“Skarby Piratów” Zabawa karnawałowa dla dzieci 31.01.2015

Jak tradycja nakazuje karnawał powinno obchodzić się hucznie. Nie mogło zatem i u nas zabraknąć zabawy karnawałowej.

Bum cyk cyk i rata tata,
Nie ma to jak los pirata!
Kto na drodze raz mu stanie,
Z tego kasza na śniadanie!

Oprawą muzyczną imprezy zajął się pan Piotr Krajewski ( dziękujemy, jak zwykle super!). Większość uczestników przybyła w przebraniu, dorośli także postarali się aby wyglądać choć trochę “piracko”. Pojawiły się zatem niezwykle barwne i tajemnicze postaci: piraci i piratki, królewny i wróżki, byli też Elsa, Spiderman, pszczółka i tygrys. 🙂                                                                                                             Zostaliśmy pasowani na piratów:

“Na złote monety, srebrne łyżki i wszystkie diamenty świata, pasuję cię na pirata!”

Braliśmy udział w różnych grach i konkursach, m.in. bitwie na kule armatnie, pirackim torze przeszkód czy przeciąganiu liny. Szukaliśmy skarbu Pirata Czarnobrodego a gdy już go znaleźliśmy, podzieliliśmy się nim sprawiedliwie. Każdy uczestnik, za udział w pirackiej wyprawie na wyspę skarbów, otrzymał też dyplom.  Malowaniem twarzy zajęła się pani Angelika z Art.hand-made ange wykonując małe dzieła sztuki na buziach dzieci i niektórych dorosłych (dziękujemy), natomiast pani Ania prowadziła “studio tatuażu”. Dla maluszków dostępne były baseny z kolorowymi piłeczkami, które były chętnie używane także przez starsze dzieci. Wszystkim zabawom towarzyszyła radosna atmosfera. Na koniec trochę potańczyliśmy otoczeni tysiącami pięknych,  wielobarwnych baniek mydlanych.

Pragniemy serdecznie podziękować właścicielom “Polskiego Sklepu” na Moorland Road za ofiarowanie smakołyków na poczęstunek i nagrody dla uczestników dzisiejszej Zabawy. Podziękowania dla pani Doroty z Dorota’s Cakes, która przygotowała przepięknie udekorowane “niebieskie” babeczki. 🙂 oraz dla pani Ewy z Bath Ewaphotography za fotorelację (która będzie dostępna wkrótce). Dziękujemy również rodzicom naszych uczniów za wsparcie, pomoc w nakryciu stołu i przygotowanie babeczek, ciasteczek, kanapek oraz tym, którzy pomogli w dekoracji sali i tym, którzy ją posprzątali.

****************************************************************************************************************************

Patronat Medialny objął londynek.net, najpopularniejszy polski portal w Wielkiej Brytanii.

Bilety dostępne są już w sprzedaży, w sobotę podczas zajęć szkoły od 9.15 do 14.00 oraz we czwartek w Klubie Polskich Rodzin w Bath.

Obowiązuje kostium Pirata/ Piratki ale wszystkie Elsy i Spiderman’y też są mile widziani! 🙂
W programie zabawa przy muzyce na żywo, którą zapewni nam Pan Piotr Krajewski, wiele konkursów i zabaw z nagrodami, tatuaże, malowanie twarzy oraz poczęstunek.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspaniałej zabawy!

Children aged 3-13 are invited to a “Pirates’ Treasure” party.
Pirate’s costume is compulsory, but all the Elsas and Spidermen are welcome too! 🙂
Tickets: £5 for non pupils
£2 for our school pupils.
The program of entertainment with live music provided for us by Mr. Piotr Krajewski, competitions and games with prizes, face painting, tattoos and refreshments.
We cordially invite all children to the great fun!

Serdecznie dziękujemy polskim sklepom w Bath: Smak Polski, Maja oraz Polski Sklep,  za możliwość umieszczenia plakatów promujących imprezy przez nas organizowane.