Rok szkolny 2020/2021 w klasie II

Wychowawca klasy: Sylwia Buchan , sylwia.buchan@sp-bath.org.uk

26.06.2021 Napisaliśmy dzisiaj test. Następnie uzupełnialiśmy ćwiczenia z ą i ę. Proszę o powtórzenie z dziećmi alfabetu.

19.06.2021 Zajęcia rozpoczęliśmy od lekcji katechezy, której tematem był Cud w Kanie Galilejskiej. Z okazji dnia Taty dzieci zrobiły piękne krawaty i serduszka. Dzieci czytały z podziałem na role . Powtórzyliśmy sobie materiał.

12.06.2021

22.05.2021 Recytowaliśmy wierszyki- super! jestem z Was bardzo dumna 🙂. Następnie odbyło się dyktando 🙂, które najlepiej napisali: Filip, Amaya, Zuzia, Weronika. Tematem zajęć był Dzień Matki. Kim jest dla dziecka matka? Za co kochasz swoją mamę? Odczytaliśmy bajkę pt. ” Dobra to chatka gdzie mieszka matka”. Zrobiliśmy ćwiczenia 1- 3 str. 219-221. Dzieci wykonały piękne kartki dla Mamy 🙂

Praca domowa: Poćwiczyć do dyktanda str.194. Uzupełnic ćwiczenia 3-4 str. 222-223. Nauczyć się wierszyka na pamięć str. 213 pt. ” Tatusiowi „.

15.05.2021 Zajęcia rozpoczęliśmy od napisania dyktanda, które najlepiej napisali Weronika, Daniel i Patryk. Dzieci w nagrodę otrzymały piękne długopisy. Na zajęciach powtórzyliśmy wiedzę o rzeczowniku, przymiotniku i pisownię wyrazów z ą, ę.

Praca domowa: Nauczyć się na pamieć wierszyka str. 172- czytanka. Dokończyć ćw. 5 str 193 – ćwiczenia. Poćwiczyć do dyktanda jeszcze raz str 194.

01.05.2021

Zajęcia rozpoczęliśmy od napisania dyktanda. Później wysłuchaliśmy audycji dla dzieci pt. Konstytucja 3 Maja. Następnie odczytaliśmy wiersz pt ” Maj”. Dzieci wyszykiwały wyrazy kojarzące się z paradą 3- Majową. Wykonały piękne prace – „Moment parady”. Najlepiej napisał dyktando : Daniel- brawo 🙂

Praca domowa: Powtórzyć dyktando str.188

24.04.2021

Na dzisiejszych zajęciach wszyscy pracowali ciężko z książka i w ćwiczeniach. Utrwalaliśmy sobie wiedzę o czasowniku, rzeczowniku i przymiotniku.

Praca domowa: Przygotować się do dyktanda str. 188 czytanka.

Praca dla chętnych: Napisać kilka zdań o wiosnie.

27.03.2021

Zajęcia rozpoczęliśmy od napisania dyktanda. Brawo dzieciaki, super:)
Rozmawialiśmy o tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi ( święcenie pokarmu, pisanki, lany poniedziałek). Powtórzyliśmy wiadomości o rzeczowniku. Wykonaliśmy ćwiczenia 1-7 strona 197 – 202.
Dzieci wykonały piękne prace plastyczne 🙂
Praca domowa: Dokończyć ćwiczenia 8- 10 strona 203-204. Poćwiczyć dyktando strona 182 (czytanka).

20.03.2021

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy wizytą policji. Dzieci zadawały dużo ciekawych pytań np. Co trzeba zrobić żeby zostać policjantem? Czy kogoś panie policjantki aresztowały? Czy używają broni?
Napisaliśmy dyktando, brawo 🙂
Rozmawialiśmy dzisiaj o wiośnie. Kto to jest słomiana panna? O tradycji topienia Marzanny.
Utrwalaliśmy wiedzę o czasowniku i przymiotniku.

Na religii rozmawialiśmy o Wielkanocy i związanch z nią zwyczajach i celebracjach.

Proszę dokończyć ćwiczenia do strony 189 i przygotować się do dyktanda strona 169.

30.01.2021

13.03.2021

23.01.2021

16.01.2021

9.01.2021

12.12.2020

28.11.2020 Zajęcia rozpoczęliśmy od napisania dyktanda. Powtórzyliśmy wiadomości odnośnie pisowni wyrazów z h. Odczytaliśmy opowiadanie z podręcznika pt. „Wielka uczta” Przypomnieliśmy sobie czym różnią się głoski od liter. Rozmawialiśmy o pierwszych polskich emigrantach i ich ciężkim życiu. Dzisiaj naszą klasę odwiedziła też stomatolog, nasza Pani Kamila Kaim, która opowiadała nam o tym jak właściwie dbać o zęby.
Praca domowa: ćw 5 str 76, uzupełnić ćwiczenia z lekcji.

21.11.2020 Zajęcia rozpoczęliśmy od dyktanda.
Głównym tematem było dzisiaj jak przyroda przygotowuje się do zimy. Dzieci odczytały indywidualnie czytakę, która była zadana  do domu  na ocenę klasy. Przypomnieliśmy sobie jak ważne jest pamiętanie o haczykach,  kreseczkach, laseczkach w pisaniu liter ćw. 4 str.58, zwróciliśmy uwagę na prawidłowości  ó- niewymiennego w wierszu pt.”Sójka” i zagadkach.

Praca domowa: płynne czytanie opowiadania pt. ” Odlot ptaków” strona 49 , czytanka
– poćwiczyć dyktando str 50, czytanka
– cwiczenie 1 strons 56, ćwiczenia
Dla chętnych: Zrobić Świąteczną kartkę dla seniora.

14.11.2020 Na początku zajęć odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Następnie odczytaliśmy wiersz z podręcznika pt. ” Polsko” M. Pawlusiewicz, który wprowadził nas w główny temat zajęć.  Dowiedzieliśmy się co to jest Niepodległość i dlaczego Polska przez tyle lat była w niewoli. Obejrzeliśmy krótki film, który dokładnie nam objaśnił obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.  Wykonaliśmy ćwiczenia 1-7 strona 68-71, a także 9 ì 10 strona 73. Dzieci zrobiły piękne kokardy narodowe.
Praca domowa ćw 8 str 72 Płynne czytanie czytanki pt. ” Nasza flaga” strona 59.

7.11.2020 Głównym tematem naszych zajęć była Jesień, a przede wszystkim zmiany jakie zachodzą podczas jej trwania. Do tematu głównego wprowadził nas wiersz M.Konopnickiej pt. „Jesienią”, opowiedzieliśmy czy ta ta pora jest smutna czy wesoła.

Przypomnieliśmy sobie także, zasady pisowni rz oraz zapoznaliśmy się z częścią mowy- przymiotnikiem. Wyjaśniliśmy, że przymiotniki to wyrazy, które opisują nam: rzeczy, ludzi i cały świat a odpowiadają na pytania : jaki?, jaka? jakie? Uczniowie wykonali ćwiczenia 1 str 43, 3-15 str.44-54.

Dzisiaj dotarła też kolejna książka o naszej klase- szkole. Brawo!

Praca domowa: czytanka str 41,44 Ćwiczenia 9 str 48, 16 str. 54 i 17 str 55 Poćwiczyć dyktando str. 46 czytanka.

17.10.2020 Na dzisiejszych zajęciach rozmawiliśmy o Dniu Nauczyciela. Uczniowie zastanawiali się czy zawód nauczyciela jest trudny (tutaj można zobaczyć co uważają na ten temat )oraz nad tym co robi nauczyciel. Na podstawie czytanki pt. „Pani zawsze pomoże” rozważaliśmy jaką rolę ma pani w życiu ucznia i w klasie. Powtarzaliśmy dwuznaki oraz spółgłoski miękkie. Rozmawialiśmy o znaczeniu i praktycznym użyciu związków wyrazowch takich jak : mieć twardy orzech do zgryzienia , stawiać zarzuty, oskarżać.

Dzieci zrobiły piękne książki o naszej klasie , szkole, a z okazji Dnia Nauczyciela dostałyśmy piękne kartki i upominki. DZIEKUJEMY ?

Praca domowa: ćw.1-5 str. 37-40. Poćwiczyć pisanie dyktanda str. 36. Do zobaczenia 7 listopada!

10.10.2020 Dzisiaj na lekcji dzieci wypowiadały się na temat ” Czy lubię, czy nie lubię chodzić do polskiej szkoły”. Ucieszyła mnie wiadomość, że wszystkie dzieci bardzo chętnie przychodzą do naszej szkoły i że większość dzieci ” wszystko w niej lubi ?„. Zapoznaliśmy sie z jesienią.

Praca domowa: ćw zaznaczone w kółeczko, jest praca dla chętnych ” Zrobić książkę o naszej klasie”.

26.09.2020

19.09.2020 Na początku zajęć przywitaliśmy nowych uczniów w naszej klasie. Każdy z nas się przedstawił i opowiedział jak spedził wakacje. Następnie przypomieliśmy zasady zachowania obowiązujące w klasie oraz w szkole, a także zapoznaliśmy się z nowymi podręcznikami i ćwiczeniami zadań, w tym nowym roku towarzyszyć nam będzie Ala z Asem ?.
Przypomnieliśmy sobie także cały alfabet,  czym są samogłoski i spółgłoski oraz spółgłoski miękkie.
Wykonaliśmy ćwiczenia  1, 2 ,3 . Dzieci narysowały  piękne prace pt. ULUBIONE ZWIERZĄTKO.

Praca domwa: ćw 4, 5, 6,7 str 8-10.


Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.