Rok szkolny 2021/2022 w klasie IV

23.10.2021 Na dzisiejszych zajęciach na pewno nikt się nie nudził!! Był to bardzo pracowity i intensywny dzień! Wszyscy uczniowie pilnie pracowali nad odmianą rzeczownika- czas na przypadki! Po wykonaniu wszystkich zadań przeszliśmy do tematu lekcji którym było ”Święto Zmarłych”
Uczennica przeczytała opowiadanie z 3 klasy o wartach harcerzy przy grobach nieznanych żołnierzy. Omówiliśmy tekst i przeszliśmy do pogadanki na temat: Halloween, Zaduszki, wieńce chryzantemy i cmentarz nocą! Dzieci chętnie brały udział w pogadance. Następnym zadaniem było narysowanie cmentarza. Jak dzieci wyobrażają sobie cmentarz w Polsce.
Na zakończenie dnia uczniowie wykonali przepiękne znicze, lampiony i duchy!

Dzisiaj odwiedził nas ksiądz Zbigniew Zybała, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Trowbridge, który poprowadził Katechezę.

16.10.2021 Tematem ostatnich zajęć był: Lublin – legenda o „Czarciej łapie”. Omawialiśmy liczbę pojedyncza i liczbę mnogą rzeczownika. Rozwiązywaliśmy ćwiczenia. Następnie przeszliśmy do opanowywania form rzeczownika. Czytanie tekstu ( Czarcia łapa) i odpowiedź na pytania dotyczące tekstu (str.40 i 41).
Zadania domowe : czytanka str 42 – dyktando. Ćwiczenia str30 zadanie 5 i 6 .
Dzień zakończyliśmy apelem szkolnym. Dzieci pięknie odśpiewały „Panie Janie” w dwóch językach z okazji Dnia Dwujęzyczności.

9.10.2021 Tematem sobotniej lekcji był Poznań – stolica Wielkopolski. Na lekcji geografii, dzieci odszukały Poznań na mapie, nauczyciel wytłumaczył im co to są województwa i przy okazji przypomnieliśmy sąsiadów Polski, po czym przystąpiliśmy do głośnego czytania. Uczniowie odczytali legendę „O Poznańskich koziołkach”. Sprawdziliśmy zrozumienie przeczytanego tekstu, na podstawie dołączonych do czytanki pytań. Następnie przeszliśmy do zadań w ćwiczeniach ( kontynuacja rzeczownika: rodzaje, żeński męski i nijaki).

Na przedostatniej lekcji dzieci napisały do sprawdzian wiadomości z zakresu: dni tygodnia, miesięcy, pór roku i sąsiadów Polski.

Ostatnia lekcja poświęcona była przygotowaniom do dnia dwujęzyczności: dzieci otrzymały tekst wiersza „Na straganie” po czym ćwiczyliśmy piosenkę „ Panie Janie” z użyciem instrumentów muzycznych. Piosenka została odśpiewana w 4 językach, a na koniec podjęliśmy próbę śpiewania kanonu .

2.10.2021 Na początku dnia omówiliśmy pochodzenie nazwy miesiąca październik. Przy okazji przypomnieliśmy nazwy i kolejność miesięcy. Przeszliśmy do czytanki na str.21 i omówiliśmy wszystkie zadania dołączone do tekstu. Następnie – pogadanka o Januszu Korczaku, kontynuowaliśmy także temat II Wojny Światowej. Nauczyciel opowiadał o Treblince i Katyniu.

W drugiej części zajęć przystąpiliśmy do wspólnego czytania „O królewnie Juracie ” i odpowiedzieliśmy na pytania do tekstu. Na koniec lekcji krótkie przypomnienie – geografia Polski: rzeki, góry, stolice Polski (obecna i poprzednie) i sąsiedzi Polski! Do tego ćwiczyliśmy czytanie dat. Praca w ćwiczeniach: rodzaj męski żeński i nijaki rzeczownika .

25.09.2021 Na dzisiejszych zajęciach omawialiśmy wrzesień 1939. Uczniowie słuchali opowiadań o Westerplatte, Wieluniu, Auschwitz i Bełżcu. Zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami: sylaba, samogłoska , spółgłoska i zasady pisowni : si, ci, zi, ni , dzi.

11.09.2021 Na pierwszych zajęciach przeprowadziliśmy gry i zabawy zapoznawcze. Następnie krótkie przypomnienie i powtórzenie materiału z trzeciej klasy.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.