Rok szkolny 2020/2021 w Przedszkolu A

Wychowawca klasy: mgr Anna Gruszczyńska, anna.gruszczynska@sp-bath.org.uk

23.01.2021 Gdzie jest Miś?

16.01.2021 Dzień Babci i Dzień Dziadka

9.01.2021 Zima

12.12.2020 To był radosny, pełen wrażeń i pozytywnej energii dzień w Naszej Szkole! Dziękujemy Mikołajowi i wszystkim pomocnym Elfom! Dzieciaczki wyglądały przepięknie w swoich świątecznych ubraniach. O Świętach Bożego Narodzenia były też dzisiejsze zajęcia. Wszyscy byli grzeczni i pracowali z entuzjazmem.
Życzymy Wam ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Do zobaczenia 09.01.2021.

5.12.2020 Dzisiejszy dzień należał do bardzo pracowitych, zarówno dla naszych trzy jak i czterolatków. Dzieci wycinały, kolorowały i wyklejaly. Tematem przewodnim była „Zima”. Rozmawialiśmy o tym jak poznać, że nadeszła już zima, bawiliśmy się w lepienie bałwana i projektowaliśmy zimowe ubrania. Na koniec dzieciaczki wykonały kartki świąteczne dla swoich najbliższych. Na lekcji katechezy dzieci pięknie śpiewały, uczyły się o oczekiwaniu na narodziny Jezusa oraz kto to jest Mikołaj.
Zadanie domowe dla chętnych: Tradycyjnie znajdziecie je w plecakach waszych pociech: grafomotoryka.
Za tydzień Mikołajki! Prosze ubierzcie się Świątecznie, to są nasze ostatnie zajęcia w tym semestrze.

28.11.2020 Na dzisiejdzych zajeciach czytaliśmy bajkę o „Zlotowlosej i trzech niedźwiadkach”, a także pisaliśmy list do Mikołaja. Dzieci były grzeczne i pracowały bardzo ładnie.

21.11.2020 Bezpieczeństwo na drodze oraz podstawowe figury geometryczne to tematy dzisiejszych zajęć. Dzieci uczyły się rysować kształty, segregowały je i wycinały. Poznały przejście dla pieszych ZEBRA i światła drogowe. Jednak chyba najbardziej podobała im się zabawa w „pociąg”. Tematem dzisiejszej katechezy był Kain i Abel.

Zadanie dla chętnych: pokoloruj ZEBRĘ !

14.11.2020 Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski śpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski. Zachęcam do obejrzenia nagrania, które znajdziecie na  szkolnym kanale Youtube. Podczas zajęć rozmawialiśmy o emocjach (szczęśliwy, smutny, zły, wystraszony). Dzieci uczyły się rozpoznawać emocje, nazywały je i segregowały. Pracowaliśmy z nożyczkami i kredką/pisakiem. Bardzo wszystkim dziękuję za odrobienie zadania domowego. Jestem z Was dumna.

Zadanie domowe dla chętnych: wypełnij szlaczki.

7.11.2020 Na dzisiejszych zajęciach uczyliśmy się o podstawowych kształtach. Dzieci pracowały z nożyczkami, wyklejały, rysowały po linii i kolorowały. Uczyły się także odtwarzać wzory fajerwerków i malowały farbami maki. Był też wyścig rakiet!

Zadanie domowe dla chętnych: 1. pokoloruj wg numeru 2. pokoloruj flagę Polski

17.10.2020 Temat zajęć: Bajka o Jasiu i Małgosi. Halloween.
Dzisiejszy dzień minął nam miło i szybko. Dzieci bawiły się i pracowały bardzo ładnie. Dziękuję za przyniesienie Waszych prac domowych, jestem z Was dumna!
Zadanie domowe dla chętnych: Pokoloruj według koloru ( znajdziecie w plecakach).
Miłego odpoczynku i do zobaczenia 7 listopada !

10.10.2020 Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy głównie o Jesieni, o jej symbolach i kolorach. Dzieci wykonywały szereg aktywności wspomagających rozwój motoryki małej. Na lekcji katechezy Pani Kamila opowiadała o Stworzeniu Świata. Na zakończenie dnia była Muzyka z Panią Basią.

Zadanie domowe dla chętnych: Stwórzcie Jesienne Drzewo. Dzieci mają wycinanki z dzisiejszej lekcji w swoich plecakach / lub według uznania. 

26.09.2020 Dzisiejszy temat to Recykling z matematyką. Zajęcia rozpoczęliśmy muzyką.
Dzieci uczyły się odróżniać te odpady, które można powtórnie przetworzyć (papier, szkło i plastik). Bawiliśmy się w sortowanie śmieci i były  prace plastyczne z recyklingu. Brawo! Każdy 3-latek w naszej klasie potrafi powiedzieć to trudne słowo: RECYKLING! Dzieci pięknie liczyły do 10 i kolorowały „Number Blocks”.
Zadanie domowe: Proszę przynieście kolorowe liście na zajęcia za tydzień. 

19.09.2020 Dzisiejsze zajęcia w klasie A polegały głównie na zabawach integracyjnych. Nasze maluchy nawet nie spostrzegły, kiedy zaczęły się dobrze bawić. Była muzyka z panią Basią, prace plastyczne (kredki, plastelina, nożyczki), a na zakończenie pierwszego dnia w przedszkolu wspólnie przeczytaliśmy i opowiedzieliśmy bajkę o Czerwonym Kapturku. Powitaliśmy także naszą nową asystentkę – Panią Agnieszkę.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.