Rok szkolny 2020/2021 w Klasie III

Wychowawca klasy: Aleksandra Martynowicz, aleksandra.martynowicz@szkola.sp-bath.org.uk

01.05.2021

27.03.2021

30.01.2021

23.01.2021

9.01.2021

12.12.2020

28.11.2020 Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o grudniu nadchodzących Święach! Święty Mikołaj, Advent i zima to był temat dnia!! Dzieci wykonały piękne prace plastyczne i napisały listy do Świętego Mikołaja, a także wykonały wycinanki – śnieżynki z papieru.

14.11.2020 Tematem dzisiejszej lekcji był 11 Listopada. Dzieci czytały czytanki o Józefie Piłsudskim, o rozbiorach Polski. Odszukiwaliśmy na mapie Polski, miejsca z których pochodzą nasi rodzice i odgadywaliśmy do jakiego zaboru byśmy byli przynależni. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne: flagi, plakat z napisem”Nasza Niepodległa “ a także łańcuch papierowy w polskich barwach. Zakończyliśmy dzień odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

7.11.2020 Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o Świętach Zmarłych, Zaduszkach i Halloween. Czytaliśmy wiersze i omawialiśmy czytankę związaną z tymi właśnie świętami.

W drugiej części dnia skupiliśmy się na sylabowaniu! Uczniowie wykonali ogrom pracy! Brali udział w każdym ćwiczeniu, a na zakończenie podołali wyzwaniu przesylabowania „stół z powyłamywanymi nogami”.

17.10.2020 Robiąc dynie z glinki rozmawialiśmy dużo o nadchodzących świętach, o tradycjach w różnych krajach, jak obchodzi się święto zmarłych w Polsce. Dzieci były bardzo zaangażowane w swoje prace co widać po bluźkach, jaką radość im sprawiło wykonanie prac plastycznych.

3.10.2020 Wielka litera, głoska, litera – przypomnienie, ćwiczenia str.11. A jednak warto- czytanie i uzupełnienie ćwiczeń w podręczniku. Wykonaliśmy ćwiczenia ze stron 14-18, które dotyczyły samogloski i spółgłoski.

Praca domowa: Ćwiczenia str.13 oraz str. 17 zadanie 5.

26.09.2020 Powtórzyliśmy materiał z poprzedniej lekcji. Śpiewaliśmy Hymn Polski. Uczyliśmy się „Katechizmu Polskiego Dziecka”. Wykonaliśmy piękne flagi Polski. Przeczytaliśmy o polskich dzieciach w różnych krajach. Tutaj można to zobaczyć.

Rozwiązywaliśmy krzyżówki i ćwiczyliśmy motorykę małą kolorując kolorowanki.

Praca domowa: przygotuj się do dyltanda ze strony 23.

19.09.2020 Dzisiaj omówiliśmy drogi ewakuacyjne, co robić w razie pożaru . Później uczniowie pisali o sobie: imię, nazwisko, wiek, co lubią, czym się interesują. Narysowali swoje portrety i swoją rodzine. Później rozmawialiśmy o wspomnieniach z wakacji. Powtórzyliśmy wiedzę o spółgłoskach, samogłoskach, porządku alfabetycznym. Następnie zaczęliśmy temat „ Wielka litera” . Dzieci pracowały nad zadaniami w cwiczeniach, a zakończyliśmy lekcje zadaniami w ćwiczeniach „powtórzenie”. Jeżeli nie zdążyliście skończyć na lekcji proszę aby to dokończyć zadania jako pracę domową.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.