14 listopada 2015

W minioną sobotę zajęcia rozpoczęliśmy od próby jasełek. Następnie, po rozejściu się do klas, przypomnieliśmy sobie słownictwo poznane na poprzedniej lekcji. Tematem naszych zajęć były również stosunki przestrzenne, tym razem wobec siebie ( z przodu, z tyłu, w środku). Jako pierwsze z zadań , które wykonaliśmy było związane z  naszym wzrostem .  Ustawialiśmy się od najniższego , średniego  aż do najwyższego , tym samym mogliśmy zauważyć i zrozumieć , co oznaczają nowo poznane wyrażenia przyimkowe.

Po długiej przerwie przeszliśmy do ćwiczeń znajdujących się w naszych podręcznikach, które pozwoliły nam przypomnieć wszystkie cyfry . Powtórzyliśmy pisownię cyfr 9 i 10 oraz liczenie w zakresie do 10.

Uczniowie zapoznali się z kolejną literką Y . Powiedzieliśmy sobie, że w języku polskim nie ma żadnego wyrazu rozpoczynającego się na tą literkę. Możemy ją za to bardzo często spotkać na końcu wyrazu oznaczającego wielość np: 2, 3, 4 i wiele więcej ( czegoś ) osy, buty, lisy, koty, domy, lody, banany itd. Wykonaliśmy ćwiczenia na materiale podręcznikowym ( ćw. 6-11 ) oraz powtórzyliśmy sobie także wszystkie poznane dotąd litery ( A, E, I, O , U , y) tworząc je w grupę samogłosek.  Z racji obchodzonego Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie przypomnieli sobie jakie mamy barwy oraz symbole narodowe.

Nasz dzień zakończył się  zajęciami plastycznymi podczas, których razem z  Panią Angeliką, stworzyliśmy  listy do Świętego Mikołaja  za pomocą przygotowanych wcześniej kartek.