Wprowadzamy nowy system dyscypliny!

swiatlaDrodzy Rodzice i Opiekunowie,

W tym roku szkolnym wprowadzamy nowy system dyscypliny na lekcjach w naszej szkole. Jest on podobny do systemu jakiego używa wiele szkół angielskich.  Oparty jest on na sygnalizacji świetlnej. Wszystkie dzieci są na kolorze zielonym jeżeli są grzeczne.  Jeżeli rozmawiają bądź też nie słuchają nauczyciela lub innych uczniów są na żółtym świetle.  Jeżeli na przykład kopną inne dziecko to są na czerwonym świetle.  Jeżeli Państwa dziecko będzie na żółtym lub czerwonym świetle otrzymacie Państwo od nauczyciela kartę takiego właśnie koloru, którą możecie wziąć do domu aby przedyskutować zachowanie dziecka. Prosimy o zwrot tychże kart w kolejnym tygodniu. My ze swojej strony damy każdemu dziecku możliwość refleksji oraz analizy swojego zachowania pod koniec całego dnia w szkole. Podczas wszystkich lekcji wzorowe zachowanie, uczestnictwo w zajęciach oraz praca dzieci będzie przez naszych nauczycieli nagradzana za każdym razem naklejkami, słodyczami (tylko pod koniec dnia) oraz dyplomami w następnym tygodniu. Mamy nadzieję, że ten pozytywny system dyscypliny przyczyni się do jeszcze lepszego zachowania dzieci na lekcjach i apelach. Poza tym z pewnością pomoże dzieciom utwierdzić ich zrozumienie systemu używanego w ich angielskich szkołach. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z tym systemem prosimy o kontakt z dowolnym nauczycielem.