mgr Iwona Erturan

Dyrektor

Współzałożyciel naszej szkoły. Ukończyła studia wyższe z zakresu: marketingu i zarządzania. Tytuł magistra uzyskała na Wydziale Marketingu w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

W Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Rybniku ukończyła kurs z zakresu zarządzania oświatą, gdzie uzyskała kwalifikacje do zarządzania placówkami oświatowymi.

Ukończyła kurs dla nauczycieli języka angielskiego jako obcego TEFL, kurs dla tłumaczy usług publicznych- prawo angielskie, a także kurs Cambridge ESOL Skills for Life Level 1 oraz Adults Literacy Level 1 i Level 2 w City of Bath College.

W latach 2012 -2014 zatrudniona na stanowisku Pracownik Rozwoju Społeczności Polskiej (Polish Community Development Worker) przy BANES Racial Equality Council a następnie w Percy Community Centre w Bath.

Od stycznia 2017 ponownie zatrudniona przez Percy Community Centre, na stanowisku Pracownik Rozwoju Polskiej Społeczności w Bath.

Jest członkiem National Autistic Society, a także Independent Equalities Advisory Group prowadzonej przez Avon and Somerset Constabulary i Bath &North East Somerset Council. Jako wolontariusz pracowała również dla Southside Family Project w Bath i Citizens Advice Bureau, założyła i prowadziła Klub Polskich Rodzin w Bath oraz tłumaczyła książki dla dzieci. Od września 2008 do lutego 2014 związana była z inną polską szkołą.

Dodatkowe kursy i szkolenia w języku angielskim:

• LSCB Standard Interagency Child Protection Training
  • Prevent
  • Effective Safeguarding Practice
  • Safer Recruitment
  • Characteristics of Effective Leaders
  • Promoting Positive Behaviour
  • Reflective Practice in the Early Years
  • Delivering the Revised EYFS
  • Children’s Rights
  • Child Neglect
  • Latest EYFS guidance to support the 2014 framework
  • First Aid at work ( three day course)
  • Payroll Diploma
  • Pediatric First Aid
  • Prevent COVID-19

Dodatkowe kursy i szkolenia w języku polskim:

• Safeguarding, Level 2
  • Safeguarding, Level 1
  • Wybrane elementy nauczania języka polskiego jako obcego
  • Projekt dysleksja
  • Pracuję z dzieckiem dwujęzycznym. Wsparcie psychologiczno-logopedyczne dzieci polonijnych w przedszkolach
  • Wady wymowy
  • Technologia na czasie
  • Uczeń z niedosłuchem w mojej klasie
  • Nauczanie języka polskiego jako obcego
  • Jak pracować z uczniem jąkającym się
  • Wypalenie zawodowe
  • Łączenie kompetencji
  • Praca z książką obrazkową
  • Lateralizacja oka i ucha
  • Spektrum autyzmu a integracja sensoryczna
  • Techniki dramowe wspierające rozwój emocjonalny ucznia w wieku wczesnoszkolnym
  • Komunikacja w szkole
  • Mobbing i dyskryminacja w miejscu pracy
  • Jak budować relacje wewnętrzne i zewnętrzne szkoły – strategie i narzędzia efektywnej komunikacji.