Rok szkolny 2021/2022 w Klasie A

Wychowawca klasy: Mgr Justyna Kołodziejczyk

email: klasaa@szkola.sp-bath.org.uk

14.05.2022 Podczas dzisiejszych zajęć korzystaliśmy z pięknej pogody bawiąc się na naszej szkolnej łące. Wykonaliśmy kartki-niespodzianki na Dzień Polski, który już za tydzień. Robiliśmy stworki z glinki syntetycznej.

5.02.2022 Na pierwszej lekcji Pani Agnieszka Michalik, przeprowadziła szkolenie Pierwsza Pomoc. Dzieci bardzo chętnie brały udział i układały się w pozycji bocznej ustalonej. Po tych zajęciach wiedzą już pod jaki numer należy zadzwonić, gdy ktoś bardzo żle się czuje i sami nie możemy mu pomóc.

Dzisiaj odbył się apel szkolny podsumowujący pierwsze półrocze. W naszej klasie nagrodzone zostały Laura i Natalia P. Gratulujemy!

Przypominaliśmy sobie podstawowe kształty i kolory, wyklejając chińskiego smoka. Dzieci świetnie poradziły spobie z zadaniem, używając nożyczek i kleju.

Na koniec zajęć bawiliśmy się ciastoliną i klockami, śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki o baloniku i starym niedźwiedziu.

29.01.2022 Temat zajęć to „Zwierzęta domowe”. Dzieci dowiedziały się dzisiaj co to są zwierzęta domowe i gdzie mieszkają. Chętnie opowiadały o zwierzątkach które mają w domu i jakie chciałyby mieć.

Bawiły się kolorowymi klockami. Tworzyły małe dzieła z ciastoliny, wałkując, ugniatając i wycinając. Kolorowały, rysowały i wycinały obrazki.

8.01.2022 Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o samodzielności. Dzieci chętnie opowiadały o tym co już same potrafią zrobić, a w czym potrzebują pomocy rodziców.

Bawiliśmy się kolorową ciastoliną, a to zawsze świetna zabawa! Pod koniec dnia mieliśmy Katechezę z Panią Kamilą.

Z radością odwiedziliśmy szkolną bibliotekę i rozmawialiśmy z Panią Renatą, opiekunką szkolnej biblioteki, która pokazała nam wiele ciekawych książek i opowiedziała o tym jak korzystać z biblioteki. Wszyscy chętnie wypożyczyliśmy książki, które zabraliśmy do domu.

4.12.2021 Tematem zajęć była wizyta Świętego Mikołaja. Mówiliśmy jak wygląda, skąd pochodzi i  o tym kto co napisze w liście do Świętego Mikołaja.

Dzisiaj odwiedził nas Mikołaj i przyniósł nam wszystkim piękne prezenty.

16.10.2021 Świętowaliśmy dzisiaj Polonijny Dzień Dwujęzyczności.

Powtarzając wiedzę o kształtach, tworzyliśmy rakiety z wyciętych z kolorowego papieru trójkątów, prostokątów i kół. Kolorowaliśmy kształty na kartach pracy, oraz ćwiczyliśmy spostrzegawczość eliminując element które nie pasują do pozostałych.

Nie zabrakło oczywiście czasu na zabawę. Bardzo lubimy nasze kolorowe klocki i samochodziki.

2.10.2021 Dzisiaj nasze Przedszkolaki kontynuowały temat „Jesień” . Mówiliśmy o jej kolorach i oznakach. Dzieci wiedziały, że jesienią spadają liście, jest chłodno, często pada deszcz i zakładamy kalosze. Wykonaliśmy piękne jeże z papieru. Bawiliśmy się w nasze ulubione zabawy „Balonik” i „Stary niedźwiedź”. Poznaliśmy podstawowe kształty: koło, kwadrat I trójkąt.

25.09.2021 Na ostatnich zajęciach mówiliśmy o jesieni kolorach liści robiliśmy misia na talerzyku przyklejając kolorowe liście. Dzieci fajnie się bawiły.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.