Rok szkolny 2019/2020 w Klasie 1

Wychowawca Klasy – Sylwia Buchan

Z powodu pandemii Covid-19, zajęcia stacjonarne w szkole nie odbywają się od 21 marca 2020.
Nasi uczniowie otrzymują jednak wskazówki i materiały przygotowane przez nauczycieli, dzięki którym mamy nadzieję, mogą realizować zaplanowany na ten rok szkolny program, pracując w domu.
Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia nadesłane przez rodziców, a także zdjęcia, które wykonaliśmy podczas naszych zajęć w bydynku szkoły. Prawda, że możemy być dumni z naszych uczniów i ich rodziców?

20.06.2020

Wiosna – powtórzenie materiału

13.06.2020

Zima – powtórzenie materiału

06.06.2020

Jesień – powtórzenie materiału

02.05.2020

Święta Majowe

25.04.2020

Nad rzeczką

18.01.2020

Z racji tego, że 21 i 22 stycznia w Polsce obchodzone są Dzień Babci i Dzień Dziadka nasze zajęcia oparliśmy na tych świętach. Powiedzieliśmy sobie jacy dziadkowie są ważni, dlaczego są tak wyjątkowi w naszym życiu, oraz za co Ich kochamy. Poznaliśmy spółgłoski miękkie ś/si, ć/ci, ź/zi.

Plastyka- dzieci wykonały piękne laurki dla swoich Babć i Dziadków.

19.10.2019

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy religią, którą poprowadziła p. Magda F. Temat: Rozmowa o Bogu.

Nastepnia była lekcja historii, ktorą przeprowadził p. Arkadiusz E. Temat : Mieszko I król Polski.                                                                                                                                                                                                   Po przerwie lunchowej odbyła się pierwsza próba Jasełek.

Zajęcia zakończyliśmy plastyką, na ktorej dzieci zrobiły piękne żyrafy z kasztanów.

12.10.2019

Dzisiaj mieliśmy na zajęciach specjalnego gościa – Misia Koalę ?

Głównym tematem zajęć była Jesień, rozmawialiśmy o pięknych owocach jesieni.

Następnie poznaliśmy literki M i T na przykładzie mama i tata.
Wyszukiwaliśmy głosek w zbiorach wyrazów oraz odczytaliśmy proste sylaby w połączeniu z samogłoskami.

W ćwiczeniach elementarzowych wykonaliśmy ćwiczenia związane z kaligrafią litery M i T na stronie 24 i 25, a także ćwiczyliśmy łączenie liter bez odrywania ręki.

Po przerwie lunchowej dzieci zrobiły piękne korale i bransoletki z jarzębiny ?.

Następnie wróciliśmy do pracy z Elementarzem.
Czytanka Mama i Tata ( do nauczenia str.26 i 27 )

Praca domowa- ćwiczenia str. 25 oraz w zeszytach.
Do nauczenia na pamięć: samogłoski a, ą, e, ę, i, o, ó/u, y.
mama
tata
Emil
Tola
misa
Mama Toli ma misę.

05.10.2019

Dzisiaj odwiedził nas Piesek ? , Zuzia E. i Ernest R., zostali dzisiaj pasowani na ucznia.
Głównym tematem naszych zajęć było poznanie liter l i s na przykładzie wyrazu las.
Obejrzeliśmy krótki filmik o lesie.  Dowiedzieliśmy się jak wygląda las w czterech porach roku.
Zapoznaliśmy się z zapisem liter l i s. Wyszukiwaliśmy głoski w zbiorach wyrazów, oraz ćwiczyliśmy analizę sylabową wyrazów las, lala, lis, lisy.

W Elemenarzu zrobiliśmy zadania str.20 -23.

W ćwiczenich wykonaliśmy zadania str.18-20 z kaligrafią poznanych literek oraz ćwiczyliśmy łączenie sylab tworząc proste wyrazy utrzymując prawidłowy zapis
pisma liniaturze.

Dyplom otrzymali Daniel K. Zuzanna E. Amaya J. za bardzo dobry wynik dyktanda.

Praca domowa: str.21 ćwiczenia.

28.09.2019

Dzisiaj, podczas uroczystego apelu, zostaliśmy pasowani na ucznia, ślubując być dobrymi uczniami i dumą dla naszej Ojczyzny.  Po apelu wróciliśmy do klasy.
Rozpoczeliśmy zajęcia od podzielenia się wrażeniami ? a poźniej powtórzyliśmy materiał z poprzednej lekcji. Poznaliśmy samogłoski Ą i Ę.

Dyplom za aktywny udział na lekcji i piękne pisanie otrzymał Filip D., a dyplom za piekne czytanie otrzymał Daniel K.

Praca domowa str. 17

21.09.2019

Rozpoczęcie zajęć od sprawdzenia pracy domowej i powtórzenia słownictwa z poprzedniej lekcji. Dzisiejszym tematem lekcji ” Szkoła na wsi”. Rozmowa kierowana była na temat wsi, zabudowań wiejskich, zwierząt gospodarskich, produktów zwierzęcych( mleko, masło, sery, jajka, miód,wełna, pierze) oraz upraw rolniczych. Pracowaliśmy z obrazkiem w elementarzu, podkreślaliśmy litery ó/u, y w podpisach obrazka. Wpisywaliśmy poznane samogłoski w kratki modelu wyrazu.

Dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę”Panie Janie”, do ktorej przygrywała na gitarze pani Barbara Chmiel-Kamińska.

Dyplom za aktywny udział na zajęciach otrzymała Nell Cz.

Praca domowa str. 13

14.09.2019

07.09.2019

Rozpoczęcie roku szkolnego. Przypominaliśmy swoje imiona i rozmawialiśmy o wakacjach. Następnie zapoznaliśmy się z podręcznikiem i niezbędnymi przyborami w piórniku oraz rozmawialiśmy na temat praw i obowiązków ucznia klasy I. Poznaliśmy samogłoski a,e. Zajęcia zakończyliśmy ćwicząc ” Hymn Pierwszoklasisty”