Jasełka 2014

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś nasi zdolni aktorzy i wokaliści.

Publiczność  mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak Trzej Królowie i złożyli dzieciątku pokłon obdarowując Go mirrą, kadzidłem i złotem. Przybyli także Rozbójnik, Pastuszkowie, Dzieci, Staruszka, Górnik, Kucharka i Kwiaciarka, którzy ofiarowali Dzieciątku prezenty z serca, dziecięca  gra  była  pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Prostota  stajenki  i  prostota  dziecięcych  Jasełek  współgra  ze  sobą  –  nie  miały  one  w  sobie  nic wyszukanego,  udziwnionego,  pompatycznego.  Bo  na  tym  właśnie  polega  urok  Jasełek.

Dzięki temu przedstawieniu dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Aktorzy i opiekunowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez przybyłych widzów oraz przyjęli gratulacje i podziękowania od Księdza Andrzeja. Następnie przełamaliśmy się opłatkiem, który to zwyczaj jest znakiem miłości, pojednania, ma chronić przez złymi mocami. Później odbył się tradycyjny polski poczęstunek: pysznych pierogów było kilka rodzajów, krokiety, śledzie, ryba po grecku, bigos a na deser smakowite ciasta, kawa i herbata. Jak zwykle były też zdrowe owoce.

Jeszcze raz pragniemy serdeczne podziękować wszystkim naszym uczniom oraz ich rodzinom za udział w tegorocznych Jasełkach. Jak większości z Państwa wiadomo, było to nasze pierwsze wspólne przedstawienie, które przybliża nam magię Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy gronu nauczycielskiemu i asystentom, którzy zadbali o wspaniały przebieg tej uroczystości, za wiele tygodni pracy nad przedstawieniem, za serce włożone w przygotowanie małych aktorów, dekoracji oraz oprawy.

Dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy przygotowali dzieci do ról, zadbali o piękne stroje i poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, za świetne przedstawienie Jasełek, trud włożony w przygotowania, wytrwałość na próbach i radość jaką sprawiły wszystkim oglądającym.

Bardzo mile spędziliśmy czas trwając w atmosferze cudownych Świąt Bożego Narodzenia.

Kochane dzieci jesteśmy z Was dumni!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na Jasełka.