Rok szkolny 2020/2021 w Przedszkolu A

Wychowawca klasy: mgr Anna Gruszczyńska, anna.gruszczynska@sp-bath.org.uk

03.07.2021  Na dzisiejszych zajęciach czytaliśmy bajkę o bardzo głodnej gąsienicy,  rozmawialiśmy o zdrowym jedzeniu, liczyliśmy w zakresie do 10 i tradycyjnie już  dzieci wycinały  oraz kolorowały. Był to również dzień pełen atrakcji sportowych.

Na lekcji katechezy rozmawialiśmy o Jezusie, który uspokoił morze. 

26.06.2021 Było nas bardzo mało, ale pracowaliśmy wzorowo. Rozmawialiśmy o uczuciach i dobrym zachowaniu. Ponadto ćwiczyliśmy motorykę małą i pisaliśmy swoje imię! Brawo klasa A jesteście świetni!

Na zakończenie wraz z klasą B i Zero śpiewaliśmy piosenkę „Niech żyją wakacje”.

12.06.2021 Dzisiejszym tematem przewodnim było Lato. Rozwijaliśmy słownictwo, ćwiczyliśmy pisownię, liczyliśmy do 10 oraz malowaliśmy przepiękne tęcze. Dzieci miały również okazję porozmawiać z panią policjantką, która odwiedziła dziś naszą szkołę. 

22.05.2021 Na dzisiejszych zajęciach klasa A i klasa B pracowały razem. Rozmawialiśmy o naszych mamach, jakie są piękne, mądre zabawne i wspaniałe. Każde dziecko zna doskonale imię swojej mamy! BRAWO! Dużo się bawiliśmy, ale także ćwiczyliśmy  motorykę małą wycinając, wyklejając i kolorując. Liczyliśmy w zakresie do 10, porównywaliśmy wielkość kwiatków oraz stworzyliśmy laurki na Dzień Mamy!

Życze udanej przerwy i do zobaczenia  12-stego Czerwca. Będę tęsknić. 

15.05.2021 Dzisiejszy temat dnia to RODZINA. Obejrzeliśmy bajeczkę, poznaliśmy polskie słownictwo związane z rodziną bliższą i dalszą. Jak zawsze kolorowaliśmy obrazki ćwicząc motorykę małą, oraz wycinaliśmy maski rekinów. Bawiliśmy się też w nasze ulubione zabawy przedszkolaka. To był intensywny, ale radosny dzień.

Mieliśmy lekcję Katechezy z Panią Kamilą.

08.05.2021 Na dzisiejszych zajęciach dzieci z klasy A poznawały sensorycznie kosmos. Mieliśmy szereg gier i zabaw  o tej tematyce. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

01.05.2021

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o Polsce, o jej symbolach, kolorach i  gdzie znajduje się na mapie Europy.  Dzieci kolorowały, wycinały, wyklejały i chyba najważniejsze dobrze się bawiły.

24.04.2021

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zwierzętach  i ich młodych. Czy pamiętacie jak nazywa się mała świnka? (prosiaczek), krówka?( cielaczek), albo piesek? (szczeniaczek) i  konik?(źrebak). Na lekcji muzyki ćwiczyliśmy z Panią Basią piosenkę „Płynie Wisła płynie”. Proszę poćwiczcie w domu te słowa: „płynie Wisła płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie Polska nie zaginie”.

27.03.2021

20.03.2021

13.03.2021

23.01.2021 Gdzie jest Miś?

16.01.2021 Dzień Babci i Dzień Dziadka

9.01.2021 Zima

12.12.2020 To był radosny, pełen wrażeń i pozytywnej energii dzień w Naszej Szkole! Dziękujemy Mikołajowi i wszystkim pomocnym Elfom! Dzieciaczki wyglądały przepięknie w swoich świątecznych ubraniach. O Świętach Bożego Narodzenia były też dzisiejsze zajęcia. Wszyscy byli grzeczni i pracowali z entuzjazmem.
Życzymy Wam ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Do zobaczenia 09.01.2021.

5.12.2020 Dzisiejszy dzień należał do bardzo pracowitych, zarówno dla naszych trzy jak i czterolatków. Dzieci wycinały, kolorowały i wyklejaly. Tematem przewodnim była „Zima”. Rozmawialiśmy o tym jak poznać, że nadeszła już zima, bawiliśmy się w lepienie bałwana i projektowaliśmy zimowe ubrania. Na koniec dzieciaczki wykonały kartki świąteczne dla swoich najbliższych. Na lekcji katechezy dzieci pięknie śpiewały, uczyły się o oczekiwaniu na narodziny Jezusa oraz kto to jest Mikołaj.
Zadanie domowe dla chętnych: Tradycyjnie znajdziecie je w plecakach waszych pociech: grafomotoryka.
Za tydzień Mikołajki! Prosze ubierzcie się Świątecznie, to są nasze ostatnie zajęcia w tym semestrze.

28.11.2020 Na dzisiejdzych zajeciach czytaliśmy bajkę o „Zlotowlosej i trzech niedźwiadkach”, a także pisaliśmy list do Mikołaja. Dzieci były grzeczne i pracowały bardzo ładnie.

21.11.2020 Bezpieczeństwo na drodze oraz podstawowe figury geometryczne to tematy dzisiejszych zajęć. Dzieci uczyły się rysować kształty, segregowały je i wycinały. Poznały przejście dla pieszych ZEBRA i światła drogowe. Jednak chyba najbardziej podobała im się zabawa w „pociąg”. Tematem dzisiejszej katechezy był Kain i Abel.

Zadanie dla chętnych: pokoloruj ZEBRĘ !

14.11.2020 Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski śpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski. Zachęcam do obejrzenia nagrania, które znajdziecie na  szkolnym kanale Youtube. Podczas zajęć rozmawialiśmy o emocjach (szczęśliwy, smutny, zły, wystraszony). Dzieci uczyły się rozpoznawać emocje, nazywały je i segregowały. Pracowaliśmy z nożyczkami i kredką/pisakiem. Bardzo wszystkim dziękuję za odrobienie zadania domowego. Jestem z Was dumna.

Zadanie domowe dla chętnych: wypełnij szlaczki.

7.11.2020 Na dzisiejszych zajęciach uczyliśmy się o podstawowych kształtach. Dzieci pracowały z nożyczkami, wyklejały, rysowały po linii i kolorowały. Uczyły się także odtwarzać wzory fajerwerków i malowały farbami maki. Był też wyścig rakiet!

Zadanie domowe dla chętnych: 1. pokoloruj wg numeru 2. pokoloruj flagę Polski

17.10.2020 Temat zajęć: Bajka o Jasiu i Małgosi. Halloween.
Dzisiejszy dzień minął nam miło i szybko. Dzieci bawiły się i pracowały bardzo ładnie. Dziękuję za przyniesienie Waszych prac domowych, jestem z Was dumna!
Zadanie domowe dla chętnych: Pokoloruj według koloru ( znajdziecie w plecakach).
Miłego odpoczynku i do zobaczenia 7 listopada !

10.10.2020 Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy głównie o Jesieni, o jej symbolach i kolorach. Dzieci wykonywały szereg aktywności wspomagających rozwój motoryki małej. Na lekcji katechezy Pani Kamila opowiadała o Stworzeniu Świata. Na zakończenie dnia była Muzyka z Panią Basią.

Zadanie domowe dla chętnych: Stwórzcie Jesienne Drzewo. Dzieci mają wycinanki z dzisiejszej lekcji w swoich plecakach / lub według uznania. 

26.09.2020 Dzisiejszy temat to Recykling z matematyką. Zajęcia rozpoczęliśmy muzyką.
Dzieci uczyły się odróżniać te odpady, które można powtórnie przetworzyć (papier, szkło i plastik). Bawiliśmy się w sortowanie śmieci i były  prace plastyczne z recyklingu. Brawo! Każdy 3-latek w naszej klasie potrafi powiedzieć to trudne słowo: RECYKLING! Dzieci pięknie liczyły do 10 i kolorowały „Number Blocks”.
Zadanie domowe: Proszę przynieście kolorowe liście na zajęcia za tydzień. 

19.09.2020 Dzisiejsze zajęcia w klasie A polegały głównie na zabawach integracyjnych. Nasze maluchy nawet nie spostrzegły, kiedy zaczęły się dobrze bawić. Była muzyka z panią Basią, prace plastyczne (kredki, plastelina, nożyczki), a na zakończenie pierwszego dnia w przedszkolu wspólnie przeczytaliśmy i opowiedzieliśmy bajkę o Czerwonym Kapturku. Powitaliśmy także naszą nową asystentkę – Panią Agnieszkę.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.