16 stycznia 2016

Nasze dzisiejsze zajęcia były poświęcone tematyce rodziny. Ponieważ już za kilka dni będziemy świętować Dzień Babci i Dziadka, jako wprowadzenie do tematu odczytane zostały wiersze “Dla Babci “ oraz “ Dla Dziadka” autorstwa Doroty Gellner.

Uczniowie mieli za zadanie, wymienić jak najwięcej wyrazów, które kojarzą się im ze słowem rodzina. Jako podsumowanie wypowiedzi uczniów była pogadanka na temat rodziny bliższej i dalszej. W celu utrwalenia nowych informacji, uczniowie przyporządkowywali wyrazy do odpowiednich plansz: najblizsza rodzina – dalsza rodzina.

Rozmawialiśmy o tym:

– kiedy świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka?

– jak obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka w Waszych rodzinach ?

– jakie cechy charakteru ma Twoja Babcia lub Dziadek?

– odczytane zostały wiersze: :”Babcie bywają różne”,” Mój dziadzio”.

Uczniowie wykonali pracę plastyczną “Narysuj swoją rodzinę/ Narysuj dziadka lub babcię”, oraz wykonali  laurki na Dzień Babci i Dzień Dziadka, do których wspólnie zredagowaliśmy życzenia. Powiedzieliśmy, także jaki powinien być dobry wnuczek lub wnuczka, oraz że grzeczne zachowanie jest najlepszym prezentem.

Odczytana została bajka o “Czerwonym Kapturku”.

Na dzisiejszych zajęciach zapoznawaliśmy się także z pojęciem czasu. Przeczytaliśmy czytankę pani Małgorzaty Pawlusiewicz “Bez tytułu”. Rozmawialiśmy też o tym, jak mierzymy upływ czasu. Pisaliśmy dyktando.

Zadanie domowe:

ćwiczenia 1, 2, 3, 4 od strony 124, oraz przygotowanie do dyktanda.