Teatr Włóczykij 20 czerwca 2015

„Jak jestem z rodziną, to jest bardzo miło”…. śpiewał jeż….

20 czerwca 2015 zawitał do naszej szkoły teatr jednego aktora, Teatr Włóczykij, uczniowie obejrzeli przedstawienie oparte na bajce Wandy Chotomskiej, pt. „Przygody jeża spod miasta Zgierza”.

Jest to historia małego jeża, który wyrusza do miasta Zgierza aby odnależć bliższą i dalszą rodzinę. „Muszę znaleźć swą rodzinę, więc zamierzam jeszcze dzisiaj na piechotę iść do Zgierza” – postanawia mały jeż i wyrusza do lasu…, gdzie rozlega się świergot ptaków i szum drzew.

Dzieci w 40 minutowej opowieści spotkały się z uczuciem zakłopotania, smutku, rozpaczy, aż wreszcie spełnienia, radości i miłości, bo smutny na początku przedstawienia jeż znajduje nie tylko życzliwych przyjaciół, ale zakochuje się też i zabiera swoją żonę oraz odnalezioną rodzinę do swojego domu – lasu. Z tej wzruszającej opowieści, dzieci wyniosły naukę o tym, jak ważna jest rodzina i bliscy, ich wsparcie, przyjaźń i ich obecność w naszym życiu w ogóle.

„Jak jestem zły……to marszczę brwi, jak się mocno zdenerwuję, to się bardzo źle z tym czuję…”  dzieci wspólnie z panią Ewą Zielińską, nauczycielami i asystentami doświadczały różnych emocji podczas 40 minutowych warsztatów teatralnych, które nastąpiły po krótkiej przerwie po przedstawieniu. Szukały emocji odpowiadając na pytania pani Ewy, potem je nazywały. Bawiły się w “Lustro” w parach, nawzajem naśladując swoje miny oraz sposób mówienia i gestykulowania. To wszystko, aby nauczyć się odróżniać różne stany psychiczne jakie towarzyszą nam wszystkim w życiu codziennym.

Dziękujemy pani Ewo! Swoim przedstawieniem dostarczyła nam pani niezapomnianych wrażeń, które pobudzają wyobraźnię i tym samym wzbogacają język. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy!

Koszt £300