Rok szkolny 2021/2022 w klasie VI

Wychowawca klasy: Pani Magdalena Furman

5.03.2022 Lekcja 20 podręcznik str. 136-143.

Dzisiejsze lekcje rozpoczęliśmy rozmową na temat historii Polski za czasów panowania królowej Jadwigi z uwzględnieniem uznania jej za świętą w czasach współczesnych i przeczytaliśmy tekst z podręcznika. Przed przerwą oglądaliśmy film związany z historią panowania królowej Jadwigi. Następnie prowadziliśmy dyskusję na temat wojny w Ukrainie. Dzieci wykazały się niesamowitą wiedzą na temat sojuszu NATO i Unii Europejskiej. Nawiązując do cech królowej Jadwigi jako przywódcy kraju wyszukiwaliśmy jakie cechy powinien mieć dobry przywódca kraju i w jaki sposób powinny być rozwiązane nieporozumienia podsumowując w jaki sposób możemy pomóc ofiarom wojny.

Sobotnie zajęcia zakończyliśmy częścią gramatyczna w podręczniku.

Praca domowa: Dokończenie ćwiczeń do końca strony 143 oraz zadanie domowe str. 138.

12.02.2022 Lekcja 19 podręcznik str. 129-135.

Czytanie i analiza tekstu z podręcznika. Główną atrakcją dzisiejszego dnia był zorganizowany bal karnawałowy połączony z zabawami za sali gimnastycznej.

05.02.2022 Lekcja 18 podręcznik str. 122-128.

Zajęcia rozpoczęliśmy czytając i analizując tekst z podręcznika. Następnie dyskutowaliśmy na temat współczucia, w jaki sposób okazujemy współczucie; jakie uczucia rodzi współczucie: czułość, ofiarność, empatia, bezinteresowność, wrażliwość na potrzeby innych, brak współczucia, jakie uczucia towarzyszą braku współczucia, współczucie niesie pomoc.

W części gramatycznej naszych zajęć odmienialiśmy czasownik przez czasy: przyszły, teraźniejszy, przeszły.

Praca domowa: Ćwiczenie 6 str.128.

29.01.2022 Lekcja 17 podręcznik str. 115-121.

Czytanie i analiza tekstu z podręcznika. Następnie pracowaliśmy z tekstem ćwiczenie 1 str. 116-117 i dyskutowaliśmy na tematy: odpowiedzialność – co to jest i w jaki sposób okazujemy odpowiedzialność, obowiązek – co to jest i w jaki sposób okazujemy to. Dyskusje zakończyliśmy oglądając filmik na temat miłości do zwierząt.

W części gramatycznej naszych zajęć pracowaliśmy nad przysłówkiem.

Praca domowa: Proszę o przygotowanie się do dyktanda str. 121.

22.01.2022 Lekcja 16 podręcznik str. 107-114.

Sprawdziliśmy rysunki emotek zadanych do domu i każdy opowiadał o tym co narysował. Potem odbyła się dyskusja na temat uczuć. Dzieci czytały tekst z podręcznika.

Dyskutowaliśmy dalej na temat uczuć, szczególnie do swoich mam. Następnie robiliśmy ćwiczenia o przymiotnikach, 3,4,5,6 i 7. Ćwiczenia ze strony 114 do domu dla chętnych.

15.01.2022 Lekcja 15 podręcznik str. 100-106.

Czytanie i analiza tekstu z podręcznika. Następnie w części gramatycznej pracowaliśmy nad przyimkiem.

Praca domowa: Dokończenie zadań do końca str. 106 oraz Zadanie domowe str. 103. Proszę spróbować narysować twarz człowieka wyrażająca jakąś emocję np. radość, rozpacz, zdziwienie, rozpacz, gniew.

08.01.2022 Lekcja 14 podręcznik str. 93-99.

Zajęcia rozpoczęliśmy czytając i analizując tekst z podręcznika i pracowaliśmy z tekstem rozwiązując ćwiczenia. Następnie dyskutowaliśmy na temat odwagi cywilnej. Wymiana i zapisanie na tablicy słownictwa związanego z odwagą cywilną, jakie emocje wywołuje wśród ludzi odwaga cywilna (szacunek, podziw), a jakie tchórzostwo (wstyd, pogarda, odrzucenie). Po przerwie obiadowej uczniowie dokonali samooceny – czy jestem zawsze odważny? Jeśli nie dlaczego.

W części gramatycznej pracowaliśmy nad przyimkiem.

Praca domowa: Dokończenie zadań do końca str. 99 oraz Zadanie domowe str. 99 ćw. 1 & 2.

11.12.2021 Jasełka – Dzień w naszej sobotniej szkole rozpoczęliśmy rozmową na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszych domach. Następnie, mieliśmy próbę generalną jasełek.

Dzień zakończyliśmy przedstawieniem Jasełek Bożonarodzeniowych dla naszych rodziców i rodziny oraz wigilią szkolną.

4.12.2021 Mikołajki – odbyła się próba jasełek, a następnie pracowaliśmy nad przygotowaniem rekwizytów do naszych strojów, śpiewając i słuchając kolęd polskich. Odwiedził nas także Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.

27.11.2021 Lekcja 11 podręcznik str. 71-76. Podczas zajęć, na podstawie wywiadu prasowego jako gatunku literackiego, prowadziliśmy rozmowy o Robercie Lewandowskim. Następnie, w części gramatycznej, rozwiązywaliśmy ćwiczenia z zaimkami pytającymi i wskazującymi.

20.11.2021 Dzisiejszą lekcję rozpoczęliśmy czytając fragment powieści z książki strona 64/65. Następnie pracowaliśmy nad ćwiczeniami związanymi z przeczytanym tekstem. Rozmawialiśmy także na temat młodzieżowych powiedzeń i związków frazeologicznych. Po przerwie obiadowej ćwiczyliśmy pisownię ż na podstawie zadań w książce strona 67- 70. Lekcje zakończyliśmy próbą jasełek i zabawa w opadłych liściach na dworze.

6.11.2021 Zajęcia rozpoczęliśmy kursem pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły RKO i w jaki sposób powinnyśmy zachować się w sytuacji kryzysowej.

Następnie rozmawialiśmy na temat polskiej tradycji Wszystkich Świętych, w jaki sposób świętujemy ten dzień w Polsce i dodatkowo obejrzeliśmy film, który uświadomił nam jak to święto jest obchodzone w innych krajach świata. W części gramatycznej ćwiczyliśmy pisownię „rz”.

Praca domowa: 1. Dokończenie zadań do końca str. 56. 2. Proszę przygotować czytanie na czas str. 50. Dzieci dostały meksykańskie maski do pokolorowania w domu w ramach klasowego konkursu (klasy 6), dzieci mogą te maski wykonać w inny sposób! Będą nagrody za pierwsze trzy miejsca.

23.10.2021 Na dzisiejszych zajęciach pracowaliśmy nad lekcją nr 6 w podręczniku – str 37-42.

Praca domowa: 1. Dokończenie ćwiczeń do końca str. 42. 2. Zadanie domowe str.39 ćw. 2.

16.10.2021 Lekcja nr 5 w podręczniku – str 30-36.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat rożnego rodzaju uzależnień i tego czy komputer może nas uzależnić.
Następnie przeczytaliśmy artykuł str. 30 „Komputer-przyjaciel czy wróg” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu.

W części gramatycznej zajęć pracowaliśmy nad odmianą rzeczownika przez rodzaje i liczby.

Praca domowa: Proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 36, oraz ćwiczenie nr 1 Zadanie domowe str 32.

9.10.2021 Lekcją nr 4 w podręczniku – str 24-29.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat dzieciństwa naszych rodziców i czy można mieć szczęśliwe dzieciństwo bez komputerów, gier i telewizji.
Następnie przeczytaliśmy opowiadanie str. 24-25 „Wspomnienia z dzieciństwa” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu.

W części gramatycznej naszych zajęć pracowaliśmy nad zasadami pisowni spółgłosek miękkich i rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi zasadami.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 29.

2.10.2021 Lekcja nr 3 w podręczniku – str 16-23.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat naszych talentów, jakie mamy i nad jakimi jeszcze musimy popracować. Następnie przeczytaliśmy opowiadanie st. 16/17 „Strugane ptaszki” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu. W części gramatycznej naszych zajęć pracowaliśmy nad pisownią wielką i małą literą.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 23.

25.09.2021 Lekcja nr 2 w podręczniku – str. 10-15.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 15 i zrobienie zadania nr 1 Zadanie domowe na dole strony 15. Dodatkowo dzieci powinny mieć dwie kartki do wypełnienia ćwiczeń z pisownią z „nie”. W codziennej konwersacji wychwytujcie wyrazy i pytajcie dzieci jaka to jest część mowy, zwracając uwagę na czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki.

11.09.2021 Lekcje rozpoczęliśmy dzieląc się przeżyciami z wakacji. Następnie zapoznaliśmy się z podręcznikiem i rozwiązaliśmy kilka zadań gramatycznych ze stron 8 i 9.

Zadanie domowe: strona 7 – 10 zdań o wakacjach i dokończyć ćwiczenia z pierwszej lekcji do końca strony 9.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.