Rok szkolny 2021/2022 w klasie B

Wychowawca klasy: mgr Anna Gruszczyńska

email: klasab@szkola.sp-bath.org.uk

22.01.2022 Na dzisiejszych lekcjach poznaliśmy podstawowe kształty geometryczne, powtórzyliśmy materiał literowy oraz utrwalaliśmy zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci segergowały kształty w zbiory, szukały ich w naszej klasie i otaczającym nas świecie, kolorowały wg kształtu, a także wycinały i tworzyły rakiety. Układały z kolorowych patyczków poznane dotychczas litery oraz szukały wyrazów z daną literą w nagłosie. Były też zabawy tematyczne. Dzisiaj odbyła się również Katecheza. 

Bardzo proszę o przyniesienie drugiej  częsci podręcznika na następne zajęcia. 

15.01.2022 Temat zajęć to Dzień i Noc. Staraliśmy sie także zrozumieć kiedy jest wczoraj, dzisiaj i jutro? Były zabawy poznawcze, kategoryzacji, grafomotoryka i ulubione kolorowanki.  Odwiedziliśmy również bibliotekę szkolną. Pod koniec dnia dzieci wykonały laurki z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka.

8.01.2022 Na dzisiejszych zajęciach ćwiczyliśmy zdolność wypowiadania się w języku polskim, rozmawiając o tym jak spędziliśmy ferie świąteczne. Pracowaliśmy z podręcznikiem i poznaliśmy aż dwie litery. Dzieci ćwiczyły motorykę małą  kolorując, kreśląc labirynty i tworząc korony na choinkowy bal. 

Zadanie domowe dla chętnych: Na zajęciach czytaliśmy bajkę o czerwonym kapturku- utwórz mapę historii (dzieci dostały wydruki do domu).

11.12.2022 Jasełka. To piękne wydarzenie w Naszej Szkole poprzedziła próba generalna i chwila wspólnej zabawy w klasie. Życzę wszystkim wspaniałego wypoczynku oraz Radosnych Świąt!

4.12.2021 Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedził nas Mikołaj oraz odbyła się próba generalna Jasełek. Dzieci również wykonały papierowy łańcuch na Szkolną Choinkę.

27.11.2021 Dzisiejszym tematem zajęć była Zima.

Śnieżna biała, wokół wszystko zaczarowała, a za szkolnymi oknami padał śnieg.

Rozmawialiśmy o tym co zimą ubieramy ciepłego,  a co jest zimne? w co się bawimy i jakiego koloru jest śnieg. Dzieci pięknie pracowały z podręcznikiem str.73-75. Karmiliśmy pingwinka rybkami, licząc w zakresie do 10, oraz poznaliśmy kolejną literę M. 
Zadanie domowe dla chętnych, które znajdziecie w plecaku  : zaprojektuj swoją czapkę,  rękawiczki i szalik na zimę.

20.11.2021

13.11.2021 Z okazji Święta Niepodległości Polski uczniowie klasy B wykonali polskie flagi, ćwiczyli jak powinniśmy zachowywać się podczas śpiewania hymnu, a następnie wraz z całą szkoła odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Tematem dzisiejszych zajęć były owoce. Poznawaliśmy je wielozmysłowo i utrwalaliśmy polskie nazewnictwo. Pracowaliśmy z podręcznikiem str. 48-51. Liczyliśmy w zakresie do 10 oraz poznaliśmy literę „o”. Był też czas na zabawę i  śpiewanie kolędy: Arka Noego: Gdy śliczna Panna.

Zadanie domowe: str. 53.

23.10.2021 Sobotnie zajęcia, w zastępstwie Pani Ani, ponownie poprowadziła Pani Karolina.
Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia lekcji z poprzedniej soboty oraz sprawdzenia pracy domowej. Kochani rodzice, prosimy Was pięknie zajrzyjcie po każdych zajęciach do naszych książek. Tam zawsze jest napisana data przy naszej pracy domowej . Tematem przewodnim sobotniego poranka były “Kolory wokół Mai” – lekcja nr 6 z książki. Rozwijaliśmy nasze zdolności wypowiadania się w języku polskim, rozwijaliśmy słownictwo w zakresie rozróżniania sześciu podstawowych kolorów. Podczas całego dnia poprzez zabawę zapoznaliśmy się także z cyframi 7 i 8, jak również samogłoską “E”. Ćwicząc motorykę małą układaliśmy odpowiednio budowle z klocków składające się z 7 i 8 elementów, kolorowaliśmy, wycinaliśmy, wyklejaliśmy i tworzyliśmy nasze przepiękne lampiony.
Uczyliśmy się słuchania ze zrozumieniem i aktywnie z dozą dużego humoru pomagaliśmy królowi szarego i smutnego królestwa odnaleźć drogę do radości w kolorowym świecie.
Ćwiczyliśmy naszą percepcję słuchową, uczestnicząc w ćwiczeniach fonetycznych z literką “E” w nagłosie.
Praca domowa: dokończenie ćwiczeń z lekcji szóstej oraz zadania ze story 40. Dla chętnych (a było ich sporo ) kolorowanki, wyklejanki z czarownicą i dyniami. Życzymy wszystkim naszym uczniom wspaniałych ferii i do zobaczenia za dwa tygodnie.

16.10.2021 Zajęcia poprowadziła w zastępstwie pani Ani-pani Karolina. Nasz sobotni poranek rozpoczęliśmy od przywitania i powtórzenia w skrócie ostatnich zajęć, a także sprawdzenia pracy domowej. Tematem przewodnim dzisiejszego dnia była lekcja nr 5 z naszej książki  pt.“Świat wokół Mai”. Rozmawialiśmy o ulubionych zajęciach Mai oraz każdego z nas. Zastanawialiśmy się nad tym, co to znaczy, że jesteśmy szczęśliwi? Co czyni nas szczęśliwymi i radosnymi?  Ćwiczyliśmy sprawność manualną poprzez rysowanie naszych ulubionych zabawek, a następnie prezentowanie ich i omawianie każdego z osobna przy całej klasie. W następnej części zajęć zapoznaliśmy się z literą “A”, usprawniając funkcjonowanie analizatora kinestetyczno–ruchowego, ćwiczyliśmy kształt litery “A”,. Doskonaliliśmy również motorykę małą poprzez ćwiczenia naszych rączek, usprawniając płynność naszych ruchów- rysowaliśmy po szlaczku, kolorowaliśmy aligatory, jak również zgadywaliśmy jakie zwierzę kryje się pod cieniem? Podczas przerwy na powietrzu ćwiczyliśmy nasza koordynację ruchową poprzez ćwiczenia z motoryki dużej. Poznaliśmy kilka nowych słów takich jak: autostrada, adres. Zastanawialiśmy się dlaczego żyrafa ma taką długa szyję?
Praca domowa: dokończenie nie wykonanych w pełni ćwiczeń, oraz zadania ze strony 35 w książce. Dobrej zabawy.

9.10.2021 Dzieci pięknie pracowały z podręcznikiem, było też dużo zabawy i radości. Próbowaliśmy zapamiętać jak nazywają się dzieci: krowy, konia, czy świni. Poznaliśmy liczebniki główne 5 i 6.  A ćwiczenie w słuchaniu wypadło wyśmienicie, brawo klasa B! Zdecydowanie jednak, zajęcia zdominowała Jesień. Poznawaliśmy wspólnie jej symbole.  Rozmawialiśmy o tym jak zmieniają się kolory liści na drzewach, jak wygląda pagoda, gdzie odlatują ptaki itd.  A na zakończenie dzieci wykonały jesiennego misia z liści.

Zadanie domowe: str. 28-29.

2.10.2021 Dzisiaj głównie pracowaliśmy z podręcznikiem. Temat zajęć to ” Każdy z nas jest inny”. Dzieci pracowały indywidualnie i w grupach.

Rozmawialiśmy  o tym czym się różnimy: wyglądem ( kolor włosów, oczu, ubraniem ), upodobaniami ( co lubimy jeść, w co się bawić, itp.)

Utrwalaliśmy słownictwo z zakresu części ciała za pomocą piosenki ” głowa, ramiona..” a także liczebniki główne „Stary Niedźwiedź…” Bardzo proszę, oczywiście w miarę możliwości o przyniesienie na następne zajęcia kolorowych liści, będziemy rozmawiać o Jesieni.

Zadanie domowe: str. 22-23

25.09.2021 To był pozytywny dzień w klasie B. Dzieci pomimo że było to nasze drugie spotkanie grzecznie się bawiły i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Tematem dzisiejszej lekcji było „Moje ciało”, a na katechezie rozmawialiśmy z panią Kamilą o Różańcu. Życze Wam udanego tygodnia.

Zadanie domowe: str.  12-14

11.09.2021 Pierwszy dzień za nami!  Dzieciaczki z klasy B poznawały się nawzajem oraz zapoznawały się z nowym budynkiem szkolnym, ogrodem i klasą. Czas poświęcony na zabawę oraz integrację minął nam bardzo szybko. Miło było obserwować jak zawiązują się  pierwsze przyjaźnie. Zdążyliśmy również poznać przybory z piórniczka i bohaterkę naszego szkolnego podręcznika – Maję.   

Zadanie domowe: strona 10 i 11.Do zobaczenia 25-go  Września.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.