Rok szkolny 2024/2025 w klasie 0

Nauczyciel: Pani Marta Biskup

14.09.2024 Lekcja 2 “Kolory”.

Powtórzyliśmy materiał z poprzedniej lekcji. Poznaliśmy kolory i dopasowaliśmy do nich pasujące zwierzęta, rośliny, owoce i warzywa.

Ćwiczyliśmy motorykę małą za pomocą szlaczków, łączyliśmy kolory, odnajdywaliśmy różnice w obrazkach oraz sylabowaliśmy wyrazy.

Dzień Kropki świętowaliśmy poprzez zabawy farbami. Poznaliśmy podstawowe kolory, z których tworzyliśmy inne barwy. Próbowaliśmy stworzyć rysunek za pomocą kropek oraz wycinaliśmy kółka z kolorowego papieru, na których wypisywaliśmy swoje talenty.

Praca domowa: str. 20-21

7.09.2024 Witam w klasie 0, w nowym roku szkolnym. Zajęcia rozpoczęliśmy od apelu, następnie udaliśmy się do klasy, gdzie przekazałam dzieciom i rodzicom jak będą wyglądały lekcje, prace domowe oraz jakie przybory będą nam potrzebne podczas zajęć.

Lekcja 1 “W szkole”.

Rozmawialiśmy o przedmiotach potrzebnych i niepotrzebnych podczas zajęć na przykładach z książki. Ćwiczyliśmy sylabowanie oraz sprawdziliśmy rozumienie ze słuchu. Poznaliśmy bohatera naszego podręcznika i omówiliśmy co dzieje się na obrazku. Dzieci ćwiczyły motorykę małą, kreśląc szlaczki.

Uczyliśmy się piosenki “Kolorowe kredki”. Rysowaliśmy rysunki “ze słuchu”, o których było śpiewane w tekście. Dzieci mogły również dodatkowo narysować wymarzony dzień, lub wspomnienie z wakacji i omówić na forum klasy. Dla zabawy chętni uczniowie mogli poprowadzić zajęcia przez kilka minut i podzielić się swoją wiedzą z innymi dziećmi lub zrobić zgadywanki.

Praca domowa: str. 12-13.