6 lutego 2016

Ostatnie zajęcia przed naszą dwutygodniową przerwą, skoncentrowane były na powtórzeniu literek “B” i “Ł”. Tematem elementarzowym była ” bajka w świecie dziecka”. Zajęcia rozpoczęliśmy od dyktanda, które będzie teraz jedną z części stałych naszych zajęć. Każde dziecko może się do niego przygotować, poprzez wykonywanie z odpowiednim wyprzedzeniem pracy domowej. W dalszej części zajęć ćwiczyliśmy naszą wymowę, poprzez czytanie logotomów- wzorcowe czytanie, z odpowiednią dykcją. Wykonywaliśmy ćwiczenia na rozróżnianie głoski “b” od “d” oraz wyróżnianie wyrazu z ciągu liter. Ostatnia część zajęć to zajęcia plastyczne, podczas, których wykonaliśmy kartki walentynkowe dla kogoś, kto zajmuje najważniejsze miejsce w naszych serduszkach. Przed nami dużo wolnego czasu, tak więc, aby nie zapomnieć za bardzo o j.polskim, naszą pracą domową jest dokończenie wszystkich ćwiczeń z zeszytu ćwiczeń, tych których nie zdążyliśmy wykonać na zajęciach. Przygotowanie się do dyktanda oraz najważniejsza część: wysłuchanie kilka razy ulubionej bajki jednego z naszych rodziców z jego dzieciństwa, a następnie przygotowanie się do opowiedzenia jej p. Karolinie i innym dzieciom na zajęciach. Kochani rodzice w zeszytach w 3 linie, w których piszemy dyktanda i ćwiczymy dodatkowo to, co sprawia nam trudność, znajdziecie kilka słów uwag, jeśli takowe były z mojej strony. Mam nadzieję,  że wszystkie dzieci super się bawiły na balu karnawałowym i życzę wszystkim zarówno dzieciom, jak i rodzicom udanego wypoczynku.