28 listopada 2015

Ze względu na nieobecność z jednej z Pań nauczycielek, na ostatnich zajęciach w klasie Smerfów gościliśmy młodszą grupę Minionków. Tematem, który towarzyszył nam przez cały dzień była poznana przez dzieci literka S na przykładzie wyrazu ser. Wyróżniliśmy sobie również inne rzeczy rozpoczynające się tą głoską w nagłosie czyli : sanki, samolot, sukienka, struś, słońce, serce, sowa, sweter, stolik itp. Każdy z uczniów mógł poćwiczyć pisownię litery na szkolnej tablicy. Odczytany został również wiersz Jana Brzechwy o zapominalskim Słoniu Trąbalskim.

Po przerwie lunchowej dzieci z grupy Minionków wykonywały zadanie na materiale podręcznikowym, natomiast starsi uczniowie mogli się pochwalić swoimi umiejętnościami w czytaniu krótkich słów i wyrazów tj : As i Osa, Las i Lis, Ala i lala Ali oraz As i As Ali. W celu utrwalenia polskich liter obejrzeliśmy krótki film przedstawiający cały alfabet i wyrazy mu towarzyszące.

Ostatnią godzinę poświęciliśmy na zajęcia plastyczno muzyczne. Utrwalając naukę piosenek i kolęd oraz wykonując przepiękne kartki świąteczne z Panią Angeliką.