Rok szkolny 2020/2021 w Klasie V

Wychowawca klasy: Lic Magdalena Furman, magdalena.furman@sp-bath.org.uk

3.07.2021

12.06.2021 Dzisiaj mieliśmy spotkanie z PCSO Anią z Avon and Somerset Police, która opowiedziała uczniom o swojej pracy i odpowiedziała na wiele pytań.

01.05.2021

W sobotę odmienialiśmy rzeczowniki przez przypadki, oraz ćwiczyliśmy wiedzę o liczebniku. (lekcja 25 w podręczniku), ćwiczenia które nie są skończone proszę wykonać jako praca domowa.

24.04.2021

Pracowaliśmy w podręcznikach, lekcja 23 .

Praca domowa dokończenie ćwiczeń str 172, i dodatkowo z okazji Polish Heritage Day dzieci uczyły się słów piosenki My pierwsza brygada.

27.03.2021

Dzisiaj rozmawialiśmy na temat Wielkanocy (tradycje itp), mówiliśmy o tradycjach w domach uczniów, robiliśmy ozdoby świąteczne ( lekcja 24 w podręczniku).

27.02.2021 Lekcja 19 str. 137 Temat : Historia mojego nazwiska

Na dzisiejszej lekcji, po przeczytaniu czytanki, rozmawialiśmy na temat różnych nazwisk w naszych rodzinach i dyskutowaliśmy od jakich nazw mogą one pochodzić (rośliny, zwierzęta, zawody, rzeczy, cechy człowieka). Następnie zrobiliśmy wspólnie ćwiczenia gramatyczne gdzie odmienialiśmy czasownik w czasie teraźniejszym w różnych osobach.

Praca domowa: Proszę zrobić drzewo genealogiczne swojej rodziny

23.01.2021 Polscy Polarnicy. Zaimki osobowe.

16.01.2021 Wielcy Polacy. Ignacy Jan Paderewski. Odmiana przymiotników przez przypadki, liczby i rodzaje.

9.01.2021 Wielcy Polacy. Jan Paweł II. Przymiotniki opisujące i oceniające, stopniowanie przymiotników.

12.12.2020

5.12.2020 Lekcje rozpoczęliśmy robieniem kartek w ramach akcji „Świąteczna kartka dla Seniora”, zajęło nam to dosyć sporo czasu, ale efekty końcowe były tego warte. Następnie rozmawialiśmy na temat legendy o kwiatku Gwiazda Betlejemska i tradycjach związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem.

28.11.2020 Dzisiaj gościem w naszej klasie była Pani Kamila Kaim, która opowiedziała nam jak należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

21.11.2020 Dzisiejszą lekcję rozpoczęliśmy prezentacjami uczniów na temat Mari Curie-Skłodowskiej i innych polskich laureatów Nagrody Nobla, następnie mieliśmy dyktando. W następnej części lekcji rozmawialiśmy na temat Uniwersytetu Jagielońskiego i przeczytaliśmy czytankę o Nawojce. Dzień zakończyliśmy ćwiczeniami gramatycznymi związanymi z pisownią ci, si, ni, dzi, ś, ć, ź.

14.11.2020 Na dzisiejszej lekcji po przeczytaniu czytanki rozmawialiśmy na temat Marii Skłodowskiej-Curie. Obejrzeliśmy film Życiorys Marii Skłodowskiej-Curie, z którego uczniowe dowiedzieli się gdzie się ona urodziła, studiowała i dlaczego została laureatka Nagrody Nobla. Następnie zrobiliśmy wspólnie ćwiczenia gramatycznie gdzie tworzyliśmy rzeczowniki od czasowników. Z okazji Święta Niepodległości zrobiliśmy flagę Polski odbijając nasze dłonie w czerwonej farbie.

Praca domowa:
1. Dokończ ćwiczenia do końca strony 77
2. Na podstawie wiadomości z lekcji proszę napisz kilka zdań na temat Marii Skłodowskiej- Curie
3. Przygotuj się do dyktanda strona 73
4. Proszę wyszukaj w internecie infroamcje i przygotuj prezentacje na temat jedngego z polskich laureatów Nagrody Nobla.

7.11.2020 Głównym tematem naszych zajęć były polskie symbole narodowe i odzyskanie niepodległości. Rozważaliśmy jak czuli się Polacy podczas kiedy Polski nie było na mapie świata. Uczniowe mieli za zadanie wskazać Polskę na mapie i wypisać sąsiadujące z nią państwa. Następnie obejrzeliśmy krótki film, który uświadomił nam jak się zmieniały granice Polski. Na zakończenie zrobiliśmy ćwiczenia z pisowni litery h.
Praca domowa: dokończenie ćwiczeń do końca strony 70.

17.10.2020 Tematem dzisiejszej lekcji była przyjaźń pomiędzy człowiekiem i zwierzętami domowymi. Uczniowe przygotowali krótkie prezentacje na temat zwierząt domowych które mają w domu albo na temat wymarzonych zwierząt domowych. Prezentacje były bardzo imponujące i zajęły cała pierwsza lekcję, gdyż było też dużo pytań. Następnie przeczytaliśmy czytankę ze strony 33/34 i rozwiązaliśmy ćwiczenie nr 1, gdzie uczniowie mieli za zadanie uporządkować zdarzenia na podstawie czytanki. Lekcje zakończyliśmy częścią gramatyczną ćwicząc rzeczowniki w formie narzędnika.

10.10.2020 Na dzisiejszych zajęciach dyskutowaliśmy na temat cech dobrego przyjaciela, ale poznaliśmy też cechy, które mogą utrudniać dochowanie przyjaźni. Następnie przeczytaliśmy bajkę „Leśny czarodziej” i razem odpowiedzieliśmy na pytania na podstawie przeczytanego tekstu. Na drugiej części naszych lekcji odmienialiśmy rzeczowniki przez przypadki i graliśmy w kalambury, gdzie uczniowie mieli do wyboru wyrazy: nazwy zwierząt, owoców, warzyw i ubrań, okazało się to bardzo zadowalające, gdyż uczniowie mają bardzo dobry zasób słownictwa z tych tematów.
Praca domowa:
1. Proszę przynieś na następną lekcję zdjęcie twojego zwierzątka domowego, albo wymarzonego zwierzątka. Przygotuj się na rozmowę przed całą klasą na temat twojego zwierzątka (albo wymarzonego zwierzątka) informacje na temat: typ, rasa, jakie potrzeby to zwierzątko ma: higiena, opeka weterynaryjna.
2. Dokończ ćwiczenia z lekcji nr 4.

3.10.2020 Na dzisiejszej lekcji kształciliśmy i rozmawialiśmy na temat właściwej postway ucznia odpowiedzialnego za swoje obowiązki i koleżeńskie relacje w szkole i poza szkołą. Przeczytaliśmy opowiadanie „Znowu się zaczęło!”. Później przeszliśmy do części gramatycznej – zasada powstawania sylab, przenoszenie wyrazów sylabami.

Praca domowa: dokończenie ćwiczeń ze stron 22,23,24. 

26.09.2020

Na dzisiejszej lekcji rozmawialiśmy na temat drugiej wojny światowej, kiedy się rozpoczęła, gdzie i kiedy się zakończyła. Następnie przeczytaliśmy opowiadanie „Odwaga Hani”. Rozważaliśmy do czego może doprowadzić nierozwiązany konflikt i w jaki sposób możemy rozwiązywać konflikty. Lekcje zakończyliśmy poznaniem najczęściej wystepujących przyimków w różnych konstrukcjach zdaniowych.

Zadanie domowe: proszę dokończyć ćwiczenia ze stron 16,17,18. 

19.09.2020  Na początku zajęć przywitaliśmy nową uczennicę w naszej klasie i następnie wszyscy się przedstawiliśmy nawzajem i opowiedzieliśmy o naszych przeżyciach wakacyjnych. Po pierwszej przerwie zapoznaliśmy się ze strukturą podręcznika i przeczytaliśmy list z książki. Następnie rozmawialiśmy na temat harcerstwa i zrobiliśmy ćwiczenia ze stron 8 i 9. Zadanie domowe: pozostałe ćwiczenia ze stron 9 i 10.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.