Rok szkolny 2021/2022 w klasie VI

Wychowawca klasy: Pani Magdalena Furman

11.12.2021 Jasełka – Dzień w naszej sobotniej szkole rozpoczęliśmy rozmową na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszych domach. Następnie, mieliśmy próbę generalną jasełek.

Dzień zakończyliśmy przedstawieniem Jasełek Bożonarodzeniowych dla naszych rodziców i rodziny oraz wigilią szkolną.

4.12.2021 Mikołajki – zajęcia rozpoczęliśmy próbą jasełek, a następnie pracowaliśmy nad przygotowaniem rekwizytów do naszych strojów, śpiewając i słuchając kolęd polskich. Odwiedził nas także Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.

27.11.2021 Lekcja 11 podręcznik str. 71-76. Podczas zajęć, na podstawie wywiadu prasowego jako gatunku literackiego, prowadziliśmy rozmowy o Robercie Lewandowskim. Następnie, w części gramatycznej, rozwiązywaliśmy ćwiczenia z zaimkami pytającymi i wskazującymi.

20.11.2021 Dzisiejszą lekcję rozpoczęliśmy czytając fragment powieści z książki strona 64/65. Następnie pracowaliśmy nad ćwiczeniami związanymi z przeczytanym tekstem. Rozmawialiśmy także na temat młodzieżowych powiedzeń i związków frazeologicznych. Po przerwie obiadowej ćwiczyliśmy pisownię ż na podstawie zadań w książce strona 67- 70. Lekcje zakończyliśmy próbą jasełek i zabawa w opadłych liściach na dworze.

6.11.2021 Zajęcia rozpoczęliśmy kursem pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły RKO i w jaki sposób powinnyśmy zachować się w sytuacji kryzysowej.

Następnie rozmawialiśmy na temat polskiej tradycji Wszystkich Świętych, w jaki sposób świętujemy ten dzień w Polsce i dodatkowo obejrzeliśmy film, który uświadomił nam jak to święto jest obchodzone w innych krajach świata. W części gramatycznej ćwiczyliśmy pisownię „rz”.

Praca domowa: 1. Dokończenie zadań do końca str. 56. 2. Proszę przygotować czytanie na czas str. 50. Dzieci dostały meksykańskie maski do pokolorowania w domu w ramach klasowego konkursu (klasy 6), dzieci mogą te maski wykonać w inny sposób! Będą nagrody za pierwsze trzy miejsca.

23.10.2021 Na dzisiejszych zajęciach pracowaliśmy nad lekcją nr 6 w podręczniku – str 37-42.

Praca domowa: 1. Dokończenie ćwiczeń do końca str. 42. 2. Zadanie domowe str.39 ćw. 2.

16.10.2021 Lekcja nr 5 w podręczniku – str 30-36.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat rożnego rodzaju uzależnień i tego czy komputer może nas uzależnić.
Następnie przeczytaliśmy artykuł str. 30 „Komputer-przyjaciel czy wróg” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu.

W części gramatycznej zajęć pracowaliśmy nad odmianą rzeczownika przez rodzaje i liczby.

Praca domowa: Proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 36, oraz ćwiczenie nr 1 Zadanie domowe str 32.

9.10.2021 Lekcją nr 4 w podręczniku – str 24-29.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat dzieciństwa naszych rodziców i czy można mieć szczęśliwe dzieciństwo bez komputerów, gier i telewizji.
Następnie przeczytaliśmy opowiadanie str. 24-25 „Wspomnienia z dzieciństwa” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu.

W części gramatycznej naszych zajęć pracowaliśmy nad zasadami pisowni spółgłosek miękkich i rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi zasadami.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 29.

2.10.2021 Lekcja nr 3 w podręczniku – str 16-23.

Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat naszych talentów, jakie mamy i nad jakimi jeszcze musimy popracować. Następnie przeczytaliśmy opowiadanie st. 16/17 „Strugane ptaszki” i rozwiązaliśmy ćwiczenia na podstawie tekstu. W części gramatycznej naszych zajęć pracowaliśmy nad pisownią wielką i małą literą.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 23.

25.09.2021 Lekcja nr 2 w podręczniku – str. 10-15.

Praca domowa: proszę o dokończenie ćwiczeń z książki do końca strony 15 i zrobienie zadania nr 1 Zadanie domowe na dole strony 15. Dodatkowo dzieci powinny mieć dwie kartki do wypełnienia ćwiczeń z pisownią z „nie”. W codziennej konwersacji wychwytujcie wyrazy i pytajcie dzieci jaka to jest część mowy, zwracając uwagę na czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki.

11.09.2021 Lekcje rozpoczęliśmy dzieląc się przeżyciami z wakacji. Następnie zapoznaliśmy się z podręcznikiem i rozwiązaliśmy kilka zadań gramatycznych ze stron 8 i 9.

Zadanie domowe: strona 7 – 10 zdań o wakacjach i dokończyć ćwiczenia z pierwszej lekcji do końca strony 9.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.