Zakończenie roku szkolnego 2023/2024,13 lipca 2024

W sobotę, 13 lipca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Obejrzeliśmy przepiękne występy uczniów: były piosenki, tańce i wiersze.

Szanowni Nauczyciele, Wolontariusze, Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Goście,

To wyjątkowy dzień w historii naszej szkoły polonijnej. Zakończenie roku szkolnego to zawsze moment pełen refleksji, podsumowań i radości z osiągnięć, ale w tym roku świętujemy również 10-lecie istnienia naszej szkoły. To szczególna okazja, aby spojrzeć wstecz na to, co wspólnie osiągnęliśmy, i z dumą patrzeć w przyszłość.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, którzy przez te lata włożyli ogromne serce i pasję w swoją pracę. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i poświęceniu nasi uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również pielęgnują polskie tradycje, kulturę i język. Wasza codzienna praca jest fundamentem sukcesu naszej szkoły i za to jestem Wam niezwykle wdzięczna.

Drodzy Uczniowie, gratuluję Wam wszystkich osiągnięć w mijającym roku szkolnym. Każdy z Was wnosi do naszej szkoły coś wyjątkowego, a Wasze sukcesy są dla nas wszystkich powodem do dumy. Jesteście przyszłością polskiej społeczności tutaj, za granicą, i to Wy będziecie kontynuować nasze tradycje i wartości. Wasze postępy są dowodem na to, że nasza wspólna praca ma ogromny sens.

Szanowni Rodzice, dziękuję Wam za każde najmniejsze wsparcie i zaangażowanie. Dzięki Waszej pomocy i współpracy nasza szkoła może się rozwijać i osiągać tak wiele. Zapraszamy do angażowania się w nasze wspólne dzieło, nawet malenka pomoc ma znaczenie. Wasza obecność i wsparcie są dla nas niezwykle cenne.

Po raz kolejny, chcę wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jej rozwoju. To dzięki Wam nasza szkoła stała się miejscem, gdzie dzieci mogą uczyć się języka polskiego, poznawać polską historię i kulturę oraz nawiązywać przyjaźnie na całe życie.

Na zakończenie chciałabym życzyć wszystkim udanych wakacji. Niech ten czas będzie pełen radości, odpoczynku i niezapomnianych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Wracajcie do nas we wrześniu z nową energią i gotowi na kolejne wyzwania.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za ten wspólny rok i za te wspaniałe dziesięć lat. Razem tworzymy coś wyjątkowego i jestem przekonana, że przed nami jeszcze wiele pięknych chwil.

Iwona Erturan – Dyrektor Szkoły.