Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Wolontariusze naszej szkoły, w dniu 16 października 2016, wzięli udział w Polonijnym Dniu Dwujęzyczności w Swindon, który jest świętem języka polskiego,  ma nam także przypominać o tym jak wiele korzyści w edukacji i życiu codziennym wynika z dwujęzyczności oraz dwukulturowości.

Poruszony został przede wszystkim temat dwujęzyczności oraz jej wpływu na rozwój dziecka o  roli rodziców w wychowaniu dzieci.

Mówiono również o znaczeniu szkół polonijnych, które to zapewniają uczącym się w nich dzieciom, możliwość nauki języka polskiego, poznawania polskiej kultury, tradycji i historii. Było to naprawdę interesujące spotkanie, pozwalające nam zaangażowanym w edukację polonijną, wymienić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami i przedstawicielami środowisk polonijnych.

Przecież wszyscy wiemy, że ucząc polonijne dzieci języka polskiego, wzbogacamy ich osobowość, poszerzamy horyzonty i umożliwiamy im udział w życiu Polski oraz Polonii za granicą.