Pasowanie Pierwszoklasistów i Polonijny Dzień Dwujęzyczności 14.10.2023

W sobotę, 14 października o godzinie 13.00, odbył się uroczysty apel z okazji Pasowania Pierwszoklasistów, podczas którego świętowaliśmy także Polonijny Dzień Dwujęzyczności oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Nasi Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali:

Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę!
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

po czym zostali pasowani na ucznia przez Dyrektor szkoły. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, przypinki i birety, które dumnie prezentowali swoim rodzicom.

Uczniowie i uczennice klas 5, 7 i 8 zaprezentowali, w języku polskim i angielskim, wiersze: “Ptasie Radio” Juliana Tuwima i “Polska Szkoła im. Fryderyka Chopina” który specjalnie dla nas napisała Pani Monika Sala.

Złożyli również życzenia i podziękowania nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, a uczeń klasy 2 wręczył wszystkim “różdżki” w postaci róży.

Każdej pani z każdej klasy i każdemu panu,

Dałbym różdżkę do kieszeni

Żeby kłótnie i hałasy

w śpiew słowika mogli zmienić.

Lecz niestety,  nie ma w sklepie różdzek drogich ani tanich….

Może wy umiecie lepiej

jakos pomóc swojej pani?