Rok szkolny 2020/2021 w Przedszkolu B

Wychowawca klasy: Mgr Justyna Kołodziejczyk, justyna.kolodziejczyk@sp-bath.org.uk

27.03.2021

13.03.2021

16.01.2021

9.01.2021

12.12.2020 To był radosny, pełen wrażeń i pozytywnej energii dzień w Naszej Szkole! Dziękujemy Mikołajowi i wszystkim pomocnym Elfom! Dzieciaczki wyglądały przepięknie w swoich świątecznych ubraniach. Disiejsze zajęcia były o Świętach Bożego Narodzenia. Wszyscy byli grzeczni i pracowali z entuzjazmem.
Życzymy Wam ZDROWYCH i WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Do zobaczenia 09.01.2021.

5.12.2020 Dzisiejszy dzień należał do bardzo pracowitych, zarówno dla naszych trzy jak i czterolatków. Dzieci wycinały, kolorowały i wyklejaly. Tematem przewodnim była „Zima”. Rozmawialiśmy o tym jak poznać, że nadeszła już zima, bawiliśmy się w lepienie bałwana i projektowaliśmy zimowe ubrania. Na koniec dzieciaczki wykonały kartki świąteczne dla swoich najbliższych. Na lekcji katechezy dzieci pięknie śpiewały, uczyły się o oczekiwaniu na narodziny Jezusa oraz kto to jest Mikołaj.
Zadanie domowe dla chętnych: Tradycyjnie znajdziecie je w plecakach waszych pociech: grafomotoryka.
Za tydzień Mikołajki! Prosze ubierzcie się Świątecznie, to są nasze ostatnie zajęcia w tym semestrze.

14.11.2020 Temat dzisiejszych zajęć to „Kolory wokół Mai”. Poznawaliśmy słowa dotyczące kolorów, ale i różych rzeczy w tych kolorach: biały jak -bałwan, płatek śniegu, mleko, itd. Powiedzieliśmy sobie o emocjach (szczęśliwy, smutny, zły, wystraszony). Dzieci uczyły się rozpoznawać emocje, nazywały je i segregowały.

Świętowaliśmy także Niepodległość Polski, wykonaliśmy piękne flagi.

 Praca domowa. Poćwiczyć pisownię litery E

7.11.2020 Na dzisiejszych zajęciach pracowaliśmy w podręcznikach Lekcja 5. Powtórzyliśmy sobie też wiedzę o podstawowych kształtach. Wycinaliśmy, wyklejaliśmy, rysowaliśmy po śladzie i kolorowaliśmy obrazki. Uczyliśmy się także odtwarzać wzory fajerwerków i malowaliśmy farbami maki. Mieliśmy także wyścig rakiet, to była świetna zabawa!

26.09.2020 Na ostatnich zajęciach rozpoczęliśmy pracę z naszym podręcznikiem „Maja uczy się i bawi”. Omawialiśmy obrazek na str.6 -7 i uczyliśmy się kolorów. Praca domowa str. 10-11

19.09.2020 Na dzisiejszych zajęciach poznawaliśmy się nawzajem i opowiadaliśmy o wakacjach. Nauczyciel czytał bajkę o Czerwonym Kapturku a później wspólnie opisaliśmy  kolejność zdarzeń.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.