“Podróże z Aniołem” Jasełka 2022

Wielkimi krokami zbliżają się jedne z najważniejszych świąt celebrowanych w tradycji chrześcijańskiej. Zwyczaje i rytuały, które im towarzyszą najpełniej ukazują różnorodność kultur poszczególnych krajów.
W tym roku w autorskim scenariuszu, wszyscy uczniowie zabrali nas w „Podróże z Aniołem” po świątecznej mapie świata. Uczniowie, w niesamowicie fascynujący sposób, ukazali tradycje przeżywania Bożego Narodzenia w różnych zakątkach świata – od mroźnej Skandynawii do upalnych australijskich plaż. Wraz z Aniołem Jontkiem wędrowaliśmy przez tradycje, obyczaje świąteczne oraz pieśni i kolędy Polski, Ukrainy, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz Australii. W podróży tej znalazło się również miejsce dla wielkich i znanych autorów i poetów.
Nasi uczniowie, nauczyciele i wolontariusze dołożyli wielu starań, aby tegoroczne Jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że nie był to tylko element edukacyjny dla uczniów, ale że wydarzenie to na długo zapisze się w naszej pamięci i wprowadzi nas wszystkich w cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ufamy, że polskim zwyczajem dzielenia się opłatkiem oraz wieloma wigilijnymi smakołykami na naszym szkolnym stole, udało nam się rozpalić serca wszystkich naszych uczniów i gości.

W tej atmosferze radości wszystkim uczniom, rodzicom i opiekunom, nauczycielom, wolontariuszom, Waszym rodzinom i bliskim życzymy z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, by ten szczególnie piękny czas odradzania się dobra wprowadził do Naszych domów radość, spokój i jeszcze więcej rodzinnego ciepła, a Nowy Rok 2023 niechaj będzie obfitujący w zdrowie, szczęście i sukcesy.
Za ogromny trud włożony w przygotowanie, reżyserię i inscenizację Jasełek, składamy szczególne podziękowania uczniom, nauczycielom oraz wszystkim wolontariuszom i sponsorom, którzy uświetnili to wydarzenie.