12 marca 2016

Zajęcia rozpoczęliśmy od napisania dyktanda.

Tematem dnia było nadejście wiosny, uczniowie wspólnie wykonali wiosenny rysunek na tablicy interaktywnej.

Jako wprowadzenie do tematu, został odczytany wiersz pt. “Wiosna”. Razem zastanawialiśmy się nad zwiastunami nadchodzącej wiosny. Podczas burzy mózgów wymienionych zostało wiele przykładów przepowiadających jej przyjście. Uczniowie czytali wiersz z podręcznika pt. “Przyjście wiosny”, zwarty na stronie 154, następnie samodzielnie pdpowiadali na pytania zawarte w ćwiczeniu2 na stronie 156 i zapisali odpowiedzi do zeszytu.

Po odczytaniu, przez nauczyciela, czytanki pt. “Zmarznięty skowronek” wspólnie udzielaliśmy odpowiedzi na pytania zawarte pod czytanką.

Uczniowie zapoznali się z wyrazami z “ą”i “ę” oraz wykonywali ćwiczenia na zgodność końcówki w różnych formach rzeczownika.

Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali przepiękne wiosenne kwiaty z różnokolorowej plasteliny.

Zadanie domowe:                                                                                                   Nauka dyktanda i słówek, oraz ćwiczenia 7, 9,10,11,12. Dla chętnych ćwiczenie 8 str. 179.