Rok szkolny 2021/2022 w klasie VI

Wychowawca klasy: Pani Magdalena Furman

16.10.2021 Lekcja nr 5 w podręczniku – str 30-36.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat rożnego rodzaju uzależnień i tego czy komputer może nas uzależnić.
Następnie przeczytaliśmy artykuł str. 30 „Komputer-przyjaciel czy wróg” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu.

W części gramatycznej zajęć pracowaliśmy nad odmianą rzeczownika przez rodzaje i liczby.

Praca domowa: Proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 36, oraz ćwiczenie nr 1 Zadanie domowe str 32.

9.10.2021 Lekcją nr 4 w podręczniku – str 24-29.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat dzieciństwa naszych rodziców i czy można mieć szczęśliwe dzieciństwo bez komputerów, gier i telewizji.
Następnie przeczytaliśmy opowiadanie str. 24-25 „Wspomnienia z dzieciństwa” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu.

W części gramatycznej naszych zajęć pracowaliśmy nad zasadami pisowni spółgłosek miękkich i rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi zasadami.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 29.

2.10.2021 Lekcja nr 3 w podręczniku – str 16-23.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat naszych talentów, jakie mamy i nad jakimi jeszcze musimy popracować. Następnie przeczytaliśmy opowiadanie st. 16/17 „Strugane ptaszki” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu. W części gramatycznej naszych zajęć pracowaliśmy nad pisownią wielką i małą literą.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 23.

25.09.2021 Lekcja nr 2 w podręczniku – str. 10-15.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 15 i zrobienie zadania nr 1 Zadanie domowe na dole strony 15. Dodatkowo dzieci powinny mieć dwie kartki do wypełnienia ćwiczeń z pisownią z „nie”. W codziennej konwersacji wychwytujcie wyrazy i pytajcie dzieci jaka to jest część mowy, zwracając uwagę na czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki.

11.09.2021 Lekcje rozpoczęliśmy dzieląc się przeżyciami z wakacji. Następnie zapoznaliśmy się z podręcznikiem i rozwiązaliśmy kilka zadań gramatycznych ze stron 8 i 9.

Zadanie domowe: strona 7 – 10 zdań o wakacjach i dokończyć ćwiczenia z pierwszej lekcji do końca strony 9.