Rok szkolny 2023/2024 w klasie B

Nauczyciel: Pani Anna Gruszczńska

16.03.2024 Dzisiejsze zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat Wiosny, jakie ma kolory, jak zmienia się pagoda i krojobraz oraz poznaliśmy nazwy wiosennych kwiatów. Pracowaliśmy z podręcznikem str. 52-56. Ćwiczyliśmy zdolności w słuchaniu czytanego tekstu oraz zdolności w wykonywaniu poleceń ze zrozumieniem. 

Odwiedziliśmy szkolną biblitekę oraz przećwiczyliśmy piosenkę na występ majowy. Podczas przerwy udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Ponadto poznaliśmy nową literę “W” oraz ćwiczyliśmy motorykę małą.

Pod koniec zajęć odbyły się warsztaty z ilustratorką książkek panią  Ag Jatkowską.  

9.03.2024 Ostatnie zajęcia minęły nam bardzo szybko. Dzieci miały ogrom energii dlatego też było dużo zabawy, biegania i jeszcze raz biegania na sali gimnastycznej oraz na boisku szkolnym.

Nie ominęła nas jednak praca z podręcznikem i rozmowa na temat tego co stoi oraz zwierząt na wsi. Kolorowaliśmy według numeru, ćwiczyliśmy zdolności w słuchaniu czytanego tekstu oraz wykonywania poleceń. Mieliśmy lekcję muzyki, a na zakończenie dnia uczniowie wykonali figurki zwierzątek na patyczku.

2.03.2024 Dzień rozpoczęliśmy od lekcji muzyki oraz zabawy zrób to co ja. Udaliśmy się do szkolnej biblioteki oraz odwiedziliśmy klasę A, aby wspólnie poćwiczyć piosenkę.  Następnie szukaliśmy w naszej klasie oraz w podręczniku, obiektów które wiszą. Rozwijaliśmy zdolności samodzielnego myślenia oraz wypowiadania się. Powtórzyliśmy pisownię litery z ostatnich zajęć (“N”) oraz poznaliśmy nową literę – “G”. Ćwiczyliśmy zdolności w słuchaniu czytanego tekstu oraz motorykę małą, kolorując i wyklejając bałwanka.

Przedostatnią lekcję spędziliśmy na sali gimnastycznej gdzie dbyła się próba  naszego występu majowego.

Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet  uczniowie wykonali wycinankę bukiet kwiatów dla swoich ukochaych  kobiet!

24.02.2024 Zaczęliśmy dzień od rozmowy o tym, jak spędziliśmy ferie: co lubimy robić w wolnym czasie? czy lubimy wycieczki, kino, a może książkę? Następnie odwiedziliśmy szkolną bibliotekę, przypominając sobie, jak należy obchodzić się z książkami. Tematem zajęć były także książki. Dzieci brały udział w zabawach poznawczych, porównując je pod względem wielkości, koloru, przeznaczenia itp. Wolny czas spędzaliśmy, bardzo aktywnie, na świeżym powietrzu, graliśmy w piłkę nożną, berka i budowaliśmy domek dla ślimaków. W drugiej części dnia pracowaliśmy z podręcznikiem s. 22-26. W pokoju bohaterki naszego podręcznika panuje bałagan, przedmioty leżą przewrócone, Maja też kłamie. Poznaliśmy nową literę, a na koniec dnia przećwiczyliśmy z klasą A piosenkę na majowy występ.

3.02.2024 Powtórzyliśmy materiał z poprzednich dwóch lekcji oraz utwalaliśmy znajomość litery “J”.  Temat : Co jeździ?  Rozmawialiśmy o różnych pojazdach, o tych które biorą wielu pasażerów lub tylko jednego, a także o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Pracowaliśmy z podręcznikem, kolorowaliśmy, były zabawy ruchowe oraz tematyczne, utrwalające znajomość liczebników w zakresie do 10.

Na zakończenie dnia wraz z klasą A ćwiczyliśmy piosenkę na występ majowy. 

W nadchodzące dwie soboty nie ma zajęć, spotykamy się dopiero po feriach. Życzę Wam udanego odpoczynku.

27.01.2024 Kontunowaliśmy rozmowę na temat podstawowych, codziennych czynności. Utrwalaliśmy znaczenie czasownika oraz jego synonimów: wkładać, nakładać. Uczyliśmy się przy tym wkładać nasze buty. Poznaliśmy nową literę J, a ponadto pracowaliśmy tradycyjnie z podręcznikiem, bawiliśmy się na szkolnym boisku, ćwiczyliśmy zdolność liczenia w zakresie do 10 oraz gtafomotorykę. Na pracę plastyczną uczniowie wykonali wycinankę Chińskiego Smoka. Na zakończenie dnia, wraz z klasą A ćwiczyliśmy piosenkę, którą zaśpiewamy w Maju na Dniu Polskim.

20.01.2024 Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy B opowiadali o swoich dziadkach, jak mają na imię, gdzie mieszkają oraz czy ta babcia to mama mamy a może taty? Uczyliśmy się rozróżniać kto jest wnuczkiem a kto wnuczką?  A także śpiewaliśmy piosenkę o babci i dziadziusiu. W drugiej części zajęć pracowaliśmy z podręcznikiem, opisując podstawowe czynności ucząc się jednocześnie budować pełne zdania.  Ćwiczyliśmy zdolności w słuchaniu – telefon do babci, oraz poznaliśmy literę K. Na zakończenie dnia dzieci wykonały laurki dla Babci i Dziadka.

13.01.2024 KSZTAŁTY.  Poznaliśmy podstawowe kształty geometryczne poprzez szereg tematycznych zabaw, szukaliśmy ich w zbiorze,  w naszej klasie, rysowaliśmy je na kartce oraz pojazdem poruszając się po drodze, poznaliśmy znaki  drogowe oraz kolorowaliśmy wg kształtu. Pracowaliśmy z podręcznikiem na  stronach 90-96. Podczas przerwy na świeżym powietrzu bawiliśmy się w zabawę: światła drogowe. Odbyła sie również lekcja muzyki, a na zakończenie dnia uczniowie wykonali wycinankę rakietę z kształtów.

Na następne zajęcia proszę przynieść drugą część podręcznika.

6.01.2024 Rozmawialiśmy o tym jak spędziliśmy Święta Bożego Narodzenia, głównym tematem była oczywiście wizyta Mikołaja i prezenty, udało nam się jednak powtórzyć słownictwo w tym zakresie. Pracowaliśmy z podręcznikiem str. 83-87. Poznaliśmy nową literę D oraz przypomnieliśmy sobie pisownię poznanych dotychczas liter i cyfer. Były kolorowanki tematyczne, wiele zabawy i dobrego humoru, a na zakończenie dnia dzieci wykonały korony na bal.

9.12.2023 To były ostatnie tegoroczne zajęcia w naszej  Polskej Szkole. Z całego serca dziekuję zarówno uczniom jak i ich rodzicom za wkład oraz zaangażowanie w przygotowaniach do Jasełek. Dzieci były wspaniałe!  

Życzę Wam Zdrowych oraz Radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Do zobaczenia w Nowym Roku.

2.12.2023 Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o Świętach Bożego Narodzenia.  Uczyliśmy się słów takich jak: szopka, żłobek, choinka, opłatek. Pracowaliśmy z podręcznikiem, poznaliśmy aż dwie litery M oraz T. Był też czas na zabawę i kolorowanki, a pod koniec dnia dzieci odwiedził długo wyczekiwany Mikołaj.  

25.11.2023 To był mroźny dzień, a tematem zajęć była Zima. Rozmawialiśmy o różnicach między Jesienią a Zimą, co jest zimne a co ciepłe. Karmiliśmy pingwina licząc do 10. Dzieci uczestniczyły w zabawach poznawczych, zaprojektowały swoje zimowe ubranie oraz pracowały z podręcznikiem str.72-75. Odbyły się również próby na występy Jasełkowe.

18.11.2023 Rozmawialiśmy o różnicach między dniem a nocą. Kiedy jest ciemno, a kiedy jasno? Przeprowadziliśmy eksperyment z latarką i globusem, następnie segregowaliśmy obrazki w dwa zbiory noc/ dzień; kto śpi nocą, a kto za dnia? Co można zobaczyć na niebie? Itd. Pracowaliśmy również z podręcznikiem strony 60-65. Powtórzyliśmy poznane dotychczas litery oraz utrwalaliśmy znajomość liczebników 1-10. Znaleźliśmy też czas na zabawę, kolorowanie po numerach oraz pisanie listu do Mikołaja. Na zakończenie dnia odbyła się próba występów jasełkowych.

11.11.2023 Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od pytania jak wygląda i jakie kolory ma polska flaga? Następnie każdy uczeń samodzielnie wykonał swoją polską flagę. Odwiedziliśmy szkolną bibliotekę oraz pobawiliśmy się na świeżym powietrzu, co sprawiło że dzieci zgłodniały. Tak więc zjedliśmy po zdrowej przekąsce i przeszliśmy do tematu naszych zajęć: warzywa i owoce. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania jak również sami mówili jaką potrawę z danego warzywa lub owocu można przyrządzić. Pracowaliśmy z podręcznikiem str. 48-51 oraz 54-57, a na koniec dzieci kolorowały według numeru. 

Na zakończenie dnia wspólnie cała szkoła zaśpiewała Hymn oraz odbył się występ  klas 7 i 8 z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.

4.11.2023 Dzisiejsza sobota była bardzo pracowita, dzieci grzecznie i aktywnie brały udział we wszystkich zajęciach, a było ich sporo. Temat przewodni to Jesień, rozmawialiśmy o jej symbolach i kolorach, o pogodzie, oraz zwierzętach szykujących się do snu. Pracowaliśmy z podręcznikiem str.42-47. Poznaliśmy cyfry 9 oraz 10, a także nową literę “I”. Ponieważ zbliża się Bonfire Night uczniowie naśladowali wzory jakie rysują na niebie sztuczne ognie, ćwiczyli motorykę małą oraz przypomnieliśmy sobie o zachowaniu ostrożności. Na pracę plastyczną dzieci wykonały Jeża, a na zakończenie dnia odbyła sie nasza pierwsza próba występu Jasełkowego.

14.10.2023 Powtórzyliśmy poznane dotychczas liczebniki, poznaliśmy nową literę E oraz rozmawialiśmy o kolorach. Pracowaliśmy z podręcznikiem, odwiedziliśmy szkolną bibliotekę oraz bawiliśmy się w “światła drogowe”. W drugiej części dnia odbył się uroczysty apel z okazji mianowania pierwszoklasistów na ucznia oraz dnia nauczyciela.

Życzę udanego odpoczynku i do zobaczenia w pierwszą sobotę listopada.

7.10.2023 Najbliższy świat Mai. Rozmawialiśmy o otaczającym nas świecie, o rodzinie, kolegach, zabawkach, zwierzątkach domowych itd. Dzieci chętnie się wypowiadały, a zabawa w nazywanie zabawek i opisywanie do czego służą bardzo się im podobała. Bawiliśmy się prawie cały dzień! Ponadto ćwiczyliśmy zdolności zapamiętywania grając w grę “co się zmieniło?” oraz ćwiczyliśmy zdolności w słuchaniu: grając na instrumentach “cicho/głośno”. Pracowaliśmy z podręcznikiem str. 30-34 oraz poznaliśmy literę A.  Odbyła się również pierwsza w tym roku lekcja Katechezy z pania Kamilą, która mówiła o stworzeniu Świata. 

Na zakończenie dnia dzieci wykonały pracę plastyczną: miś.

30.09.2023 Temat ostatnich zajęć to “Rośnie ze mną cały świat”. Bardzo obszerne zagadnienie, dlatego też my skupiliśmy się  jedynie na zwierzętach i ich młodych. Próbowaliśmy zapamiętać jak te młode zwierzątka się nazywają, zadanie to okazło się trudne dla większości. Za to zabawy tematyczne bardzo dzieciom się podobały. Pracowaliśmy z podręcznikiem str.24-27. Powtórzyliśmy poznane dotychczas liczebniki i poznaliśmy 5 oraz 6. Ćwiczyliśmy motorykę małą wycinając a także malując farbkami. 

Zadanie domowe: str. 28

23.09.2023 Rozmawialiśmy o nas, o tym jak jesteśmy do siebie podobni, ale też o tym że możemy się różnić, czy to wyglądem, ubiorem, czy też tym co lubimy jeść lub robić w wolnym czasie. Ponadto były zabawy ruchowe, tematyczne oraz ćwiczenie sortowania liczebników w zakresie do 3. Pracowaliśmy z podręcznikiem str. 18-21. Wolny czas spędziliśmy na szkolny boisku. Dzień zakończyliśmy zapoznaniem się z czterema porami roku oraz kaledarzową Jesienią. 

Zadanie domowe: kolorowanka ze str. 21 oraz nie obowiązkowo, ale serdecznie zachęcam do spaceru w poszukiwaniu oznak Jesieni.

16.09.2023 Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznawały części ciała i garderoby, rozmawialiśmy także o uczuciach. Pracowaliśmy z podręcznikiem str. 12-15. Były zabawy integracyjne i ruchowe oraz ćwiczenia na spostrzegawczość.  Poznaliśmy liczebniki główne 1, 2.  Praca plastyczna  przy użyciu nożyczek i kleju miała temat – to jestem ja.  A na zakończenie z okazji Dnia Kropki, uczniowie wyklejali kropki, łączyli kropki po numerach oraz rysowali kropki na tablicy.

 Zadanie domowe: str.16, 17.

9.09.2023 Pierwszy dzień szkoły za nami. Pomimo iż  było bardzo gorąco,  uczniowie chętnie brali udział w zajęciach. Poznawaliśmy się wzajemnie, zasady panujące w klasie oraz nowy budynek szkolny i ogród.  Czas poświęcony na integrację i zabawy minął nam bardzo szybko. Miło było obserwować jak zawiązują się pierwsze przyjaźnie. 

Zdążyliśny również poznać przybory z piórniczka i bohaterkę naszego szkolnego podręcznika – Maję. Wykonaliśmy ćwiczenia ze strony 4- 9.

Pamiętajcie o nożyczkach i kleju, będziemy używać w następnym tygodniu.

Zadanie domowe: str.10-11.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.