Rok szkolny 2021/2022 w klasie B

Wychowawca klasy: mgr Anna Gruszczyńska

email: klasab@szkola.sp-bath.org.uk

25.06.2022 Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o wakacjach, jakie mamy plany, o tym co można robić w wolnym czasie, jaką porą roku są wakacje? Z czym kojarzy się Lato? Dzieci po raz ostatni pracowały z podręcznikiem, kolorowały, wycinały oraz ćwiczyły zdolność w słuchaniu czytanego tekstu ze zrozumieniem. Oczywiście był też czas na zabawę. Nadchodząca sobota to zakończenie roku szkolnego, dlatego też proszę ubierzcie sie ładnie i zabierzcie kapelusze lub okulary przeciwsłoneczne- będziemy śpiewać piosenkę „Lato”.

11.06.2022 To był bardzo udany dzień! Tematem zajęć było: co rośnie w Mai ogródku. Dzieci pięknie pracowały z podręcznikiem, odpowiadały na pytania, liczyły, ćwiczyły koncentrację uwagi i motorykę małą. Poznaliśmy literę H. Sprawdzaliśmy również co rośnie w szkolnym ogródku, ćwiczyliśmy stanie i skakanie na jednej nodze oraz był czas wolny na swieżym powietrzu. 

Dzisiaj odbyły się również warsztaty z naszym specjalnym gościem Panią Renatą Kamińską, autorką książki „Hektor, psia opowieść”, na których rozmawialiśmy o uczuciach. 

21.05.2022 Świętowaliśmy Dzień Polski. Zajęcia rozpoczęliśmy od próby generalnej, następnie był czas na przerwę śniadaniową oraz chwilę zabawy. Występ uczniów naszej szkoły uważam za wspaniały. Dzieci z klas przedszkolnych pięknie recytowały wiersz, jestem z nich dumna! 

Życzę udanego wypoczynku i do zobaczenia 11.06.2022.

14.05.2022 Dzisiaj obdyła się próba generalna występu uczniów na Dzień Polski. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniach, dzieciaczki pięknie mówiły swoje role.

Tematem zajęć było to co lata, pracowaliśmy z podręcznikiem, ćwiczyliśmy zdolność słuchania ze zrozumieniem, a także spostrzegawczość i budowanie wypowiedzi całymi zdaniami. Na zakończenie dnia tradycyjnie praca plastyczna, dzieci doskonaliły motorykę małą wycinając, wyklejając i rysując.

7.05.2022 To był pracowity dzień. Rozmawialiśmy o stworzeniach, które mają skrzydła i dzięki temu potrafią fruwać.  Próbowaliśmy odmieniać czasownik  fruwać przez osoby, ćwiczyliśmy zdolności w  słuchaniu i koncentracji uwagi oraz poznaliśmy literę Ł. Odbyła się także próba występu na obchody Dnia Polskiego (21.05.22). Z tej okazji dzieci uczyły się wiersza Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste” oraz wraz z klasą A i 0 odpowiadały na pytania : „Kto ty jesteś Polak mały”. Piękne słowa, które wymagają przećwiczenia w domu ! Na zakończenie dnia uczniowie pracowali z modeliną. 

30.04.2022 Kto potrafi skakać? Dzieci zapoznały się z czasownikiem skakać, odmienialiśmy go przez osoby, wymienialiśmy przykłady zwierząt, owadów i ludzi – co skaczą. Ćwiczyliśmy  zdolności w wypowiadaniu sie całymi zdaniami oraz w słuchaniu ze zrozumieniem. Poznaliśmy literę F oraz rozmawialiśmy o Polsce. Wszystkie dzieci wiedzą gdzie znajduje się nasza ojczyzna na mapie Europy.  Spędziliśmy też nieco czasu na swierzym powietrzu. Na zakończenie dnia dzieci wykonały girlandę w barwach narodowych.  

2.04.2022 Tematem zajęć była Wielkanoc. Dzieci pracowały zarówno z podręcznikiem jak i kartami pracy. Ćwiczyły zdolność słuchania, wypowiadania się oraz poznały słownictwo związane z Świętami Wielkanocnymi. Utwalaliśmy liczebniki w zakresie do 10. Były prace manualne: wycinanki, grafomotoryka  szukanie ukrytych w naszej klasie czekoladowych jajek oraz sianie rzeżuchy.

26.03.2022 To był pracowity dzień w naszej klasie. Dzieci bardzo ładnie pracowały z podręcznikiem (str.34-45). Rozmawialiśmy na temat zwierząt na farmie, o bezpieczeństwie zabaw na zewnątrz, o tym co stoi i co siedzi. Poznaliśmy litey P oraz R. Ta druga litera jest wciąż dla nas wyzwaniem! Były ćwiczenia w słuchaniu, kolorowanki i koloruj według numeru. Były też zabawy na świeżym powietrzu, a wiosenna pogoda nam sprzyjała. Na zakończenie dzieci wykonały wycinanki – zwierzątka na wsi.

19.03.2022 Zajęcia były bardzo radosne, dużo czasu spędziliśmy na łące szukając oznak Wiosny. Taki też był temat (podręcznik str.  52-57). Rozmawialiśmy o porach roku i zmianach zachodzących w przyrodzie. Dzieci kolorowały według numerów, ćwiczyły zdolność słuchania, poznały literę W oraz wykonały wycinankę Motyl.

12.03.2022 Na dzisiejszych zajęciach uczyliśmy się wypowiadać całymi zdaniami. Rozmawialiśmy o tym co leży, stoi i co wisi? Pracowaliśmy z podręcznikiem (str. 28-33), poznaliśmy literę G oraz spędziliśmy czas na świeżym powietrzu. Odbyła się lekcja Katechezy.  A na zakończenie dnia  dzieci zapoznały się z postacią Fryderyka Chopina, wybitnego polskiego artysty i  patrona naszej Szkoły. 

5.03.2022 Ponieważ w tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, na zajęciach rozmawialiśmy o tym czym jest książka, do czego służy, jak wygląda i czy mamy ulubiną? Były też kolorowanki bohaterów bajek. W drugiej części  dnia pracowaliśmy  z podręcznikiem, temat zajęć: „co leży” (str. 22-27). Poznaliśmy literę N.  Podczas zajęć mieliśmy przyjemność gościć Panią Elżbietę Barrass – Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej.  Na zakończenie dnia, z okazji nadchodzącego  Dnia Kobiet, dzieci wkonały – kwiaty. 

12.02.2022 Temat: „co jeździ? „. Rozmawialiśmy na temat ulicy, pojazdów, sygnalizacji świetlnej, zachowań pieszych. Pracowaliśmy z podręcznikiem (str. 16-21), poznaliśmy literę C i kolorowaliśmy pojazdy drogowe. Dzieci miały  również zorganizowaną zabawę karnawałową, było dużo ruchu, śmiechu, malowanie twarzy i tatuaże! 

5.02.2022 To był bardzo pracowity dzień w klasie B. Uczniowie uczyli się znaczenia czasowników: zakłada, wkłada, nakłada. Powtorzyliśmy nazewnictwo części ciała oraz garderoby. Odbyło się  szkolenie z pierwszej pomocy. Dzieci pracowały z podręcznikiem, poznały literę J oraz odwiedziły bibliotekę. Na zakończenie dnia mieliśmy lekcję wychowania fizycznego.

29.01.2022 Doskonaliliśmy zdolności słuchania i wypowiadania się w języku polskim. Rozmawialiśmy o tym kim są dziadkowie i kto to jest wnuczek/ka. Następnie uczniowie mieli za zadanie samodzielnie, opowiedzieć jakie czynności dnia codziennego wykonuje bohaterka naszego podręcznika – Maja. Było też mnóstwo zabawy i ćwiczenia tematyczne: kolorowanki, grafomotoryka i liczenie w zakresie do 10. Na zakończenie dnia zapoznaliśmy się z symbolami Chińskiego Nowego Roku. Dzieci wycinały ksztłty i tworzyły Chińskiego Smoka. 

Zadanie domowe: str. 9 Dodatkowo dla chętnych zagadka: zwierzę i na ulicy w paski? Pokoloruj. 

22.01.2022 Na dzisiejszych lekcjach poznaliśmy podstawowe kształty geometryczne, powtórzyliśmy materiał literowy oraz utrwalaliśmy zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci segergowały kształty w zbiory, szukały ich w naszej klasie i otaczającym nas świecie, kolorowały wg kształtu, a także wycinały i tworzyły rakiety. Układały z kolorowych patyczków poznane dotychczas litery oraz szukały wyrazów z daną literą w nagłosie. Były też zabawy tematyczne. Dzisiaj odbyła się również Katecheza. 

Bardzo proszę o przyniesienie drugiej  częsci podręcznika na następne zajęcia. 

15.01.2022 Temat zajęć to Dzień i Noc. Staraliśmy sie także zrozumieć kiedy jest wczoraj, dzisiaj i jutro? Były zabawy poznawcze, kategoryzacji, grafomotoryka i ulubione kolorowanki.  Odwiedziliśmy również bibliotekę szkolną. Pod koniec dnia dzieci wykonały laurki z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka.

8.01.2022 Na dzisiejszych zajęciach ćwiczyliśmy zdolność wypowiadania się w języku polskim, rozmawiając o tym jak spędziliśmy ferie świąteczne. Pracowaliśmy z podręcznikiem i poznaliśmy aż dwie litery. Dzieci ćwiczyły motorykę małą  kolorując, kreśląc labirynty i tworząc korony na choinkowy bal. 

Zadanie domowe dla chętnych: Na zajęciach czytaliśmy bajkę o czerwonym kapturku- utwórz mapę historii (dzieci dostały wydruki do domu).

11.12.2022 Jasełka. To piękne wydarzenie w Naszej Szkole poprzedziła próba generalna i chwila wspólnej zabawy w klasie. Życzę wszystkim wspaniałego wypoczynku oraz Radosnych Świąt!

4.12.2021 Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedził nas Mikołaj oraz odbyła się próba generalna Jasełek. Dzieci również wykonały papierowy łańcuch na Szkolną Choinkę.

27.11.2021 Dzisiejszym tematem zajęć była Zima.

Śnieżna biała, wokół wszystko zaczarowała, a za szkolnymi oknami padał śnieg.

Rozmawialiśmy o tym co zimą ubieramy ciepłego,  a co jest zimne? w co się bawimy i jakiego koloru jest śnieg. Dzieci pięknie pracowały z podręcznikiem str.73-75. Karmiliśmy pingwinka rybkami, licząc w zakresie do 10, oraz poznaliśmy kolejną literę M. 
Zadanie domowe dla chętnych, które znajdziecie w plecaku  : zaprojektuj swoją czapkę,  rękawiczki i szalik na zimę.

20.11.2021

13.11.2021 Z okazji Święta Niepodległości Polski uczniowie klasy B wykonali polskie flagi, ćwiczyli jak powinniśmy zachowywać się podczas śpiewania hymnu, a następnie wraz z całą szkoła odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Tematem dzisiejszych zajęć były owoce. Poznawaliśmy je wielozmysłowo i utrwalaliśmy polskie nazewnictwo. Pracowaliśmy z podręcznikiem str. 48-51. Liczyliśmy w zakresie do 10 oraz poznaliśmy literę „o”. Był też czas na zabawę i  śpiewanie kolędy: Arka Noego: Gdy śliczna Panna.

Zadanie domowe: str. 53.

23.10.2021 Sobotnie zajęcia, w zastępstwie Pani Ani, ponownie poprowadziła Pani Karolina.
Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia lekcji z poprzedniej soboty oraz sprawdzenia pracy domowej. Kochani rodzice, prosimy Was pięknie zajrzyjcie po każdych zajęciach do naszych książek. Tam zawsze jest napisana data przy naszej pracy domowej . Tematem przewodnim sobotniego poranka były “Kolory wokół Mai” – lekcja nr 6 z książki. Rozwijaliśmy nasze zdolności wypowiadania się w języku polskim, rozwijaliśmy słownictwo w zakresie rozróżniania sześciu podstawowych kolorów. Podczas całego dnia poprzez zabawę zapoznaliśmy się także z cyframi 7 i 8, jak również samogłoską “E”. Ćwicząc motorykę małą układaliśmy odpowiednio budowle z klocków składające się z 7 i 8 elementów, kolorowaliśmy, wycinaliśmy, wyklejaliśmy i tworzyliśmy nasze przepiękne lampiony.
Uczyliśmy się słuchania ze zrozumieniem i aktywnie z dozą dużego humoru pomagaliśmy królowi szarego i smutnego królestwa odnaleźć drogę do radości w kolorowym świecie.
Ćwiczyliśmy naszą percepcję słuchową, uczestnicząc w ćwiczeniach fonetycznych z literką “E” w nagłosie.
Praca domowa: dokończenie ćwiczeń z lekcji szóstej oraz zadania ze story 40. Dla chętnych (a było ich sporo ) kolorowanki, wyklejanki z czarownicą i dyniami. Życzymy wszystkim naszym uczniom wspaniałych ferii i do zobaczenia za dwa tygodnie.

16.10.2021 Zajęcia poprowadziła w zastępstwie pani Ani-pani Karolina. Nasz sobotni poranek rozpoczęliśmy od przywitania i powtórzenia w skrócie ostatnich zajęć, a także sprawdzenia pracy domowej. Tematem przewodnim dzisiejszego dnia była lekcja nr 5 z naszej książki  pt.“Świat wokół Mai”. Rozmawialiśmy o ulubionych zajęciach Mai oraz każdego z nas. Zastanawialiśmy się nad tym, co to znaczy, że jesteśmy szczęśliwi? Co czyni nas szczęśliwymi i radosnymi?  Ćwiczyliśmy sprawność manualną poprzez rysowanie naszych ulubionych zabawek, a następnie prezentowanie ich i omawianie każdego z osobna przy całej klasie. W następnej części zajęć zapoznaliśmy się z literą “A”, usprawniając funkcjonowanie analizatora kinestetyczno–ruchowego, ćwiczyliśmy kształt litery “A”,. Doskonaliliśmy również motorykę małą poprzez ćwiczenia naszych rączek, usprawniając płynność naszych ruchów- rysowaliśmy po szlaczku, kolorowaliśmy aligatory, jak również zgadywaliśmy jakie zwierzę kryje się pod cieniem? Podczas przerwy na powietrzu ćwiczyliśmy nasza koordynację ruchową poprzez ćwiczenia z motoryki dużej. Poznaliśmy kilka nowych słów takich jak: autostrada, adres. Zastanawialiśmy się dlaczego żyrafa ma taką długa szyję?
Praca domowa: dokończenie nie wykonanych w pełni ćwiczeń, oraz zadania ze strony 35 w książce. Dobrej zabawy.

9.10.2021 Dzieci pięknie pracowały z podręcznikiem, było też dużo zabawy i radości. Próbowaliśmy zapamiętać jak nazywają się dzieci: krowy, konia, czy świni. Poznaliśmy liczebniki główne 5 i 6.  A ćwiczenie w słuchaniu wypadło wyśmienicie, brawo klasa B! Zdecydowanie jednak, zajęcia zdominowała Jesień. Poznawaliśmy wspólnie jej symbole.  Rozmawialiśmy o tym jak zmieniają się kolory liści na drzewach, jak wygląda pagoda, gdzie odlatują ptaki itd.  A na zakończenie dzieci wykonały jesiennego misia z liści.

Zadanie domowe: str. 28-29.

2.10.2021 Dzisiaj głównie pracowaliśmy z podręcznikiem. Temat zajęć to ” Każdy z nas jest inny”. Dzieci pracowały indywidualnie i w grupach.

Rozmawialiśmy  o tym czym się różnimy: wyglądem ( kolor włosów, oczu, ubraniem ), upodobaniami ( co lubimy jeść, w co się bawić, itp.)

Utrwalaliśmy słownictwo z zakresu części ciała za pomocą piosenki ” głowa, ramiona..” a także liczebniki główne „Stary Niedźwiedź…” Bardzo proszę, oczywiście w miarę możliwości o przyniesienie na następne zajęcia kolorowych liści, będziemy rozmawiać o Jesieni.

Zadanie domowe: str. 22-23

25.09.2021 To był pozytywny dzień w klasie B. Dzieci pomimo że było to nasze drugie spotkanie grzecznie się bawiły i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Tematem dzisiejszej lekcji było „Moje ciało”, a na katechezie rozmawialiśmy z panią Kamilą o Różańcu. Życze Wam udanego tygodnia.

Zadanie domowe: str.  12-14

11.09.2021 Pierwszy dzień za nami!  Dzieciaczki z klasy B poznawały się nawzajem oraz zapoznawały się z nowym budynkiem szkolnym, ogrodem i klasą. Czas poświęcony na zabawę oraz integrację minął nam bardzo szybko. Miło było obserwować jak zawiązują się  pierwsze przyjaźnie. Zdążyliśmy również poznać przybory z piórniczka i bohaterkę naszego szkolnego podręcznika – Maję.   

Zadanie domowe: strona 10 i 11.Do zobaczenia 25-go  Września.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.