Rok szkolny 2021/2022 w klasie B

Wychowawca klasy: Pani Anna Gruszczyńska

23.10.2021 Nasza Pani Ania niestety cały czas walczy z chorobą, tak więc sobotnie zajęcia ponownie poprowadziła p. Karolina.
Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia lekcji z poprzedniej soboty oraz sprawdzenia pracy domowej. Kochani rodzice, prosimy Was pięknie zajrzyjcie po każdych zajęciach do naszych książek. Tam zawsze jest napisana data przy naszej pracy domowej . Tematem przewodnim sobotniego poranka były “Kolory wokół Mai” – lekcja nr 6 z książki. Rozwijaliśmy nasze zdolności wypowiadania się w języku polskim, rozwijaliśmy słownictwo w zakresie rozróżniania sześciu podstawowych kolorów. Podczas całego dnia poprzez zabawę zapoznaliśmy się także z cyframi 7 i 8, jak również samogłoską “E”. Ćwicząc motorykę małą układaliśmy odpowiednio budowle z klocków składające się z 7 i 8 elementów, kolorowaliśmy, wycinaliśmy, wyklejaliśmy i tworzyliśmy nasze przepiękne lampiony.
Uczyliśmy się słuchania ze zrozumieniem i aktywnie z dozą dużego humoru pomagaliśmy królowi szarego i smutnego królestwa odnaleźć drogę do radości w kolorowym świecie.
Ćwiczyliśmy naszą percepcję słuchową, uczestnicząc w ćwiczeniach fonetycznych z literką “E” w nagłosie.
Praca domowa: dokończenie ćwiczeń z lekcji szóstej oraz zadania ze story 40. Dla chętnych (a było ich sporo ) kolorowanki, wyklejanki z czarownicą i dyniami. Życzymy wszystkim naszym uczniom wspaniałych ferii i do zobaczenia za dwa tygodnie.

16.10.2021 Zajęcia poprowadziła w zastępstwie pani Ani-pani Karolina. Nasz sobotni poranek rozpoczęliśmy od przywitania i powtórzenia w skrócie ostatnich zajęć, a także sprawdzenia pracy domowej. Tematem przewodnim dzisiejszego dnia była lekcja nr 5 z naszej książki  pt.“Świat wokół Mai”. Rozmawialiśmy o ulubionych zajęciach Mai oraz każdego z nas. Zastanawialiśmy się nad tym, co to znaczy, że jesteśmy szczęśliwi? Co czyni nas szczęśliwymi i radosnymi?  Ćwiczyliśmy sprawność manualną poprzez rysowanie naszych ulubionych zabawek, a następnie prezentowanie ich i omawianie każdego z osobna przy całej klasie. W następnej części zajęć zapoznaliśmy się z literą “A”, usprawniając funkcjonowanie analizatora kinestetyczno–ruchowego, ćwiczyliśmy kształt litery “A”,. Doskonaliliśmy również motorykę małą poprzez ćwiczenia naszych rączek, usprawniając płynność naszych ruchów- rysowaliśmy po szlaczku, kolorowaliśmy aligatory, jak również zgadywaliśmy jakie zwierzę kryje się pod cieniem? Podczas przerwy na powietrzu ćwiczyliśmy nasza koordynację ruchową poprzez ćwiczenia z motoryki dużej. Poznaliśmy kilka nowych słów takich jak: autostrada, adres. Zastanawialiśmy się dlaczego żyrafa ma taką długa szyję?
Praca domowa: dokończenie nie wykonanych w pełni ćwiczeń, oraz zadania ze strony 35 w książce. Dobrej zabawy.

9.10.2021 Dzieci pięknie pracowały z podręcznikiem, było też dużo zabawy i radości. Próbowaliśmy zapamiętać jak nazywają się dzieci: krowy, konia, czy świni. Poznaliśmy liczebniki główne 5 i 6.  A ćwiczenie w słuchaniu wypadło wyśmienicie, brawo klasa B! Zdecydowanie jednak, zajęcia zdominowała Jesień. Poznawaliśmy wspólnie jej symbole.  Rozmawialiśmy o tym jak zmieniają się kolory liści na drzewach, jak wygląda pagoda, gdzie odlatują ptaki itd.  A na zakończenie dzieci wykonały jesiennego misia z liści.

Zadanie domowe: str. 28-29.

2.10.2021 Dzisiaj głównie pracowaliśmy z podręcznikiem. Temat zajęć to ” Każdy z nas jest inny”. Dzieci pracowały indywidualnie i w grupach.

Rozmawialiśmy  o tym czym się różnimy: wyglądem ( kolor włosów, oczu, ubraniem ), upodobaniami ( co lubimy jeść, w co się bawić, itp.)

Utrwalaliśmy słownictwo z zakresu części ciała za pomocą piosenki ” głowa, ramiona..” a także liczebniki główne „Stary Niedźwiedź…” Bardzo proszę, oczywiście w miarę możliwości o przyniesienie na następne zajęcia kolorowych liści, będziemy rozmawiać o Jesieni.

Zadanie domowe: str. 22-23

25.09.2021 To był pozytywny dzień w klasie B. Dzieci pomimo że było to nasze drugie spotkanie grzecznie się bawiły i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Tematem dzisiejszej lekcji było „Moje ciało”, a na katechezie rozmawialiśmy z panią Kamilą o Różańcu. Życze Wam udanego tygodnia.

Zadanie domowe: str.  12-14

11.09.2021 Pierwszy dzień za nami!  Dzieciaczki z klasy B poznawały się nawzajem oraz zapoznawały się z nowym budynkiem szkolnym, ogrodem i klasą. Czas poświęcony na zabawę oraz integrację minął nam bardzo szybko. Miło było obserwować jak zawiązują się  pierwsze przyjaźnie. Zdążyliśmy również poznać przybory z piórniczka i bohaterkę naszego szkolnego podręcznika – Maję.   

Zadanie domowe: strona 10 i 11.Do zobaczenia 25-go  Września.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.