Rok szkolny 2020/2021 w Kasie IV

Wychowawca klasy: mgr Dominika Elzanowska, dominika.elzanowska@sp-bath.org.uk

17.10.2020 Dzisiejsze zajęcia minęły bardzo szybko. Przeprowadziliśmy dzisiaj dyskusję na temat pracy i roli nauczyciela. Uczniowie wypowiadali się na temat pracy nauczyciela, kto może być nauczycielem i czy uczymy się tylko w szkole.

Poznaliśmy dzisiaj również historię poznańskich koziołków. Pracowaliśmy z książką. Pani Basia przeprowadziła lekcję muzyki. Na ostatniej godzinie lekcyjnej przeprowadziliśmy zajęcia plastyczne. Dzieci przygotowały prace związane z Halloween, które zabrały do domu. Życzę wszystkim udanej przerwy w nauce i do zobaczenia 7.11.2020.

10.10.2020 Dzisiaj poznaliśmy bliżej polskie morze – Bałtyk, oraz miejscowości nadbałtyckie. Poznaliśmy historię księżniczki Juraty i jej ojca Neptuna. Na podstawie tej legendy dzieci wypowiadały się na temat posłuszeństwa wobec rodziców i muszę przyznać, że zdania były podzielone 🙂 . Przypomnieliśmy sobie czym jest legenda. Oraz odświeżyliśmy wiedzę na temat rzeczownika. Na koniec zajęć zagraliśmy w kilka gier słownych by utrwalić wiedzę na temat rzeczownika.

3.10.2020 Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy osobę Janusza Korczaka jego zyciorys i  twórczość. Prowadziliśmy klasową dyskusję na temat różnicy w znaczeniu słow, myśleć, rozmyślać, dumać, filozofować i marzyć. Omawialiśmy to na przykładzie Króla Maciusia I autorstwa Janusza Korczaka. Przypomnieliśmy sobie czym jest sylaba i jak dzielimy wyrazy na sylaby. Pracowaliśmy też w ćwiczeniach.

26.09.2020 Dzisiaj mieliśmy kolejny udany dzień w polskiej szkole. Jestem bardzo dumna z moich uczniów, że tak sobie świetnie radzą w nowych warunkach. Wszyscy tęsknimy za poprzednią siedzibą ale w nowych okolicznościach również bardzo dobrze sobie radzimy. Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy pochodzenie nazw miesięcy: wrzesień, październik i listopad. Zapytajcie się dzieci czy pamiętają skąd pochodzą nazwy. Poznaliśmy również sąsiadów Polski i granice nas dzielące. Dzieci wysłuchały podcastu na temat stolic Polski i jak one zostały ustalane. Omawialiśmy również rozpoczęcie i wybuch II Wojny Światowej. Byłam bardzo mile zaskoczona, że większość uczniów już posiadała jakąś wiedzę na ten temat. Na przyszłe zajęcia proszę o przygotowanie się do dyktanda. Pozdrawiam. W razie jakiś pytań proszę o kontakt na maila szkolnego.

19.09.2020 Witam wszystkich serdecznie w nowym roku szkolnym. Pomimo tymczasowej zmiany lokacji naszej szkoły, co za niezwykle udany dzień dzisiaj mieliśmy. Z wielką radością dzisiaj powitałam nowych oraz już mi znanych uczniów, teraz już klasy 4. Byłam niezwykle zadowolona z entuzjazmu i zapału jakie dzieci dzisiaj wykazały.

Dzisiejsze zajęcia były zapoznawcze i bardziej powtórkowe. Wszystkie dzieci się przedstawiły oraz opowiedziały parę słów o sobie i o tym jak spędziły wakacje. Zgromadziliśmy słownictwo związane z wakacjami. Zrobiliśmy powtórkę polskich liter, spółgłosek miękkich oraz dwuznaków. Omówiliśmy czytankę ze str.9. Super czytanie przez uczniów. Zadania domowe zapisywane będą w zeszycie. Bardzo bym prosiła o dodatkowy zeszyt którego będziemy używać do dyktand. Chciałabym również bardzo serdecznie powitać nową asystentkę w naszej klasie, panią Martę.  

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.