Gość specjalny – pani Hanna Ban-Oganowska, 22.06.2024

Już poraz drugi, naszym gościem była pani Hanna Ban-Oganowska, która urodziła się w Warszawie w 1936 roku i jako dziecko, w ukryciu wraz ze swoją rodziną, przeżyła Powstanie Warszawskie.

Ojciec Pani Hanny, Kazimierz Ban ps. Gaś, żołnierz AK, walczył w Powstaniu w zgrupowaniu “Róg”. Wspomnienia Pani Hanny opublikowane są na stronie Muzeum Dulag 121 – chętnych zapraszamy do lektury (link poniżej) .

https://dulag121.pl/encyklopediaa/ban-oganowska-hanna-moje-wspomnienia-z-powstania-warszawskiego-1944/

Na początek uczniowie obejrzeli krótką prezentację dotyczącą Powstania Warszawskiego oraz wysłuchali wspomnień Pani Hanny, które odczytały córki i wnuczka Pani Hanny. Następnie mieliśmy możliwość zadawać naszemu Gościowi pytania.

Serdecznie dziękujemy za tę wspaniałą wizytę!

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.