Rok szkolny 2021/2022 w klasie V

Wychowawca klasy: Pani Agnieszka Michalik

16.10.2021 Klasa 5 uczestniczyła dziś w kursie pierwszej pomocy. Uczyliśmy się, jak należy się zachować w sytuacji kryzysowej, jak i gdzie szukać pomocy, oraz jak pomóc osobie nieprzytomnej. Dzieci ćwiczyły RKO na manekinach. Omówiliśmy też pomoc w przypadku urazów takich jak: oparzenia, złamania, silny krwotok, uraz głowy, zakrztuszenie. Zajęcia zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie, a na szczególne wyróżnienie za aktywny udział i dojrzałe podejście do tematu zasługują: Laura, Hania, Julian, Wiktoria i Antoni.
Po szkoleniu udaliśmy się na Akademię z okazji pasowania pierwszoklasistów na uczniów, oraz Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Brawa dla Natalii, Wojtka, Kuby i Antosia za świetne przygotowanie do występu!
Zadanie domowe: proszę ćwiczyć śpiewanie kolędy z otrzymanym dziś tekstem oraz zapoznać się prezentacją o folklorze góralskim.

2.10.2021 Klasa 5 przygotowywała się do Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Rozwiązywaliśmy rebusy z polskimi przysłowiami, omawialiśmy ich znaczenie i zastosowanie. Po wysłuchaniu wierszy z książki „Trzeszczące wierszyki” próbowaliśmy również swoich sił w rymowaniu, układając krótkie, zabawne wiersze na temat własnej osoby. Później ćwiczyliśmy głośne czytanie tekstu z podręcznika. Na ostatniej lekcji powtórzyliśmy geografię Polski grając w zmodyfikowaną wersję gry „Państwa, miasta”.

Zadanie domowe: przynieść wypełniony formularz zgody na kurs pierwszej pomocy. Na 16 października proszę przynieść wypełnione albumy „Korzenie dodają mi skrzydeł”. Uczniowie którzy zgłosili się do występu na apelu ćwiczą zadane teksty.

25.09.2021 Dwie lekcje poświęciliśmy historii-omawialiśmy przyczyny, przebieg i cywilny aspekt Powstania Warszawskiego. Gość specjalny, Pani Hanna Ban-Oganowska, opowiedziała uczniom o swoich przeżyciach z tego okresu i udzieliła odpowiedzi na wiele pytań.

Lekcja 3 odbyła się w terenie, Pani Sylwia opowiadała o zasadach i ekwipunku w szkole przetrwania. Pozostały czas poświęciliśmy na głośne czytanie i ćwiczenia językowe. Ocenione zostały też przyniesione przez uczniów prace plastyczne pt. „Moje wymarzone wakacje”. Wszyscy, którzy je przynieśli zostali nagrodzeni +, a autorami prac wyróżnionych byli: Wiktoria, Laura i Kacper.

Zadanie domowe: płynne czytanie tekstu ze str. 11, ćwiczenia str. 16 i 17.

11.09.2021 Klasa 5 dzieliła się wrażeniami z wakacji. Rozmawialiśmy o tym, jak można spędzać czas w zależności od upodobań i budżetu. Poszerzaliśmy słownictwo starając się opisać, jak można spędzić czas na wakacjach. Na podstawie tej rozmowy każdy wybrał swoją opcję wymarzonych wakacji i stworzy pracę plastyczną, dowolną techniką do 25 września. W oparciu o podręcznik rozmawialiśmy też o harcerstwie i jego założeniach. Uczniom podobała się wizja obozu harcerskiego i szkoły przetrwania. Na następne zajęcia p. Sylwia przyniesie elementy ekwipunku i jeśli pogoda pozwoli będziemy uczyć się, jak rozpalić ogień przy pomocy krzesiwa. Przerobiliśmy ćwiczenia językowe związane z tekstem, który uczniowie czytali na głos. Na ostatniej lekcji w ramach przygotowania do Dnia Kropki rozmawialiśmy o różnych znanych i zasłużonych Polkach. Każdy wybrał sobie patrona na bieżący rok szkolny. Będzie to osoba, z którą uczeń sieę utożsamia, która swoimi dokonaniami będzie nas inspirowała i motywowała do pracy, nauki i realizowania marzeń i pasji. Wśród wybranych znaleźli się: Irena Sendlerowa, Gabriel Narutowicz, Maria Skłodowska-Curie, Jacek Pałkiewicz, Adam Małysz, Wanda Rutkiewicz.

Zdanie domowe: Dowolną techniką, wykonać pracę plastyczną pt. „Moje wymarzone wakacje” i poczytać o wybranym patronie.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.