Rok szkolny 2017/2018 w Klasie I

9.06.2018

19.05.2018

25.11.2017

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zwierzętach domowych ( kot , kotka, kocięta, kròlik, kanarek ) i w gospodarstwie rolnym ( koń , krowa , koza, kogut , kura). Poznaliśmy spółgłoski k, d w wyrazach podstawowych: dom, Lilka, komoda. Zwracaliśmy uwagę na płynność w kreśleniu liter K, k, D, d.                                Dzieci pięknie przeczytały czytankę z elementarza.

Plastyka: Kartki świąteczne.

7.10.2017

Rozpoczęcie zajęć od sprawdzenia pracy domowej i powtórzenie słownictwa z poprzedniej lekcji. Dzisiejszym temat lekcji “Szkoła na wsi”. Rozmowa kierowana była na temat wsi, zabudowań wiejskich, zwierząt gospodarskich, produktów zwierzęcych( mleko, masło, sery, jajka, miód, wełna, pierze) oraz upraw rolniczych. Sprawdzaliśmy znajomość słownictwa dotyczącego wsi, zabudowań. Pracowaliśmy z obrazkiem w elementarzu, podkreślaliśmy litery ò/ u, y w podpisach obrazków. Wpisywaliśmy poznane samogłoski w kratki modelu wyrazòw.

Zajęcia zakończyliśmy zagadką:                                                                                                                                                             Jestem biała , szara albo czarna                                                                                                                                                               Niosę smaczne jajka, lubię dziobać ziarna. ( KURA )

30.09.2017

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy próbą tańca Krakowiaczek. Sprawdzone zostało wykonanie zadania domowego i powtórzenie słownictwa z poprzedniej lekcji.

Następnie rozmawialiśmy na temat praw i obowiązków ucznia klasy I                                                                                     a) nagrody, wyróżnienia, pochwały, czas na relaks i zabawę                                                                                                           b) ubiór ucznia, czystość, przybory szkolne , nawyk codziennego czytania, odrabianie zadań , punktualność. Uczyliśmy sìę Hymnu Pierwszoklasisty.  Ćwiczyliśmy słuch fonematyczny na przykładzie nazw obrazków z dźwiękami liter i , o w nagłosie, śródgłosie i wygłosie. Zajęcia zakończyliśmy Hymnem Pierwszoklasisty .

23.09.2017

Rozopczęlismy zajęcia od utrwalania imion w zabawie z piłką: zrobiliśmy kółko, stojący w środku rzucał piłką w kierunku określonego dziecka. Dziecko przedstawiało się i oddawało piłkę.                                        Zapoznaliśmy się z podręcznikiem i niezbędnymi przyborami w piórniku. Poznaliśmy samogłoski A i E. Kreśliliśmy litery w powietrzu, stopą pod stolikiem. Zakończyliśmy zajęcia piosenką ” Kolorowe kredki”.

16.09.2017

Rozpoczęcie roku szkolnego. Poznawaliśmy swoje imiona i opowiadaliśmy o wakacjach.                                  Dzieci namalowały piękne obrazki pt. Wspomnienie wakacji.