Rok szkolny 2020/2021 w klasie 0

Wychowawca klasy: Joanna Posacka, joanna.posacka@sp-bath.org.uk

01.05.2021

24.04.2021

Zajęcia zaczęliśmy od przypomnienia poprzedniej lekcji i sprawdzenia prac domowych. Tematem zajęć były Urodziny Kuby, poznaliśmy nowe słownictwo i literkę „R , r”. Czytanie dzieciom poszło super a przy zgłaszaniu nie zabrakło rąk w górze – spisaliście się SUPER !!! Bawiliśmy się balonikiem, przy czym dzieci miały wielką radość. Proszę zróbcie pracę domową ze stron 66 i 67.

20.03.2021

23.01.2021

16.01.2021

9.01.2021

12.12.2020

28.11.2020 Powtórzyliśmy materiał z poprzedniej lekcji o stosunkach przestrzennych (w, na, nad, pod, obok). Nauczyliśmy się stosunków przestrzennych: z przodu, z tyłu, w środku. Pisownia litery Y i nauka wyrazów z literą Y. Zadania plastyczne: dekorowanie choinki, znak na drzwi ze Świętym Mikołajem.

21.11.2020 Poznawaliśmy wyrażenia przyimkowe: nad czymś/ pod czymś/ w czymś/ obok czegoś.

Nasza pani zaprezentowała poszczególne przyimki na przykładzie ilustracji przedstawiającej sytuacje z przimkiem: w gnieździe, na dachu, na kapeluszu grzyba, pod kapeluszem, pod oknem, obok domku.

Układaliśmy zdania z wyrażeniami przyimkowymi z uwzględnieniem eksponatow i ich wzajemnego usytuowania względem siebie /w klasie.

14.11.2020 Dzieci zapoznały się Narodowym Świętem, oglądając krótki filmik dotyczący obchodów Dnia Niepodległości. Ćwiczyły motorykę małą poprzez pracę  plastyczną – malowanie, kolorowane i wycinanie Flagi Polski.

Powtórzyliśmy słownictwo dotyczące Jesieni, następnie przeszliśmy do poznawania nowego materiału dotyczącego części ciała na podstawie ilustracji. Jesteśmy jednakowo zbudowani, ale każdy z nas jest inny- różnimy się kolorem oczu, włosów i skóry, wysokością i wagą, dźwiękiem głosu i sposobem zachowania.

Pani zaprezentowała wyrazy z samogłoską –o- w nagłosie. Dzieci powtarzały wyrazy z podziaałem na sylaby, wyrazy, oko, osa dzieliły na dzwięki. Wyszukiwały litey O i o w zbiorze liter.

7.11.2020 Tematem lekcji była: Jesien. Rozpoznawaliśmy owoce, dary jesieni w lesie, w parku i w sadzie. Rozmawialiśmy jak się ubierać w okresie jesiennym- jakie przedmioty potrzebne są nam na tę porę roku. Prowadziliśmy ciekawe rozmowy o porach roku i o zwierzętach w czasie Jesieni- co jedzą, jak się przygotowują do zimy. Wprowadzenie litery 'I’- rozpoznawanie wyrazow z literą 'I’. Sylabowanie słów z literą 'I’
6. Prace plastyczne- wycinanie liści i wyklejanie jesiennego drzewa. Proste zadania z matematyki- dodawanie do 10. Gra w domino. 

Zadanie domowe: 1.Historyja z litera 'I’- na stronie 56. Wyszukiwanie litery 'I’ oraz 'i’ w wyrazach. 2.Nauka wiersza na pamiec na stronie 57

17.10.2020 Podczas naszych dzisiejszych zajęć omawialiśmy przeciwieństwa. Powtarzaliśmy literę ‘A’ i uczyliśmy się o literze ‘E’ – poznawaliśmy nowe słówka. Odbyła sie lekcja katechezy, na ktorej rozmawialismy o Dniu Wszystkich Swietych- 1-go Listopada.

Mieliśmy również lekcję muzyki z Panią Basią, wszyscy z radością śpiewaliśmy piosenkę ‘Dobry dzień’.

10.10.2020

03.10.2020

26.09.2020 Dzisiaj rozmawialiśmy o Jesieni- drzewach, liściach i owocach.
Po przerwie mieliśmy muzykę z Panią Basią i uczyliśmy się piosenki o jesieni. Resztę dnia spędziliśmy na rozmowie o kolorach. Powtórzyliśmy sylaby i zrobiliśmy jesiennego, wyklejanego z liści jeża. Mam nadzieję że się rodzicom podobał.
Na koniec zagraliśmy w domino- ćwicząc liczby.

19.09.2020

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.