzieci wysłuchały podcastu na temat stolic Polski i jak one zostały ustalane. Omawialiśmy również rozpoczęcie i wybuch II Wojny Światowej. Byłam bardzo mile zaskoczona, że większość uczniów już posiadała jakąś wiedzę na ten temat. Na przyszłe zajęcia proszę o przygotowanie się do dyktanda. Pozdrawiam. W razie jakiś pytań proszę o kontakt na maila szkolnego.

19.09.2020 Witam wszystkich serdecznie w nowym roku szkolnym. Pomimo tymczasowej zmiany lokacji naszej szkoły, co za niezwykle udany dzień dzisiaj mieliśmy. Z wielką radością dzisiaj powitałam nowych oraz już mi znanych uczniów, teraz już klasy 4. Byłam niezwykle zadowolona z entuzjazmu i zapału jakie dzieci dzisiaj wykazały.

Dzisiejsze zajęcia były zapoznawcze i bardziej powtórkowe. Wszystkie dzieci się przedstawiły oraz opowiedziały parę słów o sobie i o tym jak spędziły wakacje. Zgromadziliśmy słownictwo związane z wakacjami. Zrobiliśmy powtórkę polskich liter, spółgłosek miękkich oraz dwuznaków. Omówiliśmy czytankę ze str.9. Super czytanie przez uczniów. Zadania domowe zapisywane będą w zeszycie. Bardzo bym prosiła o dodatkowy zeszyt którego będziemy używać do dyktand. Chciałabym również bardzo serdecznie powitać nową asystentkę w naszej klasie, panią Martę.  

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.